Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:01

od dzisiaj ARIMR ma 40 dni na stworzenie pierwszej listy... czyli zliczenie nam tych wszystkich punktów.... i opublikowanie wstępnej listy... potem ma nastąpić właściwa weryfikacja wniosku wyrywkowe kontrole i podpisywanie umów....znikomy % wniosków może wypaść ale inne wejdą z listy rezerwowej....
ma też nastąpić weryfikacja zakupowanego sprzętu... czyli ten kto składa drugi raz wniosek i chce kupić drugi ciągnik a znacznie nie zwiększyło mu się gospodarstwo to ma mu on nie zostać przyznany... tak samo jak ktoś wnioskuje o dwa ciągniki odrazu.... to ma mu zostać przyznany jeden potrzebny na to gospodarstwo.... tak że jeśli będzie dużo wniosków nie każdy dostanie taką maszynę o jaką wnioskuje.... ale zawsze coś otrzyma.... w tegorocznym naborze najlepiej mieć od 14 ESU do 30 no max 40 ESU. zobaczymy jak to wszystko będzie... wszystko zależy to od tego ile będzie wniosków i czy faktycznie zwiększą pulę pieniędzy.... bo na jakimś szkoleniu kierownik ARIMRz wa-wy mówił że maja przesuwać pieniądze z województw w tych których kasa zostanie nie wykorzystana... a takim sie szykuje lubelskie... ale te pieniądze mja trafić do województw tam gdzie jest najmniej kasy... ale było to mówione koło 10 stycznia a od tamtego momentu cisza....

Trzeba teraz się modlić aby wniosek przeszedł:P
można też dać na mszę za ten wniosek:P może coś to pomorze:P

Powodzenia Panie i Panowie:)

To powtarzanie opowiesci to prawie jak bajkopisarstwo temu to nie dadza tamtemu zabiora itd.to jest całkiem chore, jak bedzie miał sporo ha to wezmie i 2 ciagniki i nie bedzie problemu :). Z tego co wiem to nie bedzie żadnych przesuniec to jest niemozliwe !!!!!!!!!! W lubelskim bedzie kolejny nabór w przyszłym roku. Ta liczba wniosków w lubelskim to jest tylko z lublina ja wczoraj składałem o 13 miałem 149x a kolejka za mna spora i cały dzisiejszy dzien. Do tego pytałem klientki od róznicowania to nie sa na bieżaco z ewidencjonowaniem wniosków wysyłanych poczta i z powiatów które codzinnie były dostarczane do lublina. Uwazam ze ta lista w lubelskim bedzie sporo dłuższa.
co do przesuwania kasy z innych województ to byłby zaraz niezły cyrk bo w kilku województwach wogóle nie było naboru a teraz zabrali by niby kase z lubelskiego i dali komu ??? podlaskiemu ???? nie realne !!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:25
  •  

#2422 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek moich rodziców ma 17.5 ESU i składają pierwszy raz Woj. Mazowieckie produkcja mleka jak myślicie przejdzie????

#2423 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja mam esu 12,39 i wyliczone GVA woj świętokrzyskie
Wszystko się wyjaśni za 40 dni jakie mamy szanse :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2424 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zgadzam sie z baiły2005 PROW 200-2013 jest właśnie na te lata i czy logiczne byloby przesuwanie pieniedzy na inne wojewodztwa albo rozdzial na caly kraj i co w kazdym wojewodztwie byłoby po 200 wniosków i co wtedy bylaby faworzyzacja tych którzy maja między 16 i 40 esu to mały rolnik mający te 6-7 esu nie miałby prawie żadnej okazji aby sie w jakimś stopniu zmodernizowac kazde wojewodztwo miało swoje 5 min. A teksty typu "ukarano nas z gospodarnośc" są śmieszne ;)

Edytowany przez andrew64003, 28 styczeń 2011 - 21:47.

#2425 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U mnie trochę ponad 25 ESU bez produkcji mleka zobaczymy jak to będzie limit z deka przekroczony na Mazowsze:huh:

Edytowany przez dywcio, 28 styczeń 2011 - 21:48.

#2426 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:58

osobiście znam 2 osoby które złożyły na kwotę zwrotu 150 000 a zakupią tylko ciągnik ( zwrot ok 70) ze sprzetu do uprawy rezygnuja . także nie oni pierwsi i nie ostatni i myślę ,że ludzie powpisywali nie wiadomo co a pozniej bedzie rezygnacja .
Myślą , że jak złoża to już za free wszystko dostaną.
i stąd się robi kwota w maz ponad 600mln .
...

Kolega słusznie zauważył że jak przyjdzie co do czego (czyli do płacenia) to się okaże że jednak jakieś fundusze zostaną w agencji niewykorzystane.
;)

#2427 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:18

Ja też dzisiaj złożyłem wniosek i łódzkie nie ma nawet połowy tego co mogło złożyć także jest dobrze.

A wiecie gdzie można znaleźć te informacje ile wniosków/kasy na woj. np. łódzkie przypada??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#2428 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na drugiej stronie

#2429 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na początku tematu było. Pierwsze 3 strony sprawdź.
@marek- tym razem byłeś szybszy :P

Edytowany przez danielhaker, 28 styczeń 2011 - 22:24.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#2430 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A w poprzednim naborze, w WLKP wszyscy dostali kase czy byly decyzje odmowne?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Były decyzje odmowne, powyżej 4500 ale nadal poniżej tej liczby nie jest pewne czy wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone, wszystkich złożonych było lekko ponad 5000.

Edytowany przez EppS, 28 styczeń 2011 - 22:36.

NAPIS ćWICZEBNY

#2432 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanko ,jeżeli składam poraz pierwszy na modernizacje i moje esu wynosi np 5pkt. to mam większe szanse od tego który np składał już wcześniej na modernizacje kilka razy i ma esu wyższe odemnie np 20pkt.?

#2433 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no to w takim razie w WLKP byl limit na 1680 wnioskow, a dali 4500 osoba.

Jeszcze ktos tu bedzie pisac, ze nie przsuwaja srodkow- robia to a my nawet o tym nie wiemy, zrobili to ograniczajac kwoty w innych woj- pewnie wszystkich po trochu
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2434 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kurde jak zwykle w plecy z tego co tu widze z mojego wojewodztwa swietokrzyskiego na forum mam najmniej esu bo tylko 6,2 czyli moge sie pozegnac co za kretynizm no k...a zawsze pod gorke...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2435 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 00:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @xsc limit środków na Wielkopolskę w MGR 2007-2013 został już wykorzystany w całości jeszcze nie wszystkie wnioski zostały rozpatrzone więc nie jest pewne nie otrzymają decyzji odmownych. Przesunięć z innych województw nie było http://www.wir.org.p...odernizacja.htm
NAPIS ćWICZEBNY

#2436 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 00:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w tym roku to cuda sie dzieja z ta MGR.... zobaczymy jak to bedzie... niektórzy ida twardo na 300 tys zwrotu nie majac swoich zeby to kupic, bo tak nie łatwo np. 100 tys w srednim gosp. jest zaoszczedzic na maszyny zeby pozniej kupic

#2437 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 00:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja tam mam 73000 kwoty mlecznej w mazowieckim i nie trace nadziei wogole, bo prawdą jest ze najpierw beda dawali wszystkim mleczarzom ktory zlozyli poprawne wnioski i spelniaja wszystkie warunki i dopiero pozniej nie-mleczarzom? Jesli tak to co najwzyej bede mial pozniej podpisana umowe ale zalapac sie musimy :)
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#2438 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 29 styczeń 2011 - 07:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak bym wiedzial to bym wpisal hektar pietruszki finkcyjnie w obszaróke w zeszlym roku i by mi esu skoczylo a tak to d...a z 30hektarow 6 esu no i pozamiatane...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2439 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 29 styczeń 2011 - 08:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie ma się co denerwować,może przyznają.Wg mnie to nie powinni przyznawac wg esu ,tylko powinni analizować przydatność maszyn napisanych we wnioskach bo znam osoby które biorą byle jakie sprzęty tylko po to aby coś jeszcze wyciągnąć kasy od unii.Moim zdaniem ESU nie odzwierciedla "możliwości i ekonomicznego stanu gospodarstwa".

Edytowany przez jankes91, 29 styczeń 2011 - 08:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 08:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no i skończył się młyn ze skłądaniem wniosków o 21 zamknięto ostatnie oddziały Poczty Polskiej pozostaje mieć nadzieje iż większość z nas dostanei to dofinansowanie a odrzucone będą tylko wnioski różnej maści naciągaczy.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem