Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share MariuszTD95D

MariuszTD95D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 luty 2011 - 17:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakie ESU będzie najlepiej punktowane w noborze dla mleczarzy 28 czy 16

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:11
  •  

#3162 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 20 luty 2011 - 17:35

Vrykoulakas,

oczywiście możesz wszystko sprowadzić do absurdu, tylko w ten sposób wyłączasz sie automatycznie z rzeczowej dyskusji. Nikt rozsądny nie potraktuje Cię jako partnera, ale jako dziwaka. Nic w ten sposób nie ugrasz. Polecam myśleć logicznie, realnie - gdzie przyczyna i skutek są rozumiane. Tylko w taki sposób będzie można osiągać sensowne, twórcze i kompromisowe rozwiązania.

ja to rozumiem, moja wypowiedź była lekko ironizująca, każdy by chciał żeby było po jego myśli, ktoś pisze że mleczarze faworyzowani, to niech sobie krówki kupią jak myślą że jest tak super, na wielu forach "miastowi" nie zostawiają suchej nitki na rolnikach, że to, że tamto, że Krusu za mało płacą, że kasa z unii ogromna itp, to mi się jedno na myśl nasuwa, żeby taki ktoś się na wieś przeniósł, niech hektary kupi i będzie miał full kasy, zamiast w mieście biedować, sam prawie tak zrobiłem, tz. kupiłem ziemię teraz by się przydały maszyny ^^ ciągnik itp. szanse jakieś tam minimalne mam, ale jak nie to nie, poradzę sobie jakoś, najwyżej zaproszę ministra rolnictwa żeby mi szpadelkiem pole skopał ;) bo ja nie mam czym ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#3163 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 20 luty 2011 - 17:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mogę wziąść prase famarol df 1.8v zamiast sipmy farmy z569... cenowo nie ma problemu ale różnią się szerokością podbieraka 0 30 cm... armir nie bedzie robiła problemów ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3164 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 20 luty 2011 - 17:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może i nas świniarzy sięgnie dodatkowa pomoc (chociaz nie jestem na to natawiony optymistycznie) z UE , ponieważ ostatnio wyczytałem z Tygodnika Rolniczego ,że komisja ds. rolnictwa coś tam chce wprowadzić na wzór pomocy dla sektora mleczrskiego...

#3165 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 luty 2011 - 17:51

Ale się uczepiliście tej mojej propozycji.Nie zrozumcie mnie źle ja bym chciał , żeby wszyscy chętni dostali dofinansowanie. Tylko jak czytam te narzekania na niesprawiedliwe zasady przyznawania punktów to tak mi się nasunęło takie rozwiązanie. Nigdzie nie powiedziałem , że jest dobre.

Do artur 4 sugerujesz, że ja nie podchodzą poważnie do realizacji swoich wniosków. Zapewniam Cie, że robię to bardzo poważnie. Po prostu nie napalam się jak szczerbaty na suchary . W 2007 nie stałem tydzień w kolejce przed Agencją , złożyłem wniosek jako jeden z ostatnich bez żadnej kolejki. Wniosek został zrealizowany. W 2009 kolejny wniosek częściowo budowlany (wymiana dachów z eternitu) . W tym roku złożyłem wniosek na budowę i jak wspomniałem wcześniej absolutne minimum. Pozwolenia na budowę jeszcze nie mam, kończę projekt . Ale zamierzam dotrzymać terminów.

Nie pisz pogrubiona czcionką, tylko weź pod uwagę to , że od złożenia wniosku do podpisania umowy mija średnio 6-9 miesięcy . Z takim tempem pracuje Agencja . OR Agencji nie przerobi 3500 wniosków w 3 miesiące. I nie przyślą poprawek w marcu tylko o wiele później.

Co do terminu 21 dni : jest to termin na pierwsze poprawki, masz prawo do drugich poprawek. Jak potrzeba więcej czasu na przygotowanie dokumentów (np. pozwolenia na budowę) to pod koniec drugich poprawek można przedłużyć termin o kolejne 30 dni bez podania przyczyn. W uzasadnionych przypadkach z podaniem przyczyny o 6 miesięcy.

Do tego jak potrzeba nam więcej czasu to pisma od Agencji możemy odbierać z opóźnieniem na czy zyskujemy dodatkowy czas.

To nam jako wnioskodawcą przysługuje i możemy w miarę potrzeb z tego korzystać.

Sam korzystałem z przedłużania terminu bo przy wnioskach budowlanych jest wymagane dużo więcej dokumentów niż przy maszynach.

Paweł - w sensie formalnym masz rację, gro ludzi z forum zna te zapisy o terminach bo to wszystko jest napisane w instrukcji. To takie kruczki które można zastosować, ale żeby się nie rozpisywać ta strategia w tym naborze jak dla mnie nosi znamiona samobójstwa.

Poza tym wymiana eternitu to absolutnie nie budowa nowego budynku, nie ta mordęga formalna, i nie ten czas i koszty jakie są potrzebne do przygotowania dokumentacji.

A napalać się...??? Na co... na wizyty w urzędach, spotkania z urzędasami??? Napalać to się można na pośladki, piersi i usta Jessiki Alby.

Edytowany przez artur4, 20 luty 2011 - 18:29.

#3166 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Złożyłem wniosek na Prow a dokładnie na maszyny o łącznej kwocie 368tyś i tu nasuwa się pytanie czy mogę zamiast tych maszyn postawić oborę na 40 sztuk?

Edytowany przez bernatziom1996, 20 luty 2011 - 18:39.

#3167 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Artur 4 . odniosłem wrażenie , że nie wiesz jakie są terminy na uzupełnienia bo tak stanowczo napisałeś pogrubioną czcionka o tych 21 dniach . A jeśli chodzi o mój wniosek to już moja w tym głowa żeby ten projekt zrealizować.

Napalają to się co niektórzy tutaj na dofinansowanie. Ja napisałem , że się właśnie nie napalam. Podpisze umowę na dofinansowanie to dobrze nie to są inne preferencyjne sposoby na finansowanie inwestycji. P.s. J.Alby nie kojarzę zbytnio z z jej dorobku zawodowego ale warunki ma.

I dla jasności planuje budowę bo potrzebuje nowego budynku a nie dlatego ze akurat przyjmowali wnioski na PROW. Z PROW czy bez to będę budował. Etap inwestycyjny już został rozpoczęty. Więc cała urzędowa procedura związana budową jest nieunikniona.

A jeśli ktoś myśli ,że wymiana eternitu na PROW to taki pikuś to polecam spróbować.
Zgłoszenie robót budowlanych w Starostwie z załącznikami , kosztorys szczegółowy, firma z odpowiednimi pozwoleniami do zdjęcia eternitu, pozwolenia na transport odpadów niebezpiecznych, potwierdzenie odbioru odpadów zawierających azbest. Trochę "walki" było.

Pozdrawiam wnioskujących.

Edytowany przez Pawel156, 20 luty 2011 - 19:13.

#3168 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:00

Witam. Złożyłem wniosek na Prow a dokładnie na maszyny o łącznej kwocie 368tyś i tu nasuwa się pytanie czy mogę zamiast tych maszyn postawić oborę na 40 sztuk?

możesz postawić oborę i uzyskasz ten sam zwrot ale musisz mieć plan, kosztorys itd.

Edytowany przez lamboEVO100, 20 luty 2011 - 19:01.

#3169 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:03

Witam. Złożyłem wniosek na Prow a dokładnie na maszyny o łącznej kwocie 368tyś i tu nasuwa się pytanie czy mogę zamiast tych maszyn postawić oborę na 40 sztuk?

To by wymagało zmiany celu operacji,a tego niestety nie można aneksować i zmienić.

Panowie,jest jak jest i nie ma co się kłócić.Składałem wniosek i mam spore szanse się załapać,ale tak w miarę upływu czasu,to nie jestem już taki pewien,czy to taki luksus.Niby fajnie,bo nowe maszynki,ale jak pomyślę o ratach i odsetkach,to radość przechodzi.Do tej pory sporo maszyn kupiłem na MR,ale sami wiecie,że to inna bajka niż kredyt komercyjny.Reasumując,to nie będzie tragedii jak się nie załapię,dalej będę dokupował maszyny w miarę możliwośći(podobnie jak większość z Was) i świat się nie zawali.

#3170 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sory za niecierpliwość ale czy odpowie ktoś na moje wcześniejsze pytanie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Możesz zmienić bez problemu. Ale trzeba podpisać aneks do umowy z tą zmiana jeśli zmieniają się parametry. Jeśli parametry te same to i bez aneksu przejdzie. Niedawno sam zmieniałem aneksem dwie maszyny.

Te dwie prasy maja zbliżone parametry i wydajność więc powinno być bez aneksu ale to zależy od osoby, która zajmuje się wnioskiem lepiej jej zapytać.

#3172 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wszystko zależny od tego jakie parametry wpisałeś we wniosku, jeśli parametry obu pras mieszczą się w tym co wpisałeś we wniosku to nie ma znaczenia jaka firma je wyprodukowała np jeśli wpisałeś we wniosku że szerokość podbieracza od 150cm do 250 cm i średnica komory prasy od 150 cm do 250 cm to możesz kupić wszystko co się mieści w tych widełkach, aby cena się zgadzała.

#3173 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie pamiętam jak było we wniosku... na ofercie było napisane że podpierak 1,8 a jak jest wpisane we wniosku to nie wiem... wypełniała go agronomka z oderu a starszy nie pamięta jak to dokładnie było

#3174 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:30

nie ma takiej opcji - masz prawo do jednej zmiany która nie wpłynie na zmianę celu.

#3175 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Musisz zobaczyć co jest we wniosku, kopie powinieneś mieć u siebie, od tego zależy czy będzie dużo roboty ze mianą czy nie trzeba będzie nic robić tylko kupować ;). Z tego co wiem to doradcy ODR wpisują widełki w parametrach sprzętu :).

#3176 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych starszy ma jutro zadzwonic do tej trj kobiety z oderu i się dowiedzieć co i jak... bo po dłuższym zastanowieniu i przeczytaniu postów o sipmie zecydowaliśmy że bedzie to jednak unia df 1.8v... według was która jest się lepiej spisze?

#3177 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a mam takie pytanie we wniosku mam prase z metalfachu z rotorem a teraz chcę kupić bez czy tak można bez żadnych zmian we wniosku ?

#3178 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych We wniosku masz wpisany rotor, czy tylko w ofercie ?

#3179 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:19

Twoje argumenty średnio korespondują z rzeczywistością. Przecież podstawowe wsparcie to 40% netto i czy to tak wiele kiedy najnowocześniejsze maszyny i sprzęt rolniczy są niesamowicie drogie? Dodatkowo 10% dostaje młody rolnik i chyba na start warto mu dać dyszkę więcej. 10% więcej dostanie ten co jest na ONW, tam zazwyczaj nie posieje się dochodowego rzepaku, nie uprawi super jakościowo pszenicy, pozostaje owies, żyto albo trawy dla zwierząt. Także możliwość zwiększenia wsparcia ze względu na status młodego rolnika oraz gospodarowanie na niekorzystnych terenach w mojej ocenie jest uzasadnione.
[/b]

Propozycja Pawel156 dla mnie jak najbardziej słuszna, zmniejszenie poziomu zwrotu pozwoliłoby skorzystać większej liczbie osób a zakupy byłyby bardziej przemyślane a nie kupowane na zasadzie jak dają to trzeba brać. Dla jednych 40% kwoty netto to zbyt mało jednak należy pamiętać o osobach których wnioski niestety nie będą miały szansy realizacji dla nich ceny maszyn są tak samo wysokie.
NAPIS ćWICZEBNY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @lukasz321 Nie bierz DFa! Koleś dwa domy dalej ma taką i prasuje JD5820 to ludzie się z niego śmieją jakie te bele mu wychodzą, placki można powiedzieć. Serwis u niego często bywa. Za stodołą ustawił stóg z tych belek i nieruszane są od września to wygląda to tak jakby przeszła po nich trąba powietrzna, ot takie belki robi ta prasa. Bierz inną ale nie akurat tą.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330