Skocz do zawartości

Zdjęcie

valtra ciezko pali

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 luty 2012 - 18:50

valtra ciezko pali Właśnie Orlen..ostatnio tankowałem na orlenie bo mi było bliżej... Potem zgasiłem na moment samochód przed wjazdem do garażu, i już się stąd nie ruszył. Odpalił dopiero rano. Mówię o benzynie żeby było ciekawiej. Zawsze tankowałem na Lotosie, i na pewno do tego wrócę...
Co do Valtry, miałeś ustawiane zawory przy 100mth?? Paliwo jest najważniejszym czynnikiem jeśli chodzi o uruchamianie silników w zimę według mnie, oczywiście mówię tu o odpowiedzialnych użytkownikach którzy kwestię rozruszników czy filtrów mają w porządku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
valtra ciezko pali Dzisiaj, 11:29
  •  

#42 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 19 luty 2012 - 19:24

valtra ciezko pali Witam panowie, jeżeli potrzebujecie grzałki do ciągników to zapraszam na pw albo na gg 11670879

Edytowany przez ziomal89, 19 luty 2012 - 19:32.

#43 Share dudi913

dudi913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:05

valtra ciezko pali Moja Valtra ma ponad 3000 godz pracy i przy minus 23 odpala bez problemu. Wlaczam wtedy grzalke na godzine przed odpaleniem. Moze zbyt wczesnie go uruchamiasz po przekreceniu kluczyka? Ja czasem dwa razy go przekrecam w celu podgrzania powietrza w kolektorze i dopiero gdy zgasna diody od podgrzewacza zapalam. Nowe ciagniki pala ciezko ale ja nie mam problemu.Paliwo tez jest wazne.Jedyny problem to oddzielanie sie tej wazeliny ale mozna dokupic za 600zl podgrzewacz filtra paliwa i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:41

valtra ciezko pali Ja tylko w ramach ścisłości. Z paliwa wytrąca się parafina.
Podgrzewacz wiadomo dobra rzecz. Ale co jak parafina wytraciła się w pompie wtryskowej, przewodach do wtrysków i wtryskiwaczach?
Bo grzałka zapewni nam odblokowanie filtra jak i całego układu niskiego ciśnienia.
Jak by nie było bez dobrego paliwa zimowego nie pojeździ.

#45 Share dudi913

dudi913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 luty 2012 - 02:22

valtra ciezko pali Masz racje parafina. Polej filtry goraca woda albo ustaw na nie dmuchawe z cieplym powietrzem zobaczysz jaki efekt.Paliwo w calym ukladzie zmienia swoja temp. i dziala awaria znika.Dlatego mysle ze podgrzewacz filtra tez zadziala.Wiem ze ostatnio montowali taki podgrzewacz zapytam o efekty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:43

valtra ciezko pali Zatkany filtr parafiną najbardziej trzyma, po jego podgrzaniu powinny problemy z zapaleniem ustąpić, ale.
Ale sam doświadczyłem, że po nocy z -35* i podgrzaniu samego filtra paliwa silnik 1,5dCi nie reagował. Dopiero po podmuchaniu opalarką po pompie wtryskowej, głównej szynie i wtryskach silnik zarechotał jak latem.