Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia czy Kvereveland

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 22:38

Unia czy Kvereveland To był Ibis. Niestety. Jezeli chodzi o cieżar to nie jest tak ze inne plugi sa niedociążone, wprost przeciwnie, a Unia jest przeciązona. Powiedz dlaczego nie potrafisz go ustawic tak by orał na 20 cm, tylko wywalasz bruzdę "po kolana"? Na jakiej podstawie twierdzisz ze Ibis nie stwarza jako takich oporów - przeciez nie masz punktu odniesienia, jesli chodzi o 5-skibowy pług? To wszystko sa argumenty przemawiające na nie Unii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia czy Kvereveland Dzisiaj, 21:27
  •  

#42 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 22:42

Unia czy Kvereveland ciągnik w Kvernelandzie ma lżej!... my osobiście mamu plug z Uni i jesteśmy bardzo zadowoleni ;)

#43 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 12:05

Unia czy Kvereveland

To był Ibis. Niestety. Jezeli chodzi o cieżar to nie jest tak ze inne plugi sa niedociążone, wprost przeciwnie, a Unia jest przeciązona. Powiedz dlaczego nie potrafisz go ustawic tak by orał na 20 cm, tylko wywalasz bruzdę "po kolana"? Na jakiej podstawie twierdzisz ze Ibis nie stwarza jako takich oporów - przeciez nie masz punktu odniesienia, jesli chodzi o 5-skibowy pług? To wszystko sa argumenty przemawiające na nie Unii.

Myśmy nigdy płytko nie orali, nawet mtzetem z kwernelandem głęboko szło.Poza tym od kiedy to głęboka orka jest wadą?Orząc na 53cm na korpus orka płydzej niż 22cm nie jest dokładna.Co do ciężaru to ci przypomnę że wtym roku po rzepaku dziadek wasz zjechał z pola bo kwerneland w ziemie nie właził, unia w tym czasie szła bez problemu.2 czy 3 lata temu jak oraliście lemkenem to samo, wieszaliście obciążnik na pług i stosowaliście cięgło hydrauliczne bo pług z ziemi wyłaził.Poraz kolejny pisze że jak jest czym podnieść to ciężar uni jest jak najbardziej zaletą panie Pawle.

#44 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 12:18

Unia czy Kvereveland Przestań bajki opowiadać. W tym roku fakt faktem był moment ze było bardzo sucho, do tego te nasze gliny ale zaden pług z ziemi nie wyskakiwał, Skąd ty to wziąłeś?? Chyba pomieszało ci sie to z tym Lemkenem, bo i owszem trzeba było na nim obciązniki wieszać, ale jak pług 3+1 waży 720 (!!) kg to nie ma co się dziwić. Nie rozumiem tylko nad czym jest dyskusja. Argumentem na korzysc Unii jest cena, na niekorzysc nie zaprzeczysz jakość. Wywołałeś te dyskusję, ale jak rolnik kupuje Fendta zamiast zetora to nikt tego nie kwestionuje ze kilkakrotnie przeplacil. Kazdy ma swoją filozofię i oczekuje czegos innego. Gość zapytał o porade odnosnie pługa. Napisz mu o zaletach i wadach ale nie wciskaj ze obie te firmy stoją na jedenj półce. Dla mnie osobiście Unia nadaje sie tylko do uprawek pożniwnych.

#45 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 12:44

Unia czy Kvereveland Widzę że nie wiesz wszystkiego co się dzieje u ciebie w gospodarstwie ale już nie bede wnikał.Więc przyznasz że nie zawsze lekkie jest dobre? Podsumowując, zaletą uni jest cena a wadą jakość co niektórych elementów zaś wadą kwernelanda jest cena a zaletą jakość co niektórych elementów.Kto i jak to ze sobą pogodzi?

#46 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 13:50

Unia czy Kvereveland Nie no na pewno ty wiesz lepiej. Najlepiej jest wymyslic argument niezwiazany z rzeczywstoscia. Jest różnica miedzy zaniechaniem orki ze wzgledu na mozliwosc jej usprawnienia dzieki zblizajacym sie deszczom, a wypluwaniem pługa z roli. By nie zdzierać za wszelką cene elementów pługa i ekstremalnie nie zwiększać spalania oleju napędowego. W najbardziej krytycznym momencie pług szedł bez zarzutu, a obok sąsiad starym wysłużonym pługiem obracalnym musiał co kilka kursów jeździć do garażu i ostrzył go kontówką. Poza tym nie twierdze ze lekkie jest dobre, ale ze za cięzkie jest złe, bo kverneland wcale nie jest lekki i nie chodzi mi w tym wypadku o wpływ cieżaru na orkę ale o obsługę tak cięzkiego zawieszanego pługa. S W moim przypadku ciągnik nie dał rady podnisic 4-skibowego kvernelanda z packomatem bez wymiany oryginalnych siłowników. A jazda tym pługiem bez opcjonalnego koła podporowego jest naprawde niefajna, a dokladajac kilkaset kilogramów Uniowskiej stali i nie daj boże jeszcze jeden korpus, przy założeniu ze ciągnik pracuje na styk z pługiem robi sie dopiero ekstremalnie. To była główna przyczyna dla której zrezygnowałem z zakupu IBISA. Nie zawsze jest tak ze ma sie zapas cieżaru ciągnika i mocy, większość dobiera pługi na styk. Nie raz sie czytało o 105 konnych Pronarach ciągających czteroskibowe kvernelandy. Poza tym zapytam jeszcze raz; na jakiej podstawie wypowiadasz sie o zaletach orki 5 skibowym pługiem nie mając do tego zadnego odniesienia? I co to za kverneland ktorym niby orałes i poznales jego lepsze strony i gorsze?? Jezeli to ten zagonowy czteroskibowiec ktorym wczesniej rozplanowywales podzialy pola to własnie twoje wypowiedzi wywolaja smiech - nie moje :)

#47 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:00

Unia czy Kvereveland Bardzo dobrze znam sytuacje waszego ciągnika i obciążeń jakie dzwiga podnośnik ,dla tego byłem pewien że z unią nie dał by rady.Między innymi biorąc pod uwage waszą sytuacje pisałem ,że dla autora tego tematu najlepiej do pronara kupić albo 3skiby uni(opcionalnie kwernelanda napisze ;) ) lub 4skiby lemkena.W inne marki niewchodze bo nie jestem pewien ile ważą.Paweł dajmy się wypowiedzieć innym bo we 2 zajeliśmy cały temat. :)

#48 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:21

Unia czy Kvereveland Tak to jest jak kazdy broni sewgo :) Moze faktycznie ktos inny doda cos ciekawego. Ja moge jeszcze powiedziec ze gregoire besson ze wspomnianego porównania miał wage zblizoną do wspomnianego ibisa a opory wynikały z odmiennych rozwiązań inżynierów. Poza tym nie kazdy musi doposażać pług w packomaty i opcję vario. Pomijając te udogodnienia, można naprawdę polemizować i uzasadniać to czy przepłacanie jest warte gry czy tez nie.

#49 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:48

Unia czy Kvereveland Pomijając pacomaty i vario ceny pługów stają się bardziej przystępne a wtedy wybór miedzy unią a kwernelandem nie jest już tak oczywisty jak w moim przypadku, bo tu już ceny nie będą się różnić o kilkadziesiąt tysięcy.

#50 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 grudzień 2010 - 16:45

Unia czy Kvereveland janusz20 - to był taki żarcik, a dlaczego się tak każdy podnieca tym krevelandem ;) a niech tak ktoś napisze jakie miał spalanie w uni a jakie w krevelandzie?
a i dlaczego np. kreveland idzie letko bo jest drogi a nie np. akpil który jest tani :) albo jeszcze jakaś mniej znana firma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:35

Unia czy Kvereveland Mam najlepsze porownanie zaczpiam czasem unie tura u kompla pod taki sam ciagnik i ta sama ziemie i ja u siebie swojego pluzka i porownanie mamy niesamowite, ale każdy ma wolną ręke do wyboru itp, dla mnie zdeka temat jest glupi.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#52 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:55

Unia czy Kvereveland my do NH TD5050 prawdopodobnie będziemy brali Pług Staltech'a, nie jest drogi i części do niego nie są drogie, robotę w polu się zrobi, jest lżejszy od Uni, a jakościowo jest może nawet lepszy, no i ciągnik mniej spali, bo nie stawia takich oporów jak Unia
chodzi mi o taki pług: http://www.staltech....roduct.php?id=8 :)

#53 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:17

Unia czy Kvereveland korpusy zx w unii są odwzorowaniem korpusa kreveland
wiec jeśli dysponujesz ciągnikiem który dźwignie unie to masz odpowiedz prostą
ja w tym roku kupiłem overuma DVL 580
pół zawieszany 5 skibowy
jest bardzo ciezki zle za to orka wychodzi idalnie
no i cena to główny argument
i wcale nie jest prawdą ze nawrót trwa długo 15 sekund to nie zbyt dużo

#54 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:43

Unia czy Kvereveland gdybym miał wieksze działki, to też bym wzioł na kole, bo nawet mniejszy ciągnik może z takim chodzić.Przy sredniej 2 czy 3ha to tak niebardzo.

#55 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:29

Unia czy Kvereveland

my do NH TD5050 prawdopodobnie będziemy brali Pług Staltech'a, nie jest drogi i części do niego nie są drogie, robotę w polu się zrobi, jest lżejszy od Uni, a jakościowo jest może nawet lepszy, no i ciągnik mniej spali, bo nie stawia takich oporów jak Unia
chodzi mi o taki pług: http://www.staltech....roduct.php?id=8 ;)

podaj jakiś argument? dlaczego staltech lepszy od uni? na wiosce było kilka staltechów i ludzie zamiast nimi orać to do lasu je wozili :)

#56 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:58

Unia czy Kvereveland

I co z tego że cześci są drogie ale unijne są z plasteliny wiec nie wiem w czym ty tu problem widzisz. Ja się przekonałem zastąpiłem unie zachodnim pługiem wcale nie żaden kverneland okazyjnei go trafiłemza 1000 zł 3 nowe odkładnie jednej nie było, dostałem za free lekko używaną nowe lemisze i przedpłużki. I myśliż że po 8 ha jakies wilekie zużycie na lemieszach? Nie a w uni to zapewne juz bym je wywalił. Akurat sie trafiło że dużo jarego będzie na słabszych glebach i tam wogóle unijne lemiesze szlak trafiał albo sie pogieły albo starły. Nie kupie tego gówna nigdy w zyciu 200 zł na lemisze na 8 ha. A na tych co mam w obrotówce pojade jeszcze z 3 lata. Wogole nie wiem po co brać pod uwage Unie. Cieżka, droga i tandetna.
http://www.agrofoto....iadz-4-skibowy/ plug na zabezpieczeni uale korpus urwany. a rama pęka przy obrotnicy

To dziwne bo ja nie kupuje oryginalnych lemieszy z unii a kupuje z resora robione i wystarczają mi na zaoranie 30-40ha. Jak miałem oryginalne lemiesze to na nich zaorałem koło 60ha tylko ze w tym wypadku to na każdy lemiesz przypadały po dwa dłuta. Mam pług z 2001r. do tej pory zaorałem nim około 350ha i jedyne co wymieniłem do tej pory (po za lemieszami) to jedną odkładnie która kupiłem za 280zł. I proszę nie mylić ja mam pług zagonowy a nie obrotowy.

#57 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:59

Unia czy Kvereveland na prospektach staltechu to niewyglonda żeby pług miał odkładnie śrubowe,a to podstawa by pług szedł lekko

#58 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:26

Unia czy Kvereveland Ja akurat posiadam pług staltech U170J 5skibowy zagonowy, pług posiada odkładnie śrubowe, waga wg tabliczki 600kg. Pracuje od 2 lat z Case 5140 (117KM) i ma lekko.Pług posiada skokową regulację szer. korpusu: 28, 32, 36, 40 cm, konstrukcja jednobelkowa. Jedyna wada szybko zużywające się orginalne elementy cierne ale pasują grudziądzkie. Kosztował 7500zł :)

#59 Share jan71

jan71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnik-Pasjonata

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:28

Unia czy Kvereveland

który lepszy

Unia bo Polskie.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:04

Unia czy Kvereveland Zawsze ten chwali taki pług który posiada:) mi się wydaje ,. że norweski kverneland jest lepszy , bo ma mniejsze opory... , chociaż nie posiadam jeszcze to mam zamiar zakupić:rolleyes: Kverneland AB 100 obecnie kosztuje 24.500 brutto a Unia 4 skibowy też na resorach 19.500 brutto więc chyba lepiej kupić Kverdzia , bo nie ma o sobie złego zdania:) i niewielka różnica cenowa , a jak jeszcze na prow to już wogóle :rolleyes: