Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakby tak było jak piszesz,to np.w Podlaskim wszyscy by się załapali i jeszcze kasy by zostało,bo maszyny do zielonki nie są jakoś wyjątkowo drogie,zresztą prawie wszyscy już jakieś tam belarki,zgrabiarki itp. posiadają.Robicie sobie nadzieję na kazdy możliwy powód,żeby innym nie dali,tylko Wam Panowie.Tylko nie wiem,czy lepiej miło się zdziwić,czy niemiło się rozczarować.Ale nadzieja to podstawa i tak trzymać,Towarzysze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:36
  •  

#2902 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pawelkkk Co do ciągnika to się nie zgodzę bo on jest bardzo potrzebny w produkcji mleka. I niektóre maszyny także bo jak np wyorze sobie łąkę bez pługów????

#2903 Share Vincent123

Vincent123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ktoś spotkał się z informacją na temat wyliczania ilości punktów w zależności od ESU? Chodzi mi o to z jaką dokładnością będą liczone punkty? Bo to, że proporcjonalnie do wartości ESU to wiadomo ale czy będą części ułamkowe punktów czy nie a jeśli tak to do ilu miejsc po przecinku. Przyznam szczerze, że ja nie znalazłem takiej informacji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:56

lukas8999' przecież mleczarze tylko mogą brać maszyny do produkcji mleka lub wyposażenie obory sam słyszałem wyraźnie jak w telewizji mówili że np na produkcję mleczarska nie dadzą ciągnika moi znajomi co chcieli sprzęt do uprawy to wszyscy w drugiej turze składali nawet Ci co wnioski wypełniali im odradzali bo ich odrzucą przy weryfikacji. Ja producentem mleka nie jestem ale im wcale nie zazdroszczę choć może cena i nie jest zła ale wiem ile to pracy wymaga i żadnego dnia nie ma wolnego nie da się nigdzie wyrwać.

Kolego weź się trochę zastanów co piszesz bo piszesz bzdury... Zauważ że były tylko nabory na sektor mleczarski np. województwo pomorskie... Tam rolnicy wnioskowali na kwotę ponad 84 mln przy liczbie wniosków 506 wychodzi, że każdy stara się o zwrot w kwocie prawie 170 tys złotych licząc średnio 50% dofinansowania więc całkowity koszt inwestycji wynosi około 340 tys złotych netto... Czy tyle jest wart sprzęt zielonkarski może jest ale bez przesady i wątpię żeby rolnicy którzy tam składali wzięli tylko sprzęt do produkcji mleka... Jestem przekonany że 70-80 % wniosków jak nie więcej zawiera dofinansowanie na traktor, a na pewno pojawią się też inne maszyny... Po pierwsze teraz jest wszystko pozamiatane bo nie ma dokładnie sprecyzowanego sprzętu który można kupić który nie... Nawet jeśli okazałoby się, że dają tylko dojarki i budowę obór to (bo kosiarki, zgrabiarki i prasy można użyć do innych sektorów) okaże się że nie ma na to nikogo chętnego... Może na 506 byłoby 20-30 ludzi co mają tylko dojarkę lub budowę obory ale co z resztą kasy zrobić następny nabór... Może i być ale myślę, że rolnicy by się zbuntowali trochę bo kupę kasy poszło na wnioski... Nawet jakby doszło do zmiany celu inwestycji na budowę obór i kupno tylko dojarki to na oborę nikt by się nie zdecydował budować jak ma tylko możliwość uzyskania tylko 150 tys bo już z wcześniejszego naboru korzystał i za drogo by to wyszło a w dzisiejszych czasach to dojarka jest we wszystkich gospodarstwach... Więc na co odrzucać wnioski i robić zamęt a zresztą w tym roku są wybory więc nie liczyłbym na to że Pan Sawicki sobie pozwoli na stracenie poparcia... Pozdrawiam

#2905 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:27

Czy ktoś spotkał się z informacją na temat wyliczania ilości punktów w zależności od ESU? Chodzi mi o to z jaką dokładnością będą liczone punkty? Bo to, że proporcjonalnie do wartości ESU to wiadomo ale czy będą części ułamkowe punktów czy nie a jeśli tak to do ilu miejsc po przecinku. Przyznam szczerze, że ja nie znalazłem takiej informacji.

Informacja z wiarygodnego żródła(od kierowniczki BWI):Punktacja(kwota mleczna lub ESU)będzie liczona do 4 miejsc po przecinku.

#2906 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy trza miec nadzieje ze kasa sie znajdzie dorzuca jakies ojry(EURO) bad zrobia nabor uzupelniajacy dla wszyskich :rolleyes :)

#2907 Share rafaello270

rafaello270

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 luty 2011 - 23:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, żeby rozwiać watpliwosci co niektórych: MLECZARZE DOSTANĄ TRAKTORY NA MGR!!! Tak jest napisane w "PORADNIK-u ROLNICZY-m" z 9.02.2011.(oczywiście jeżeli we wniosku jest uzasadnione wszystko tak jak trzeba.) Więc Ci którzy mają tylko krowy i uprawy są prowadzone tylko pod produkcje paszy dla owych krów to mogą spac spokojnie :)

#2908 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 13 luty 2011 - 10:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co do tego,to mleczarze nie mieli wątpliwości i spali spokojnie.Gorzej było z niemleczarzami,którzy na siłę chcieli nam w 2011 roku jeszcze dojarki wpychać,bo tylko to nam się należy.Dobrze,że to napisałeś,ale i tak część mądrali dalej się będzie upierała przy swoim.Dobrze,że to już niedługo. :lol:

#2909 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja Wam wszystkim życzę aby każdy dostał co chce. Szkoda tylko, że kasy nie starczy i pewnie co 4 dostanie pozytywną decyzję.
Czytając to forum odnośnie MG radziłbym co niektórym nie opluwać innych (że mleczarz czy świniarz) i uzbroić się w cierpliwość. Będzie ogłoszenie listy rankingowej i każdy zobaczy czarno na białym lub czarno na żółtym-brak środków na MG.
Wszyscy jesteśmy rolnikami i na jednym wózku jedziemy. Raz u jednych lepiej, a raz u drugich. Może następnym razem nabór będzie też tylko dla trzodziarzy w pierwszym etapie, bo wiadomo od dłuższego czasu coraz gorzej nam idzie.

#2910 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych niestety panowie mleczarze odrobili lekcję i pozamiatali większość kasy,powód jest prosty -sytuacja ekonomiczna mleczarstwa nie jest zła i stać ich na to, niema co się obrażać na zasady jakie ustalił minister ,jest jak jest i oczywiście o żadnej sprawiedliwości nie można tu mówić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @wiesko może kasa już się znalazła, bo w tygodniu pisało że rząd zgodził się na przesunięcie 70mln euro na modernizację gospodarstw, pytanie teraz jest takie czy pieniądze te pójdą jako środki dodatkowe do tego naboru co był, czy podzielą to równo na województwa, czy może zrobią tam nabór gdzie nie był naboru dla nie mleczarzy.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#2912 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie ja mam taką sytuację mam 13 ESU jestem z woj łódzkiego powierzchnia gosp. 20h dużą produkcję zwierzęcą i nie mam żadnego ciągnika dotychczas pożyczałem od teścia myślicie ze jest szansa na 95 koni :)dodam ze jestem po młodym rolniku z roku 2005 a do MGR podszedłem pierwszy raz jestem optymistą co wy na to

#2913 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Biorąc pod uwagę kwotę o jaka została przekroczona pula te 70mln euro to kropla w morzu ;)
wschodni koniec mazowsza.

#2914 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie rzad a UEdala pieniadze na restruktyzacje mleczarstwa tak mialom byc od poczatku a Polska jak Polska dala na pocztakun wszystkim kase i teraz mieli problem i byl tylko dla mleczarzy nabor zeby Polska nie musiala zwracac tych pieniedzy .........

#2915 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @vicia1223 niby kropla ale te 273 mln złotych na parę wniosków starczy, no ale na szczegóły rozlokowania tych pieniędzy musimy poczekać.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#2916 Share Walec

Walec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2011 - 16:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to kiedy ta lista rankingowa będzie ??

#2917 Share mobilek

mobilek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mają 40 dni na ogłoszenie listy rankingowej od zakończenia przyjmowania wniosków to wychodzi gdzieś około 10 marca

#2918 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:42

Panowie ja mam taką sytuację mam 13 ESU jestem z woj łódzkiego powierzchnia gosp. 20h dużą produkcję zwierzęcą i nie mam żadnego ciągnika dotychczas pożyczałem od teścia myślicie ze jest szansa na 95 koni :)dodam ze jestem po młodym rolniku z roku 2005 a do MGR podszedłem pierwszy raz jestem optymistą co wy na to

Jak masz 13 ESU to chyba za dużej produkcji zwierzecej nie masz. ja na 10 ha mam 24 ESU. A ciągnik taki spokojnie powinieneś dostać

#2919 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przysluguja 4 km na ha wiec 20*4=80 plus 20 % z 80 czyli wychodzi 96 KM
jesli masz dobre uzasadnienie to nie powinno byc problemu

Edytowany przez przemol87, 13 luty 2011 - 20:26.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wie ktoś jak tam w łodzkim teraz bo co się czyta to każdy inaczej:)