Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share karols1008

karols1008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam! a ja mam taki dylemat bo miałem składać wniosek i chyba rezygnuje. Moja sytuacja wygląda tak:
posiadam gospodarstwo 10h i jestem nastawiony w większości na produkcje roślinną, chciałem sobie zakupić ciągnik i maszyny do uprawy pola, lecz dowiedziałem się ze teraz gospodarstwo musi spełniać wymogi wzajemnej zgodności a ja posiadam 2 krowy, 2 byki, jałówkę, 2 maciory i parę tuczników, posiadam do tego zbiornik na gnojówkę gnojownik dookoła obetonowany lecz ma niezabetonowane dno czyli nie posiadam tej płyty. i mam takie pytanie, jeżeli bym wybetonował dno tego gnojownika to czy by to już spełniało wymogi, czy mogę w jednej oborze trzymać to wszystko razem, czy ten gnojownik musi mieć odpowiednie wymiary?? czy jeszcze są jakieś inne wymogi w moim przypadku? czy warto mi składać wniosek czy lepiej nie bo jak się okaże przy kontroli że nie spełniam tych wymogów to będę musiał oddawać wszystkie środki które dostałem na ten zakup?? :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:38
  •  

#2142 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych karols1008 a skad jesteś??

co do tych Wypisów z Ksiag Wieczystych, to nie trzeba ich oddawać wraz z wnioskiem, można to uzupełnić w poprawkach, w sumie teraz lepiej tak zrobić, bo po co brac te papiery, jeśli nie wiadomo czy będzie sie na liście, a wybrać tez lepiej później, bo one muszą być nie starsze niż 3 miesiące...
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#2143 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:51

witam! a ja mam taki dylemat bo miałem składać wniosek i chyba rezygnuje. Moja sytuacja wygląda tak:
posiadam gospodarstwo 10h i jestem nastawiony w większości na produkcje roślinną, chciałem sobie zakupić ciągnik i maszyny do uprawy pola, lecz dowiedziałem się ze teraz gospodarstwo musi spełniać wymogi wzajemnej zgodności a ja posiadam 2 krowy, 2 byki, jałówkę, 2 maciory i parę tuczników, posiadam do tego zbiornik na gnojówkę gnojownik dookoła obetonowany lecz ma niezabetonowane dno czyli nie posiadam tej płyty. i mam takie pytanie, jeżeli bym wybetonował dno tego gnojownika to czy by to już spełniało wymogi, czy mogę w jednej oborze trzymać to wszystko razem, czy ten gnojownik musi mieć odpowiednie wymiary?? czy jeszcze są jakieś inne wymogi w moim przypadku? czy warto mi składać wniosek czy lepiej nie bo jak się okaże przy kontroli że nie spełniam tych wymogów to będę musiał oddawać wszystkie środki które dostałem na ten zakup?? :unsure:

A czy nie jest tak, że do wniosku wymagane jest tylko zbiornik na gnojówkę?? Trzoda z bydłem nie może być razem...
PS. wymogi wzajemnej zgodności musi spełniać nawet osoba ubiegająca się o płatności bezpośrednie

Edytowany przez Pestus123, 21 styczeń 2011 - 23:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2144 Share janczo1995

janczo1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktos moze ile wnioskow rozpatrza w wielkopolsce z naboru z 2009 roku bo ja mam ponad 4400 numer i nie wiem czy sie zalapie??
Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

#2145 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 00:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a nie dostałeś pisma że odmawiaja pomocy z braku środków?? bo słyszałem że nie rozpatrzą tylu wniosków, kilka osób pisało w poprzednim temacie, że tak się dzieje...

ale nie wiem konkretnie od którego wniosku (tzn. numeru) :P
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#2146 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 07:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do Denzel
Kolego w skali kraju to już ponad 13 tys wnisoków złożono , a Ty wypusujesz , że 5tyś zostanie złożonych .
Kolega 2 strony wcześniej pisał , że zaksięgowanych mają na mazowszu 2700 a wszystkich ok 4000 i jeszcze tydzień cały przed nami. także post Twój (-)

Edytowany przez vicia1223, 22 styczeń 2011 - 07:41.

wschodni koniec mazowsza.

#2147 Share karols1008

karols1008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 08:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem ze świętokrzyskiego powiat buski. i sam zbiornik na gnojówkę nie wystarczy, wymagana jest tez ta płyta gnojowa bo dzwoniłem po różnych instytucjach i się dowiadywałem, z doradztwa rolniczego powiedział mi gościu ze nawet wystarczy jak jest umiejętnie zrobione to wystarczy jak będzie dno z gliny ubite i odpowiednio odprowadzona gnojowica do jakiegoś zbiornika.
No ale w praktyce to różnie może być może, a tak jak pisałem wcześniej jestem nastawiony na produkcje roślinną i nie mam zamiaru modernizować obory bo w przyszłości to może i nawet nie będę żadnych zwierzątek posiadał bo to za mała ilość i stanie się to nie opłacalne

#2148 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przerejestruj te zwierzęta na kogoś znajomego i wtedy będziesz miał tylko prod.roślinną,to nie jest zabronione.

#2149 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jesli mam krowy i swinie w jednym budynku, swinie na jednej a krowy na drugiej stronie, to co mi zrobia ? Zabiora mi dopłaty ???
Wie ktos ile wniosków jest w woj. śląskim ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#2150 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych KAROLEK12
Jak nie masz ksiąg wieczystych to możesz dołączyć akt notarialny... a jak jesteś po aktualnych przepisach gospodarstwa (np. 3-6 miesięcy) to nie ma znaczenia czy dołączysz księgi czy akt... jedno jest pewne jak będziesz składał wniosek to musisz okazać jakiś tytuł prawny do gospodarstwa

Edytowany przez luki84i, 22 styczeń 2011 - 10:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share slawek77

slawek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem nowy na forum mam pytanko składam wniosek mam maciory plus karniki 18ha ma szansę ? mazowieckie

Edytowany przez slawek77, 22 styczeń 2011 - 10:42.

#2152 Share karols1008

karols1008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 12:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jeśli przerejestruje te zwierzęta na kogoś innego i będę miał kontrole to nie będzie przeszkadzało jak będą one w moim gospodarstwie? a jeżeli bym zostawił tylko 5-6 sztuk bydła to jaki bym musiał mieć duży ten gnojownik? i czy tą rejestracje bym musiał dokonać przed składaniem wniosku czy po by wystarczyło??

#2153 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 13:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Płyty gnojowe są wymagane na terenach OSN,na pozostałych nie.Jeżeli ni jesteś producentem mleka to świnie i krowy mogą razem stać.Przynajmniej u mnie pani z inspekcji powiatowej nie miała do tego zastrzeżeń.Co innego gdybym był producentem mleka.Apoza tym co inspektorat to inna interpretacja przepisów.Również rozpatrujący wniosek w agencji różnie do tego podchodzą.

#2154 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 13:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przerejestrowanie teraz nic nie da bo i tak we wniosku podajesz stan na koniec 2010 roku

#2155 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 13:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja mam takie pytanie:
Pewnie bylo, ale z racji z tego, ze w tym temacie jest taki burdel zaryzukuje i zapytam.

Mlody rolnik, moze wpisac do wyliczenia ESU umowy dzierzawy USTNE, na ktore bedzie bral doplaty?
Jeden majster mowil, ze to nie dotyczy MR. Jak to jest?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2156 Share abcdef1

abcdef1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 14:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, czy ktoś wie jak będzie wyliczane ESU? Ile np dostanie się za 23 ESU i wyliczone GVA? Czy to będą cześci ułamkowe punktów? Pozdrawiam

#2157 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 14:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Możesz mieć umowy ustne, tylko że musisz brać do tych działek dopłaty przez 5 lat. Chodzi tu o modernizację. Jeśli chodzi o MR to umowy muszą być pisemne i notarialne, bo to ma związek z gruntami wydzierżawionymi w celu powiększenia gosp. Jeżeli w modernizacji chcesz wykazać te właśnie grunty z MR, to rozumie się samo przez się, że musi być na papierze.

#2158 Share aniulag

aniulag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy istnieje obligatoryjnośc w wypełanianiu wniosku w Exelu? Osoba wypełniająca wnioski powiedziała, że aktywny PDF nie wchodzi w rachubę, jednakże ja wypełniam wniosek dla brata i zrobiłam to w PDF-ie. Dodam, iż w tym przypadku nie ma mowy o osobach wspólnie ubiegających się o pomoc. Jeszcze jedno pytanie: mianowicie jeśli wnioskuję o przyznanie wsparcia na zakup nowego ciągnika to czy trzeba obliczać wartośc dodaną brutto gospodarstwa? Czy można w tab.1.1 (Realizacja operacji przyczyni się do poprawy ogólnych wyników gospodarstwa rolnego )załącznika nr1 (PRG) do wniosku zaznaczyć: pkt.3 poprawę sytuacji w zakresie warunków i higieny produkcji. Jeśli to zaznaczę to czy już nie muszę liczyć GVA(to stanowi istotę odpowiedzi z pkt.5 wyzej wymienionej tabeli)? Proszę o pomoc osobę, która jest zorientowana w tej kwestii. Wypełaniam taki wniosek po raz pierszy i nie mam doświadczenia.

#2159 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:17

a jak w krakowie

nie sluchac go !~!!! bo on sklada i chce miec wieksze szanse

A kraków to 200 lat za murzynami , ja też z małopolskiego :lol: o ile się nie myle to małopolskie i świętokrzyskie miały najmniej wykorzystane środki z takich programów tak więc bez obaw raczej na 100% będzie dobrze . Ej ja mam z kolei taki problem otóż kwoty mlecznej całej nie dało się przepisać (reszte w sierpniu się przepisze) ale nawet nie oto chodzi , Pani która nam wypełnia te papierki kazała sobie podać jedynie kwote jaką będe miał a samo zaświadczenie można było później dostarczyć , no i poszło się do mleczarni i wiadomo ile będzie można przepisać noto raz podaliśmy tą ilość tej Pani a dwa pojechaliśmu do ARR i złożyliśmy wniosek żeby tą kwote przepisać i zaświadczenie żeby wydali hmmmm niby wszystko w porządku ale niezłego zonka miałem jak przyszedł list i doczytałem się w nim że 5% z tej kwoty przeszło do puli krajowej kwoty czy jakoś tak omg (wiedziałem że tak jest ale w pore nie przyszło mi do głowy) reasumując podaliśmy błędną ilość kwoty jaką będe posiadał . Wyjaśnienie wystarczy czy będą jakieś kłopociki???
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:57

Czy istnieje obligatoryjnośc w wypełanianiu wniosku w Exelu? Osoba wypełniająca wnioski powiedziała, że aktywny PDF nie wchodzi w rachubę, jednakże ja wypełniam wniosek dla brata i zrobiłam to w PDF-ie. Dodam, iż w tym przypadku nie ma mowy o osobach wspólnie ubiegających się o pomoc. Jeszcze jedno pytanie: mianowicie jeśli wnioskuję o przyznanie wsparcia na zakup nowego ciągnika to czy trzeba obliczać wartośc dodaną brutto gospodarstwa? Czy można w tab.1.1 (Realizacja operacji przyczyni się do poprawy ogólnych wyników gospodarstwa rolnego )załącznika nr1 (PRG) do wniosku zaznaczyć: pkt.3 poprawę sytuacji w zakresie warunków i higieny produkcji. Jeśli to zaznaczę to czy już nie muszę liczyć GVA(to stanowi istotę odpowiedzi z pkt.5 wyzej wymienionej tabeli)? Proszę o pomoc osobę, która jest zorientowana w tej kwestii. Wypełaniam taki wniosek po raz pierszy i nie mam doświadczenia.

dokładnie tak jak piszesz,zaznaczasz bhp i nie robisz wtedy GVA.