Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Kozlos

Kozlos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chciałbym się dowiedzieć gdzie w kalkulatorze esu wpisać mam łąki i pastwiska ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:54
  •  

#242 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Byłem dziś w dwóch sądach po odpisy ksiąg wieczystych, kolejki jak w 2007 pod agencja. W jednym sądzie było w kolejce 10osób i za mną dochodziły kolejne - godzina 10 i podobno było lepiej z rana i w poniedziałek.
W drugim sadzie kolejka 20osób i pod kasa kolejne 20osób, byłem o godzine 13 i też to co było to już końcówki.
Panie mówiły że masakra z rolnikami.
Dwa sądy załatwiłem od 10 do 15. Udało im sie załatwić wszystkich przed zamknięciem.
Powiat siedlce i sokołów.
Po tym co widziałem i tym co opowiadali co się co dzień dzieje i ile jeszcze dni zostało na szykowanie dokumentów to chyba każdy rolnik bez wyjątku będzie składał wniosek.

#243 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam . otrzymalem premie na MR i chce złozyc wniosek na MGR. 15 ESU i 18 ha ziemi jak oceniacie moje szanse ?? nie jestem krowiarzem. woj mazowieckie
wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja też z mazowieckiego i też się zastanawiam czy ludzie w tym roku się "rzucą", z tego co pisze marekgizio to trzeba wstrzymać się z zaliczkami na maszyny - choć teraz niektóre są w bardzo atrakcyjnych cenach...

#245 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panie i Panowie, było już dużo gdybania na temat Vat w 2011. Niech wypowie się ktoś pewien tego co mówi : czy od 1.01.2011 rolnik chcący przejść na vat nie musi składać żadnych dokumentów potwierdzających że coś sprzedawał jak ryczałtowiec i wystarczy sama deklaracja ????

#246 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych rodzice byli dzis w ODR i tam doradca, ktory przygotowuje nam wszystko do wniosku powiedzial, ze do naboru dla mleczarzy nie licza sie juz ani liczba ha lak, pastwisk, gruntow ornych, ilosc posiadanego bydla itp. liczy sie tylko ile ma sie kwoty. pieniadze dostana rolnicy co maja kwote z przedzialu 100 tys - 200 tys kg mleka. my niestety mamy ok. 10% szans, ze pozytywnie rozpatrza nasz wniosek poniewaz mamy kwote 240 tys kg mleka. no niestety, ale wniosek i tak sie zlozy, moze nie bedzie tylu chetnych, albo bedzie jakas inna przyczyna, ze moze sie zalapiemy. jedynie stracimy 1000 zl.

@ktom, nie ten temat. http://www.agrofoto..../page__st__1780
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#247 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No ok Henius, a co z tymi punktami za kwotę i za ESU, nie one będą o tym decydowały? Wyraźnie na stronce agencji jest tak napisane...

#248 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Byłem dziś w dwóch sądach po odpisy ksiąg wieczystych, kolejki jak w 2007 pod agencja. W jednym sądzie było w kolejce 10osób i za mną dochodziły kolejne - godzina 10 i podobno było lepiej z rana i w poniedziałek.
W drugim sadzie kolejka 20osób i pod kasa kolejne 20osób, byłem o godzine 13 i też to co było to już końcówki.
Panie mówiły że masakra z rolnikami.
Dwa sądy załatwiłem od 10 do 15. Udało im sie załatwić wszystkich przed zamknięciem.
Powiat siedlce i sokołów.
Po tym co widziałem i tym co opowiadali co się co dzień dzieje i ile jeszcze dni zostało na szykowanie dokumentów to chyba każdy rolnik bez wyjątku będzie składał wniosek.

No niestety masz rację.Na pewno nie będzie mniej wniosków niż poprzednio,a tym samym na pewno nie będą wcześniej rozpatrzone.Poza tym dziura budżetowa spowoduje wydłużenie procedur wypłaty pieniędzy(będzie więcej poprawek).Kasa w 3miesiące po złożeniu wniosku o płatność moim zdaniem nierealne.

#249 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych punkty beda przyznane za ilosc kwoty mlecznej. za 100-200 tys bedzie chyba 10 pkt. za ponizej 100 bedzie chyba 8, tak samo za 200-300 a powyzej to 6 albo 7. tak mi tata tlumaczyl. nic innego nie ma sie liczyc i jak dla mnie jest to troche oszukane, bo jesli by bylo za wszystko, to wiecej osob mialoby szanse na otrzymanie pieniedzy, bo jest duzo rolnikow, np. na Zulawach co maja prawie 100 ha gdzie glownym dochodem jest sprzedaz zboza, ale do tego maja jakies 10-15 krow i wtedy dostana pieniadze i kupia sobie maszyny takie jak jakis plug, duzy ciagnik, agregat itp. a np. my bysmy chcieli kupic zgrabiarke, rozrzutnik obornika a to sa maszyny bardziej zwiazane z produkcja mleka. no ale to agencja ustala przepisy wiec nic sie nie da zrobic.

czyli decyduje tutaj tylko wielkosc kwoty mlecznej.
a i wnisoki maja byc rozpatrzone juz na poczatku kwietnia.

#250 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych heniek z calym szacunkiem ale jak moga przyznawac punkty esu za kwote cos Ty wymysli... esu to esu wartosc ekonomiczna a punkty bede przyznawac za przedzial w ktorym sie miescisz z kwota, ale z esu to to nie ma kompletnie nic wspolnego:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sorry zle sie wyrazilem. nie ESU tylko normalne punkty. wedlug tego beda rozpatrywane wnioski. sorry.

#252 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no tak wlasnie teraz sie zgadza;) :rolleyes:
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#253 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czyli ESU nie bedzie w ogole brane pod uwage. jestem tylko ciekaw co by na to agencja powiedziala. by trzeba bylo sie dowiedziec jeszcze u nich czy ESU bedzie uwzgledniane. ja bym nie wiezyl do konca ODR-owcom bo oni nie zawsze wszystko wiedza.

#254 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pod uwagę brana jest tylko i wyłącznie kwota mleczna i za nią punkty będą decydowały o kolejności rozpatrywania wniosków. przy takiej samej liczbie punktów pierwszeństwo ma rolnik który nie korzystał wcześniej z modernizacji.

#255 Share Kozlos

Kozlos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a kwota mleczna to ta co została wykorzystana do Kwietnia 2010 ? Bo chyba nie można dokupić teraz i mieć przykładowo 150 tyś, ale kwoty której się tylko po prostu ma, a nie tej której się wykorzystało w poprzednim roku

#256 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no i tu się zastanawiam nad tym co kolega pisze. Gdyby było można to dokupić troszkę w miarę swoich możliwości i już większe szanse ale czy to jest dopuszczalne?? wydaje mi się że nie:(

#257 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pytałem się stronę wcześniej ale nikt nie odpowiedział. Jakie są te stawki % zwrotu? 40% i 60%czy ile bo co jeden to inaczej mówi. I jakie warunki zeby mieć tą ilość %?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#258 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gdzie składacie wnioski w oddziałach regionalnych czy powiatowych.

#259 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 50% kosztów kwalifikowanych dla rolnika powyżej 40lat, mającego gospodarstwo na ONW, taka informacja Ci potrzebna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 40% masz powyżej 40 lat
60% nie masz 40 lat pobierasz onw i masz wykształcenie rolnicze.