Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kamil 9607. 3500 wniosków mleczarzy x150tyś zwrotu = 525mln . wszystko się zgadza. jestem poinformowany więc piszę. no może 100-200 wniosków przejdzie. moje 17 ESU daleko daleko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 20:01
  •  

#3122 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 luty 2011 - 23:24

mati2311-nie przesadzaj. Ktoś kto ma 28esu ma jeszcze szansę. Dużo osób pisało wnioski na maksymalną kwotę zwrotu i z części inwestycji się jeszcze wycofają.

Piszesz, że dużo osób wnioskowało o maxa i niby z tego powodu na jakimś bliżej nieokreślonym etapie zejdą z kwoty wsparcia - tym samym dadzą mglistą szansę niemleczarzom. Równie dobrze można liczyć na to, że 5 - 10% wniosków w ogóle odpadnie. Ja na czyjąś porażkę nie liczę. Nie zmienia to generalnie faktu, że podział i sposób rozdysponowania środków finansowych jest barbarzyński, całkowicie niezgodny z duchem PROW 2007 - 2013. Przypominam tylko, że extra kasa z Brukseli na wsparcie mleczarstwa dla woj. mazowieckiego to tylko 56 mln. zł. tym czasem "4 dojne krówki" będą korzystać z całej puli - ponad 527 mln. zł. tym samym wyeliminują gospodarstwa, które w ramach MGR winny dostać wsparcie w pierwszej kolejności.

I żeby było jasne - jestem w 120% za preferencyjnym wsparciem mleczarzy, ale w zakresie w którym UE dała extra kasę. Ci którzy nie załapaliby się na te 56 mln. automatycznie powinni znaleźć się w puli "dla wszystkich" gdzie suma alokowanych środków powinna kształtować się w okolicach 470 mln. O te 470 mln powinni ubiegać się wszyscy na równych zasadach, czyli ilość ESU, GVA, wspólne wnioskowanie. A tak... 28 ESU, jest mniej warte niż 4 krowie ESU.

Podsumowując - mleczarze z mazowieckiego dostaną wszyscy, ci którzy rzeczywiście na tę pomoc zasługują, ale także ci mający 4 krasule. Natomiast wnioskodawcy z drugiego naboru mogą już zacząć kląć, mogą policzyć ile kasy wtopili na wypisy z ksiąg wieczystych, zapłacili doradcom za wypełnienie wniosku, a najbardziej wkur.... będą ci którzy wydali kilkanaście tys. zł. na przygotowanie projektów budowlanych. Nawet może być tak, że drugi nabór nie otrzyma ani jednej pozytywnej decyzji - w najlepszym wypadku będzie to 2 - 4% szczęściarzy.

Edytowany przez artur4, 19 luty 2011 - 23:44.

#3123 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne wynalazki w życiu człowieka

Napisany 20 luty 2011 - 09:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zna ktoś może stronkę, gdzie można sprawdzić, czy dostało się dofinansowanie na rozwój mleczarstwa?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3124 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:07

Dzisiejsze dane o wykorzystaniu kwoty w %

Dolnośląski 241,5

Kujawsko - pomorski 445,8

Lubelski 146,8

Lubuski 193,4

Łódzki 137,4

Małopolski 154,4

Mazowiecki 244,2

Opolski 178,3

Podkarpacki 89,7

Podlaski 627,2

Pomorski 213,1

Śląski 188,0

Świętokrzyski 197,0

Warmińsko - mazurski 411,5

Zachodniopomorski 213,6

Razem Działanie 212,3

po przeczytaniu twojego wniosku idę jutro pisać biznesplan na kredyt Młody Rolnik na trzy podstawowe maszyny z mojego wniosku ciągnik agregat uprawowy i talerzówkę bo z mój wniosek na MGR to cienko widzę. Fajnie było zbierać oferty interesować się sprzętem ale trzeba będzie zmierzyć się z twardą brutalna rzeczywistością. Mam tylko lekki żale że zasady przyznawania są dziwne i faworyzujące jedna akurat tą najmocniejszą gałąź produkcji rolnej. Pozdrawiam wszystkic

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3125 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych gdzie będzie podany ranking rolników którzy się załapali na PROW ?;P

W następnym poście masz odpowiedź na Twoje pytanie.

Edytowany przez Elektrotechnik, 20 luty 2011 - 16:29.

#3126 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7097 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 luty 2011 - 09:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chyba ze 200 razy było pisane, także stronę wcześniej że po 20 czyli w tym tygodniu być może.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#3127 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:50

Piszesz, że dużo osób wnioskowało o maxa i niby z tego powodu na jakimś bliżej nieokreślonym etapie zejdą z kwoty wsparcia - tym samym dadzą mglistą szansę niemleczarzom. Równie dobrze można liczyć na to, że 5 - 10% wniosków w ogóle odpadnie. Ja na czyjąś porażkę nie liczę. Nie zmienia to generalnie faktu, że podział i sposób rozdysponowania środków finansowych jest barbarzyński, całkowicie niezgodny z duchem PROW 2007 - 2013. Przypominam tylko, że extra kasa z Brukseli na wsparcie mleczarstwa dla woj. mazowieckiego to tylko 56 mln. zł. tym czasem "4 dojne krówki" będą korzystać z całej puli - ponad 527 mln. zł. tym samym wyeliminują gospodarstwa, które w ramach MGR winny dostać wsparcie w pierwszej kolejności.

I żeby było jasne - jestem w 120% za preferencyjnym wsparciem mleczarzy, ale w zakresie w którym UE dała extra kasę. Ci którzy nie załapaliby się na te 56 mln. automatycznie powinni znaleźć się w puli "dla wszystkich" gdzie suma alokowanych środków powinna kształtować się w okolicach 470 mln. O te 470 mln powinni ubiegać się wszyscy na równych zasadach, czyli ilość ESU, GVA, wspólne wnioskowanie. A tak... 28 ESU, jest mniej warte niż 4 krowie ESU.

Podsumowując - mleczarze z mazowieckiego dostaną wszyscy, ci którzy rzeczywiście na tę pomoc zasługują, ale także ci mający 4 krasule. Natomiast wnioskodawcy z drugiego naboru mogą już zacząć kląć, mogą policzyć ile kasy wtopili na wypisy z ksiąg wieczystych, zapłacili doradcom za wypełnienie wniosku, a najbardziej wkur.... będą ci którzy wydali kilkanaście tys. zł. na przygotowanie projektów budowlanych. Nawet może być tak, że drugi nabór nie otrzyma ani jednej pozytywnej decyzji - w najlepszym wypadku będzie to 2 - 4% szczęściarzy.

czy ten co ma 4 krasule jest gorszy od tego co ma 100 krasuli najgorsze jest to żę ten system mleczarze esu itp spowodował skłócenie rolników sąsiadów itd. POdzieleni jesteśmy słabsi ale co zrobić takie życie

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3128 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ten co ma 4 krowy to raczej się nie obłowi na MGR,jeśli nawet to będą jednostkowe przypadki.Dodam że w podlaskim to tacy nie mają żadnych szans i większość dobrych gospodarstw też się obliże.Niema co zazdrościć bo to nie jest taki miód jak się wydaje,trzeba się nie żle zadłużyć żeby skorzystać z MGR.Kredyt na MR nie jest złym rozwiązaniem a czasem lepszym bo mniej obwarowań,tak więc panowie możliwości są i rozwój jest w naszych rękach.Nie dzielmy się na gorszych i lepszych bo wszyscy jesteśmy rolnikami,wszyscy mamy pod górkę.

Edytowany przez pipa123, 20 luty 2011 - 11:22.

#3129 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ciekawe, pewnie teraz okaże się, że połowa rolników ma 28esu

#3130 Share Vincent123

Vincent123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie ma i nie będzie nigdy sprawiedliwego rozdziału środków z UE więc nie narzekajcie. Ktos pisze, że 28 ESU jest mniej warte od 4 ESU mleczarzy. No i co z tego? A niby dlaczego mają być preferowani ci z 28 ESU? Duże gospodarstwa mają większe możliwości rozwoju niż małe nawet bez wsparcia z MGR wiec trzeba je wykorzystywać a nie użalać się, że mleczarzom dano preferencje. Dzisiaj mają je mleczarze a jutro badylarze. Skoro wyznacznikiem powinna być wartość ESU to niech ARiMR zaproponuje rozwiązanie nie ograniczające do 28 ESU - bo niby dlaczego nie 128 ESU? Takie są zasady i koniec - nie ma o czym gadać. Ja mam 11 ESU (mazowieckie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:52

Witam, Panowie i Panie jeśli złozyłem wniosek na ciagnik 100 KM o dosc zawyżonej cenie moge zmienic na jakis tańszy i do tego kupić prase rolujaca i agregat talerzowy ? oczywiscie zmieściłbym sie w zadeklarowanej kwocie wniosku

To nie do końca tak,jak odpowiedział Kamil9607.Agencja zwraca od kwoty netto z faktury zakupu,więc masz dwie możliwości:
1.Dogadujesz sie z dilerem i wystawia Ci fakturę na kwotę,jaką masz we wniosku na zakup ciągnika,a prasę i agregat bierzesz bez faktury(bo pewnie tych dwóch maszyn nie masz wpisanych we wniosku?)
2.Jeśli chcesz faktury na te wszystkie maszyny,to musisz składać aneks do umowy z ofertami na dodatkowe,lub zmienione sprzęty i zmienić Zestawienie R-F.
Oczywiście,cały czas nie możesz przekroczyć kwoty dofinansowania przyznanej we wniosku i aneks do Zestawienia R-F,możesz składać tylko raz,nie możesz też zmieniać celu operacji,ale jeśli tylko chcesz zamienić lub dodać maszyny,to O.K.

#3132 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:24

czy ten co ma 4 krasule jest gorszy od tego co ma 100 krasuli najgorsze jest to żę ten system mleczarze esu itp spowodował skłócenie rolników sąsiadów itd. POdzieleni jesteśmy słabsi ale co zrobić takie życie

Garku,

nikt nie jest gorszy, każdy jest taki sam i każdy powinien mieć takie same szanse - na tym polega równość wobec prawa. "Czterech krasul" użyłem jako metafory co nie zmienia generalnie faktu, że extra kasy na mazowieckie dla mleczarzy jest 56 mln. a nie jak wymyślił sobie sawicki 527 mln. Nie może być tak, że 4 jest mniejsze od 2 czyli 28 ESU jest mniej warte niż 4 ESU. Chodzi mi tylko o jasność, przejrzystość i sprawiedliwość zasad.

Jeśli przyjąć kuriozalną decyzję o tym, że mleczaki są preferowani na całą pulę to co będzie w kolejnych naborach? Otóż w kolejnych naborach powinni być premiowani świniarze, wiśniarze, jabłoniarze, śliwiarze i dziesiątki innych podupadłych gałęzi produkcji. Idąc tą drogą okaże się, że reszta czyli gro gospodarstw realnie zauczestniczy w MGR mniej więcej 2025 roku. bo wcześniej całą pulę wyczerpią preferowani.

#3133 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 20 luty 2011 - 12:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ten co ma 4 krasule to nie spełnia w ogóle wielkości limitu jaki mysi być spełniony do składania wniosku na MGR.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#3134 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zastanawiam się czy sam sobie nie strzeliłem w kolano przy obliczaniu ESU. Otóż sprzedaje rocznie 600 tuczników (3x200) do tego mam ponad 30 ha użytków rolnych. Do obliczenia ESU wziąłem tylko 200 tuczników (stan średnioroczny)nie brałem w ogóle użytków rolnych, gdyż całość produkcji jest zużywana na pasze. W poprzednim naborze (2009 rok) nie zostało to zakwestionowane, było to poprawne rozumowanie. Ostatnio spotkałem doradcę z ODR
i w luźnej rozmowie wyszło, że oni w tym roku do wyliczania ESU brali całość upraw i całość sprzedaży, czyli w moim przypadku te 600 sztuk tuczników plus produkcja z użytków rolnych. Przejrzałem jeszcze raz instrukcję wypełniania wniosku i nie rozwiała ona moich wątpliwości, który sposób jest poprawny?

#3135 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mimo,że jestem mleczarzem z Podlasia,to zgadzam się z kol. Artur4.Po co było zawracać d... i robić drugi nabór np. w Mazowieckim???Trzeba było podzielić kasę wcześniej,np.60% dla mleczarzy,40% dla reszty i mogłyby byc jakieś szanse.A tak,to wyszło jak zwykle po polsku,dużo obietnic i nadziei przed naborem i kicha po.

Edytowany przez foka71, 20 luty 2011 - 12:51.

#3136 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2100 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych "A tak,to wyszło jak zwykle po polsku,dużo obietnic i nadziei przed naborem i kicha po."
nic dodac nic ująć
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3137 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak spoty ministra o PROW 2007-2013 ze duza szansa ze trzeba ja wykorzystac , bardzo duzo srodkow dla polskiej wsi, nawet w serialach (Ranczo) sie reklamowali a jednym slowem gro rolnikow zostalo wydy*****h

#3138 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nas naciągneli na mgr teraz bedą naciągać młodego rolnika przez 60 dni ma być nabór a kasy pewnie mają na dwa dni przyjmowania,pewnie jakieś pociotki sawickiego siedzą w doradztwie i muszą zarobić,a nas wydoić ,jak się nie załapę to więcej niezkładam na nic,kupie używki i już,a na jesieni przy urnie powiem dość układom.

#3139 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2011 - 14:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy to prawda że w marcu jest przewidywany nabór na młodego rolnika???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 luty 2011 - 14:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam .:) Wiecie może kiedy zaczną rozpatrywac wnioski dla mleczarzy??:rolleyes: