Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na podlasiu i tak na dofinansowanie może liczyć tylko co 6 co składał wnioski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:42
  •  

#2442 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych byłem w arimr , czekałem w kolejsce i jak to kolejka tu coś zagadasz i rozmawiałem z panem ok 50 lat . Jego córka skłądała na MGR i płatnośc na MR. Ojciec sprzęt juz ma z poprzedniego PROW a córka skłąda również na sprzęt i ciągnik oczywiscie . I ten ojciec mówi tak : dostanie premię i zwrot z ciągnika ,oczywiscie kupimy tego 90km ale już miałbym na niego kupca . i pytam czy można to tak ?
Piszemy umowę z kupującym ,że nie bedzie ciągnika przerejestrowywał przez ten okres 5 lat . w razie kontroli ciągnik jest , jest. a z pieniążkow kupimy mieszkanie dla córy w miesicie , ona bedzie tylko formalnie rolnikiem .

może ktoś coś dopowie o przepisach prawnych czy rzeczywiście coś takiego by przeszło.
Pozdrawiam

Edytowany przez vicia1223, 29 styczeń 2011 - 09:22.

wschodni koniec mazowsza.

#2443 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No niestety trafiają się wszędzie tacy naciągacze i trzeba mieć nadzieje,że takich jest tylko promil.Jeżeli jakaś kontrola tego nie wykaże lub ktoś nie doniesie to pozamiatane.Niestety.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:40

byłem w arimr , czekałem w kolejsce i jak to kolejka tu coś zagadasz i rozmawiałem z panem ok 50 lat . Jego córka skłądała na MGR i płatnośc na MR. Ojciec sprzęt juz ma z poprzedniego PROW a córka skłąda również na sprzęt i ciągnik oczywiscie . I ten ojciec mówi tak : dostanie premię i zwrot z ciągnika ,oczywiscie kupimy tego 90km ale już miałbym na niego kupca . i pytam czy można to tak ?
Piszemy umowę z kupującym ,że nie bedzie ciągnika przerejestrowywał przez ten okres 5 lat . w razie kontroli ciągnik jest , jest. a z pieniążkow kupimy mieszkanie dla córy w miesicie , ona bedzie tylko formalnie rolnikiem .

może ktoś coś dopowie o przepisach prawnych czy rzeczywiście coś takiego by przeszło.
Pozdrawiam

ile z takiego 90KM NH kasy zostanie??? 60000zł??? gość który kupuje, też chce taniej powiedzmy pół na pół zysku, zostaje 30k :) za to to można w mieście garaż kupić :D

#2445 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:41

byłem w arimr , czekałem w kolejsce i jak to kolejka tu coś zagadasz i rozmawiałem z panem ok 50 lat . Jego córka skłądała na MGR i płatnośc na MR. Ojciec sprzęt juz ma z poprzedniego PROW a córka skłąda również na sprzęt i ciągnik oczywiscie . I ten ojciec mówi tak : dostanie premię i zwrot z ciągnika ,oczywiscie kupimy tego 90km ale już miałbym na niego kupca . i pytam czy można to tak ?

Pozdrawiam

jeśli tak to jestem za częstymi kontrolami z ARiMR i jeszcze jedno dlaczego ten "rolnik" co nawet 1l mleka a nawet 1kg pszenicy nie wyprowadza na rynek bierze dopłaty bezpośrednie?? w mojej miejscowości to co 3 tak robi

#2446 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych o tym mieście co mi mówił to myślę , że kupi . trochę dołoży ale zawsze to ponad 100tyś kasy jest więc.
wschodni koniec mazowsza.

#2447 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 12:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie.To prawda że decudującym kryterium do przyznania dopłat jest kwota no i wiek wnioskodawcy?To prawda że rolnicy powyżej 40 lat mimo że maja kwoty sporo itd będą za tymi młodszymi rolnikami?Pierwszeństwo maja młodsi ?

#2448 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie ma takich ograniczeń, tylko jest różnica w wielkości dofinansowania, wiek nie robi różnicy!!

już kilka razy była o tym mowa
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#2449 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiek nie ma ale kolejność przyznawania funduszy tak , a z używanymi maszynami to w tym naborze jest podobno zmiana , nie można kupić używki np syn od ojca tylko musi się kupić od firmy ( a co to dokładnie znaczy to nie wiem) zna ktoś sytuacje w małopolsce , czy limit jest już wyczerpany , ile wniosków jest złożonych itd.
Kurde a tego już się nie dopytałem , złożyłem zaświadczenie o posiadanej kwocie mlecznej ale ona została dopiero co na mnie przepisana a raczej tylko tyle ile się dało a drugą część czyli reszte przepisze się w sierpniu ( teraz się nie dało) i to jest podane we wniosku że reszte czyli tyle i tyle będzie dopisane do tej kwoty którą obecnie posiadam , czyli jak zostanie odebrany mój wniosek ( mam na myśli to czy jako posiadacz tej ilości na jaką złożyłem papiery czy jako właściciel całej kwoty mlecznej(tą którą posiadam i tą która będzie mi przepisana w sierpniu) dodam że jestem młodym rolnikiem)

Edytowany przez Andrzej24871, 29 styczeń 2011 - 13:47.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#2450 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie ja wam mowie dobrze nie bedzie... jak zwykle w plecy...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 14:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych :rolleyes: Oj tamm ... nie rozpaczajmy może będzie dobrze ;)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#2452 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 styczeń 2011 - 14:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych juz od dawna nie mozna kupowac uzywanych maszyn na umowe od prywatnych osób tylko od firm które maja w PKD wpisane i musi byc faktura.

#2453 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 14:53

jeśli tak to jestem za częstymi kontrolami z ARiMR i jeszcze jedno dlaczego ten "rolnik" co nawet 1l mleka a nawet 1kg pszenicy nie wyprowadza na rynek bierze dopłaty bezpośrednie?? w mojej miejscowości to co 3 tak robi

ja też popieram :) a jak z krusem jest ?? cwaniak jeden z drugim po 3 ha ma krus płaci i siedzi sobie w mieście i leje na wszystko nic nie sprzedaje to jaki to rolnik jakie on ma prawo do krusu a potem jaśnie pan Tusk albo inny co miał dziadka tu i ówdzie będzie chciał zlikwidowac krus bo przynosi ogromne straty właśnie przez takich cwaniaków. Jak ktoś ma tylko rośliny to 600 zł zapłacic na ZUS dla rolnika który ma 30 ha to jest gwóźdź do trumny. Poza tym dlaczego tak straszą tym podatkiem dochodowym ze wprowadzą ? bo są ciemni i nie wiedza jakie są dochody na wsi i jaka jest huśtawka cen, jakby wprowadzili to budżet państwa byłby dużo dużo biedniejszy i na wsi zaczeły by by modne samochody wpuszczane w koszty i inne takie ciekawe rzeczy :) pozdrawiam sorry za długi post

#2454 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie ;) Wie ktoś może kiedy będzie kolejny nabór wniosków na śląskim? ? ? :(
Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

#2455 Share justynkas

justynkas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych oj coraz gorzej to widzę... z jaką dokładnością (ilością miejsc po przecinku) będą przyznawane punkty za ESU ??

#2456 Share andrzej70

andrzej70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z dwoma miejscami po przecinku

#2457 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do ANDRZEJ24871 zaświadczenie o kwocie mlecznej będzie ważne jeżeli kwota została przepisana nie póżniej niż 17 stycznia. Ta sama zasada tyczy się nr.identyfikującego w ARR

#2458 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiekszosc sie dochodowego nie powinnna bac bo napewno nie bedzie zysków w rolnictwie jak tak dalej bedzie. I jak ktos inwestuje to wszytko idzie w amortyzacje i dochodowego nie ma wogóle !!!!!!!!!

#2459 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Robimy lekki OT ale jedno zdanie na temat dochodowego. Otóż po wprowadzeniu podatku dochodowego jeśli nie wykażesz zysków wtedy zapomnij o jakimkolwiek kredycie. Także albo rolnicy wykażą zysk i trzeba będzie płacić podatek albo będzie bez zysku ale o rozwoju można będzie zapomnieć. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale zysk a dochód to dwie różne sprawy, bank raczej bada wypłacalność i płynność kredytową, już teraz banki przed przydzieleniem kredytu chcą wiedzieć jaki mniej wiecej jest dochód w gospodarstwie, u nas bank dał dość duży kredyt gdy w tamtym okresie dochód byl pod kreska, a z reszta nawet mając dochód można nie zapłacić podatku doch poprzez odliczenia amortyzacyjne których w rolnictwie znalazło by sie troche