Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie akumulatory?

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:17

Jakie akumulatory? Chciałem sie zapytac jakie macie akumulatory macie w swoich c-330 chodzi mi o ilosc Ampero godzin?
165Ah czy może więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie akumulatory? Dzisiaj, 11:47
  •  

#2 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:41

Jakie akumulatory? Polecam lekturę:
http://www.agrofoto....__fromsearch__1

#3 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:46

Jakie akumulatory? 2x165 w zupełności wystarczy

Opus meum est

#4 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:53

Jakie akumulatory? Po co ci 165Ah kup sobie jeden 110 lub 125Ah.

#5 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:13

Jakie akumulatory? Bo np.w książce gdzie hest instalacja elektryczna rozpisana to pisze ze akumulator 165Ah wiec chciałem sie zapytac.mój sąsiad ma w c330 190Ah.A jak u was palą w zime z takimi akumulatorami?

#6 Share rocki0076

rocki0076

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:17

Jakie akumulatory? Ja w C-330 mam 2x 190Ah i ładnie odpala,radził bym 2 aku niż jeden bo latem zapali bez problemu ale zimąbędzie problem na jednym

#7 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:32

Jakie akumulatory? Ja w ciapku mam steel power 2 x 165Ah i ostatnio nocowały w stodole w ciągniku i przy -15 na zewnątrz to w stodole ok -10 po podgrzaniu świec(nie wiem czy chodzą tak jak trzeba) hehłałem chyba z minutę ale zapalił nie lałem żadnej ciepłem wody ! ;)

#8 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:36

Jakie akumulatory? Czyli jednak 2x190Ah. A co z alternatorem,co prawda az tak czesto sie nie używa 30-tki ale jednak trzeba..
Ja tam sie nie bawie w gadgety elektryczne w ciągniku ale tylko zamontowałem halogena od poloneza i tu moje kolejne pytanie alternator przydałby sie czy też nie?

#9 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 17:02

Jakie akumulatory? Na pewno by się przydał ;) jeżeli masz możliwość to załóż bo warto ;)

#10 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 21:35

Jakie akumulatory? Jeżeli często nie używasz 30-ki, to wystarczy 120Ah. Zadbaj o dobre połączenia w obwodzie rozruchu i dobry stan rozrusznika. Alternator jak najbardziej polecam założyć. Ze swojej praktyki mogę powiedzieć że, 90% problemów z rozruchem to wina niedoładowanych akumulatorów. Po prostu, dzisiaj ciągniki pracują mniej a wielu rolników nie posiada sprawnego prostownika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 06:15

Jakie akumulatory?

Jeżeli często nie używasz 30-ki, to wystarczy 120Ah. Zadbaj o dobre połączenia w obwodzie rozruchu i dobry stan rozrusznika. Alternator jak najbardziej polecam założyć. Ze swojej praktyki mogę powiedzieć że, 90% problemów z rozruchem to wina niedoładowanych akumulatorów. Po prostu, dzisiaj ciągniki pracują mniej a wielu rolników nie posiada sprawnego prostownika.

#12 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 16:00

Jakie akumulatory? To w takim razie chyba sie szykuje założenie alternatora tylko nie wiem czy kupic nowy prosto ze sklepu czy tez wziąść od poldka bo słyszałem ze chyba pasuje tylko nie wiem jakie tam są parametry. Bo takto chcąc go podłaczyć to trzeba napewno zmienić biegunowość ale nie wiem co z regulatorem.

#13 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:25

Jakie akumulatory? Najlepiej poszukaj na złomie z Poloneza, wyprodukowane po 1993 roku mają regulator zamontowany na alternatorze. Może też być z Fiata 125p, elektrycznie oba typy są niemal identyczne. Regulator od prądnicy nie pasuje. Akumulatory oczywiście minusem na masę.

#14 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 16:08

Jakie akumulatory? oo to jeszcze lepiej jak jest regulator odrazu w alternatorze...
a co z tamtym co jest pod licznikiem mth??

#15 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 grudzień 2010 - 16:17

Jakie akumulatory? jak załatwisz se alternator to regulator bedzie przykręcony do alternatora, a ten regulator co masz pod licznikiem to jest do prądnicy i bedziesz mógł go wymontować bo nie bedzie do niczego potrzebny :rolleyes: z orginalnej instalacji bedzie potrzebny tylko jeden kabelek idący od prądnicy po zmianie od alternatora do lampki ładowania w tablicy

#16 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:59

Jakie akumulatory? dokładnie jak pisze roki , w temacie Alternator w c 330 podalem linka do nowego altka za 160 zł w tym przesyłka , 9 diodowy z regulatorem , nówka , u mnie smiga jak talala

Opus meum est

#17 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:41

Jakie akumulatory? Alternator najlepiej i najtaniej dostać na złomie. Ja dałem dwie stare jakieś prądnice za alternator od BMW. Alternator najlepiej szukać wydajny - w c330 mam od forda 55A, a w c360 od BMW 90A. Pokombinować trzeba z napędem alternatora, bo nowsze auta mają wieloklinowy pasek, ale idzie to zrobić tanim kosztem. 90A*12V=1080Wat -taką teoretyczną moc ma alternator 90A. Trzeba jednak pamiętać że silnik w traktorze chodzi wolniej niż w samochodzie więc wydajność alternatora też spadnie.

#18 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:43

Jakie akumulatory? ale poco szukać na złomie , przerabiać skoro na allegro kupisz tanio nowy altek , to bez sensu szkoda paliwana jazdę i gimnastyki przy montażu

Opus meum est

#19 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:56

Jakie akumulatory? ja nie mówię o szrocie samochodowym, tylko o normalnym złomowisku. Dasz dwie prądnice, za które dostałbyś po 15 zł i bierzesz alternator - czyli kosztuje cię ok 50zł.
Na aukcji allegro jest nowy nawet za 139 zł i 6m-cy gwarancji (ciekawe czemu tylko 6) - ciekawe jak długo pociągnie. Nawet nie piszą ilu amperowy. Tak na marginesie to dobre łożyska kosztują po 40zł

Przecież można kupić nowy - ja nie polemizuję i nie odradzam - piszę tylko co ja zrobiłem.
Mam dobry Boscha alternator o wydajności 90ah. Na półce leży drugi jakby ten się popsuł.
Myślę,że z mojego wiecej pożytku będzie jak z nowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 18 grudzień 2010 - 21:22

Jakie akumulatory? Ja mam w jednej C-330 alternator od poloneza a w drugiej od forda , za 2 alternatory dalem po 30 zł każdy czyli 60 zł 2 alternatory.Na ładowanie nie nażekam.Prądnice sprzedalem na allegro kazda po 100 zł.