Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 10:57

Żeby złożyć wnioske wymagany jest wniosek i ewentualnie wniosek o wpis do ewidencji producentów jeśli jeszcze nie masz nr gospodarstwa. Reszta dokumentów nie jest wymagana. Żadne wyliczenia ESU, dokument tożsamości, PRG, oferty czy wypisy z ksiąg wieczystych nie są potrzebne do wstępnej weryfikacji wniosku i nie wpłyną na liczbe punktów czy też kolejnośc przyznawania pomocy.

Młody rolnik jest tak samo traktowany, jedyny plus, że na dzień złożenia wniosku nie musi mieć kwalifikacji zawodowych.

Wlasnie mialem zapytac sie co jest minimum do zlozenia wniosku ,
mam rozumiec ze wystarczy sam wniosek ?
nie trzeba wyliczac esu ? to jak mnie ustawia w kolejce do akceptacji ?\

Prosze o jasna i klarowna odpowiedz co jest minimum do zlozenia wniosku ,tzn. jakie dokumenty...gdyz nie planowalem skladac ale skoro jest pula niewykorzystana w łódzkiem to zloze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:26
  •  

#2262 Share damduda

damduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 12:49

nie trzeba wyliczac esu ? to jak mnie ustawia w kolejce do akceptacji ?\

Prosze o jasna i klarowna odpowiedz co jest minimum do zlozenia wniosku ,tzn. jakie dokumenty...gdyz nie planowalem skladac ale skoro jest pula niewykorzystana w łódzkiem to zloze...

Tak jak pisałem, wystarczy wniosek. ESU musisz mieć wyliczone, bo na tej podstawie przyznawana jest punktacja, tyle że nie musisz załączać tego wyliczenia. Myśle, że wyliczenie ESU nie jest problemem, wystarczy otworzyć, wybrać region i wpisać uprawy za 2010 rok a exel sam obliczy. Tą wielkość wpisujesz do wniosku, zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku:). Pamiętaj tylko, żeby wpisać te działki które minimum 5 lat będziesz uprawiał (5 lat nie od dziś, ale od planowanego zakończenia ostatniego etapu wniosku).
Podobnie jest z Planem Rozwoju Gospodarstwa, nie musisz go mieć, ale te maszyny (zadania) które zamierzasz kupić (realizować) musisz podać we wniosku. Przez to rezerwujesz określoną kwote.
Jak Twój wniosek rozpatrzą, przyślą pismo i będziesz miał bodajże 21 dni na uzupełnienie załączników.

Edytowany przez damduda, 26 styczeń 2011 - 12:50.

#2263 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 12:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja wczoraj byłem w rzeszowie i nie było kolejek, mój wniosek był 300 któryś.
a co do wymaganych dokumentów to wątpie że jeszcze zdążysz do piątku, aczkolwiek może się uda, esy trzeba mieć wyliczone.
pzdr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wyliczyc esu to 5 minut , jesli nie potrzeba ofert, wypisow , zaswiadczen to spokojnie zdaze...

a jak ma sie sprawa z ewentualnym wykreslaniem/zmiana maszyn na inne?

Edytowany przez strzechu, 26 styczeń 2011 - 13:05.

#2265 Share czukcz

czukcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dajcie znać jak dzisiaj w Kielcach, jeśli ktoś był.......

#2266 Share justynkas

justynkas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co z małopolską? był ktoś może w Krakowie?

#2267 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:35

Tak jak pisałem, wystarczy wniosek. ESU musisz mieć wyliczone, bo na tej podstawie przyznawana jest punktacja, tyle że nie musisz załączać tego wyliczenia. Myśle, że wyliczenie ESU nie jest problemem, wystarczy otworzyć, wybrać region i wpisać uprawy za 2010 rok a exel sam obliczy. Tą wielkość wpisujesz do wniosku, zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku:). Pamiętaj tylko, żeby wpisać te działki które minimum 5 lat będziesz uprawiał (5 lat nie od dziś, ale od planowanego zakończenia ostatniego etapu wniosku).
Podobnie jest z Planem Rozwoju Gospodarstwa, nie musisz go mieć, ale te maszyny (zadania) które zamierzasz kupić (realizować) musisz podać we wniosku. Przez to rezerwujesz określoną kwote.
Jak Twój wniosek rozpatrzą, przyślą pismo i będziesz miał bodajże 21 dni na uzupełnienie załączników.

Człowieku, co Ty piszesz?? to wg. Ciebie każdy może napisać sobie wniosek, w miejscu na ESU wpisać 28, ustawią go całkiem na początku listy i potem będzie rozpatrywany prędzej niż ten, co sprawiedliwie oddaje wniosek???

nie ma takiej opcji, trzeba złożyć z Wyliczeniem ESU, żeby mogli to skontrolować przy ustawianiu listy!!

PS. jak tam w śląskim stoją wnioski??

Edytowany przez piotr2691, 26 styczeń 2011 - 13:36.

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#2268 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale równie dobrze mogę sobie dopisać powiedzmy 45 krów w wyliczeniu i też wyjdzie mi 28 ESU i będę rozpatrywany na początku...
Kwestia wpisania prawdy, czy z wyliczeniem czy bez :)

Edytowany przez b0gdan, 26 styczeń 2011 - 13:44.

#2269 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy sa jakiekolwiek wymagania odnosnie pszczól?
zamierzam zglosic w celu podniesienia esu ,ale czy trzeba spelniac jakies warunki /zaswiadczenia odnosnie uli czy czegokolwiek?

Edytowany przez strzechu, 26 styczeń 2011 - 14:35.

#2270 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy wiadomo komuś coś na temat aktualnej liczby złożonych wniosków w kuj-pom??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:41

Myśle, że wyliczenie ESU nie jest problemem, wystarczy otworzyć, wybrać region i wpisać uprawy za 2010 rok a exel sam obliczy. Tą wielkość wpisujesz do wniosku, zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku:). Pamiętaj tylko, żeby wpisać te działki które minimum 5 lat będziesz uprawiał (5 lat nie od dziś, ale od planowanego zakończenia ostatniego etapu wniosku).

Ja natomiast proponuję posługiwać się instrukcją wypełniania wniosku, zgodnie z którą: Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa uwzględnia się użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy

#2272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:20

Czy wiadomo komuś coś na temat aktualnej liczby złożonych wniosków w kuj-pom??

Wiadomo, wiadomo :) nawet dla wszystkich mleczarzy nie starczy :blink:

#2273 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie a nie wiecie jak tam dzis krakow.. ile juz wnioskow

#2274 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja dziś złożylem w wawie o 8.02 to miałem nr 36xx także całkiem prawdopodobne co kolega pisał na poprzedniej stronie. ludzi troszke było do 9 ze 20 osób się załatwiło.
wschodni koniec mazowsza.

#2275 Share czukcz

czukcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A Kielce? Piszcie jak w Kielcach...

#2276 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja dziś złożyłem w oddziale powiatowym w Chełmie, w kolejce były 3 osoby, ale że pracownik dość dokładnie wszystko sprawdzał, troszkę to trwało :) mówił tez, że wczoraj ludzie wybrali się do Lublina, ale wrócili do niego bo kolejka spora była :)

#2277 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kraków dzisiaj numer 1196 :)

Pamiętaj tylko, żeby wpisać te działki które minimum 5 lat będziesz uprawiał (5 lat nie od dziś, ale od planowanego zakończenia ostatniego etapu wniosku).

Jak nie jesteś pewien to nie pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd :)
"Kalkulacja wymaganego minimalnego okresu ważności długoterminowej umowy dzierżawy:
Etapy
Czas trwania (miesiące)
Okres od złożenia wniosku do ogłoszenia kolejności przysługiwania pomocy w danym województwie
około 2
Rozpatrzenie wniosku
do 4 (+3 )
Poprawki do wniosku zakończone podpisaniem Umowy
do 3 (+6)
5 lat od dnia przyznania pomocy (podpisania umowy)
60
RAZEM
69 (78)"
Cytat z Instrukcji wypełniania wniosków :)

#2278 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czyli jak dołączyłem umowę dzierżawy zawartą dnia 14.01.2011 na okres 6 lat to za krótki okres jeszcze?? czy łapię się?
z tego co tu kolega napisał jeśli w tym roku podpisze umowę to wystarczy. ??
wschodni koniec mazowsza.

#2279 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak powinno, my też mamy na 6 lat :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie bo nie chce mi sie czytać 114 stron z prow czy może ktoś wie kiedy będą ogłaszać wyniki naborów dla mleczarzy ? Czy się dostanie czy nie ?