Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nam Pani z ARiMR na spotkaniu"przedwyborczym" mówiła,że ta lista rankingowa to tak na 95% będzie oficjalna(tzn.przed podpisaniem umowy,maszyny dalej możesz brac tylko na własne ryzyko),tylko że miejsca na liście jakoś wielce się nie zmienią,tak 10 miejsc w górę lub w dół,ale wiadomo,że pod koniec stawki,to na dwoje babka wróżyła.A kontrolować,to wszystkich w terenie nie będą(chyba,że masz pecha :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:39
  •  

#2882 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 luty 2011 - 14:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych u Ciebie timasz to kwota decyduje,pewne dofinansowanie to po podpisaniu umowy.

Edytowany przez pipa123, 12 luty 2011 - 14:02.

#2883 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 12 luty 2011 - 14:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oficjalnie kwoty mamy 167 tys kg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share manieck600

manieck600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 luty 2011 - 14:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jest punktacja, Minister Sawicki mówił że to jest dodatkowo punktowane. było w agrobiznesie przed naborem. Widzieliście chociaż swoje wnioski na oczy? Były tam takie pozycje gdzie się to zaznaczało.

#2885 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 luty 2011 - 14:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych we wniosku to sporo tych pozycji do zaznaczenia, a o zasadach punktacji to minister napisał w rozporządzeniu i tam nic takiego nie znajdziesz ,poczytaj sobie http://www.dzienniku...10207137201.pdf lub w skrócie od str 16- http://www.arimr.gov...rudzien_ost.doc

Edytowany przez pipa123, 12 luty 2011 - 14:57.

#2886 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 luty 2011 - 17:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na tej liście rankingowej z 10 marca będą wszystkie osoby wypisane co złożyły wniosek czy tylko te , dla których jest kasa??
wschodni koniec mazowsza.

#2887 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 12 luty 2011 - 17:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na liście będą nazwiska osób które złożyły czy jakieś numery? Bo słyszałem że w poprz. naborach było nazwiskami a teraz może się to zmienić
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#2888 Share manieck600

manieck600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czytałem dziennik ustaw i nic nie znalazłem, właśnie dlatego się zapytałem na forum.

#2889 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 12 luty 2011 - 18:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w województwie łodzkim 16 esu moze wystarczyc?

#2890 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jest w rozpozadzeniu o punktach
http://infor.pl/skan...z=1372&str=0005
zaczyna sie od strony 5

Edytowany przez przemol87, 12 luty 2011 - 18:58.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 12 luty 2011 - 18:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych podaj kolego linka gdzei to znajde?

#2892 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:56

Mi też bardzo zależy na inwestycji, a jestem z lubuskiego a tu było kasy na ok. 48 a złożono 117 wniosków. Kwotę niby mam nie taką małą bo 80000 ale szanse na kontynuacje raczej marne. Dlatego zdecydowałem się na likwidacje. Wcześniej jak składałem wniosek to byłem za daleko w kolejce, a mój park maszynowy (jak to przy produkcji mleka i bydła rzeźnego)aż się prosi o podmianę.A zdecydowałeś się np. na hodowlę opasów?

Złożyłem na budowę obory dla bydła mięsnego.
Do ostatniej chwili nie mogłem się zdecydować czy składać na rezygnacje czy rozwój produkcji mleka.
Miałem nawet dwa wnioski przygotowane i specjalnie składałem ostatniego dnia naboru żeby się zorientować ile wniosków jest złożonych.

W rezultacie złożyłem na rezygnacje z produkcji mleka. Bo jak wspomniałem wcześniej da mi to więcej punktów i lepsze miejsce na liście.

W mazowieckim był nabór do 28 stycznia, więc teoretycznie wszyscy mleczarze którzy złożyli wniosek mają szanse na dofinansowanie. Jednak jak patrze ile wniosków teraz doszło już po zamknięci naboru to mam wątpliwości .

Ja się specjalnie nie martwię budowę zawszę można pociągnąć z kredytu preferencyjnego, to też jest dobra opcja.

Według mnie PROW jest dobry gdy się idzie w maszyny (bo szybka realizacja) i najlepiej jeszcze mieć własne środki (co by nie brać kredytu pomostowego ) no i odliczyć VAT . Wtedy to się opłaca "latać za tym interesem"

Edytowany przez Pawel156, 12 luty 2011 - 18:59.

#2893 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy ktoś powie konkretnie mi ze jak sie sklada na maszyny rolnicze i ma sie 16 esu w wojewodztwie lodzkim to to wystarczy by zaakceptowali wsnioek?jak myslicie?:)p.s mam mleko i krowy ale nie skladalem na modernizaje mleczna tylko na maszyny uprawowe itd

#2894 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przemo2011 masz duze szanse,sporo jest wnioskow z ESU ponizej 10
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2895 Share lukas8999

lukas8999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie wiem jak inni niemleczarze ale moim zdaniem to Ministerstwo Rolnictwa zrobiło nas w balona dajac w pierwszej kolejności kase dla "mleczarzy" a co starczy to dla reszty. Przecież każdy rodzaj produkcji rolniczej jest ważny, a ci "mleczerze" to niby co wielce potrzebujący( jakaś specjalna troska im się należy czy co). Moim zdaniem jest to najbardziej bezpieczna i pewna gałąź produkcji bo jeszcze nigdy się nie zdażyło aby mleczarzom nie zapłacili za mleko ( a ceny w miare stabilne i stali odbiorcy). A jeśli już dają oddzielny nabór to niech to będzie na zakup maszyn związanych z produkcją mleka (np. wyposażenie obory, sprzęt zielonkarski), a nie żeby może taki mleczarz co ma kilkanaście krówek wymieniał sobie cały park maszynowy do uprawy pola. Jak chciał sobie wymieniać to mógł składać w drugim naborze, a nie sie pchać do pierwszego bo ma np.10 krów. Moim zdaniem to agencja powinna się przyjrzeć tym wszystkim mleczarzom dokładnie co m.in w ostanich dwóch miesiącach pozmieniali wysokość limitów. Przecież sama Unia mówiła, że pieniądze mają być dzielone sprawiedliwie.

#2896 Share xxModzelxx

xxModzelxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Ile tu tego...
    ;)

Napisany 12 luty 2011 - 20:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Uuu...
10 ESU, < 25 tyś. kwoty może w innym województwie, ale w podlaskim brak szans..!
:(
:D

#2897 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 151 tyś kg kwoty ESU 27 woj. łódzkie jak myślicie powinna być czołówka..?? (pierwszy raz PROW)

#2898 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Liczy się chyba tylko kwota czyli wg. mnie dostaniesz na bank (jeśli nie kombinowałeś)
To jak to jest z tą listą? Nazwiskami czy numerami będzie wypisana?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#2899 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:42

Nie wiem jak inni niemleczarze ale moim zdaniem to Ministerstwo Rolnictwa zrobiło nas w balona dajac w pierwszej kolejności kase dla "mleczarzy" a co starczy to dla reszty. Przecież każdy rodzaj produkcji rolniczej jest ważny, a ci "mleczerze" to niby co wielce potrzebujący( jakaś specjalna troska im się należy czy co). Moim zdaniem jest to najbardziej bezpieczna i pewna gałąź produkcji bo jeszcze nigdy się nie zdażyło aby mleczarzom nie zapłacili za mleko ( a ceny w miare stabilne i stali odbiorcy). A jeśli już dają oddzielny nabór to niech to będzie na zakup maszyn związanych z produkcją mleka (np. wyposażenie obory, sprzęt zielonkarski), a nie żeby może taki mleczarz co ma kilkanaście krówek wymieniał sobie cały park maszynowy do uprawy pola. Jak chciał sobie wymieniać to mógł składać w drugim naborze, a nie sie pchać do pierwszego bo ma np.10 krów. Moim zdaniem to agencja powinna się przyjrzeć tym wszystkim mleczarzom dokładnie co m.in w ostanich dwóch miesiącach pozmieniali wysokość limitów. Przecież sama Unia mówiła, że pieniądze mają być dzielone sprawiedliwie.

Tu nie ma sprawiedliwości,tu jest POLSKA.Jak uważasz,że mleczarze mają taki raj,to dlaczego nie doisz krów?Bo lepiej po żniwach wsypac zboże do BIN-ów i poczekać na lepszą cenę?Nie musisz meldować się 2 razy dziennie w oborze na udój,zresztą co tu można Ci wytłumaczyć,skoro tak do tego podchodzisz.A kwotę mleczną,to sam dokupowałem i mogą mi naskoczyć,bo nigdzie nie jest to zabronione,po prostu sami otworzyli taką furtkę ogłaszając wcześniej punktację.Ale niech Ci żal d... nie ściska,jestem z Podlaskiego,więc Twojej kasy nie zabiorę.

Danielhaker:Bez urazy,ale wg.mnie,to w Polsce każdy ma nazwisko,a nie jakiś tam numer,więc lista będzie z nazwiskami.

Edytowany przez foka71, 12 luty 2011 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share pawelkkk

pawelkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:56

Nie wiem jak inni niemleczarze ale moim zdaniem to Ministerstwo Rolnictwa zrobiło nas w balona dajac w pierwszej kolejności kase dla "mleczarzy" a co starczy to dla reszty. Przecież każdy rodzaj produkcji rolniczej jest ważny, a ci "mleczerze" to niby co wielce potrzebujący( jakaś specjalna troska im się należy czy co). Moim zdaniem jest to najbardziej bezpieczna i pewna gałąź produkcji bo jeszcze nigdy się nie zdażyło aby mleczarzom nie zapłacili za mleko ( a ceny w miare stabilne i stali odbiorcy). A jeśli już dają oddzielny nabór to niech to będzie na zakup maszyn związanych z produkcją mleka (np. wyposażenie obory, sprzęt zielonkarski), a nie żeby może taki mleczarz co ma kilkanaście krówek wymieniał sobie cały park maszynowy do uprawy pola. Jak chciał sobie wymieniać to mógł składać w drugim naborze, a nie sie pchać do pierwszego bo ma np.10 krów. Moim zdaniem to agencja powinna się przyjrzeć tym wszystkim mleczarzom dokładnie co m.in w ostanich dwóch miesiącach pozmieniali wysokość limitów. Przecież sama Unia mówiła, że pieniądze mają być dzielone sprawiedliwie.

'lukas8999' przecież mleczarze tylko mogą brać maszyny do produkcji mleka lub wyposażenie obory sam słyszałem wyraźnie jak w telewizji mówili że np na produkcję mleczarska nie dadzą ciągnika moi znajomi co chcieli sprzęt do uprawy to wszyscy w drugiej turze składali nawet Ci co wnioski wypełniali im odradzali bo ich odrzucą przy weryfikacji. Ja producentem mleka nie jestem ale im wcale nie zazdroszczę choć może cena i nie jest zła ale wiem ile to pracy wymaga i żadnego dnia nie ma wolnego nie da się nigdzie wyrwać.