Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia czy Kvereveland

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka

Napisany 05 grudzień 2010 - 10:59

Unia czy Kvereveland który lepszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia czy Kvereveland Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:05

Unia czy Kvereveland Co Ty w ogóle kolego porównujesz, niebo i ziemię? Przecież kverneland bije o głowę Unię. Lepiej jest kupić używanego kvernelanda niż nową unię bo i tak kvernelnad będzie chodził dużo dłużej i lepiej.

#3 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:05

Unia czy Kvereveland Do pronara?unia jest sporo tańsza,ale podobno bardzo ciężko idzie,kverneland robi jedne z najlepszych pługów ale części są sporo droższe,jeśli chodzi o jakość pługa i orki kverneland bije na głowę unie wg mnie :(
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#4 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:08

Unia czy Kvereveland Tak, do pronara

#5 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:15

Unia czy Kvereveland 4 zagonowa AB100 kosztuje 2500zł netto więcej od UG 4x40 więc różnica w cenie wcale nie jest duża a doliczyć jeszcze jeden korpus do tej 4 to pewnie wyjdzie na to samo. Unia wcale nie jest taka tania, powiedziałbym że jest nawet droga jak na polski produkt.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#6 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:16

Unia czy Kvereveland Mój znajomy ma pronara 1025 i ciąga nim unie ibis XXL 4-obracane na 100 ha i chwali sobie ten pług mówił że dobrze idzie z nim a ma mieszane gleby gline też ma. Ja na przykład mam inne zdanie też bym wybrał kvernelanda bo unia to jednak g :(

#7 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:26

Unia czy Kvereveland Kolego @michal82SA jakie ty masz ziemie? Zeby do 82 wadzić Kvernia 4 AB100 ?

#8 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:30

Unia czy Kvereveland klasa od 4 do piachów.Ale mi chodzi o obrotówki a nie zwykłe. :(

#9 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:31

Unia czy Kvereveland @przemrolnik przecież model AB100 można regulować od 35 do 50 na skibę więc 80 koni da sobie radę.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#10 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:33

Unia czy Kvereveland ale mi chodzi o obracalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:39

Unia czy Kvereveland no to 4 już nie uciągniesz, najlepszy byłby pług 3 skibowy z regulacją orki. to zobaczysz jak idzie i ustawisz, a Uni nie bierz, bo te pługi są dość drogie i mają źle wyprofilowane odkładnice i "redlą" a nie orzą i stawiają duży opór, przez co wolniej zrobisz robotę, a ciągnik spali więcej :(

#12 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 11:39

Unia czy Kvereveland To weź się chłopie ogarnij. Pisz na początku ile skib chcesz, jaki rodzaj pługa a nie tworzysz zamęt.

#13 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:01

Unia czy Kvereveland @zetorek1607 a skąd masz takie doświadczenie że 4-ech to rusek nie pociągnie zobacz do mojej galerii i MTZ 820 spokojnie daje radę z 4x40 w obrocie a moje ziemie to od II do IVb i trochę górek,Z własnego doświadczenia pług z Uni to prymitywna soch , polecam lemkena opal 090 4x40 i to idealny pod względem ciężaru i jakości orki pług do 80-90 konnego trktorka .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#14 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:07

Unia czy Kvereveland Unia dla Kvernelanda do pięt nie dorasta :) 3 obracana do pronara spokojnie wystarczy :)Na twoim miejscu napewno nie kupywał bym uni słabo zakrywa i zakręca ziemię :) Ale i tak możesz kupić co chcesz ja do niczego nie namawiam i niczego nie zabraniam :(

#15 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:25

Unia czy Kvereveland To jakby porównywać poleneza caro z audi A6 hehe

#16 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:34

Unia czy Kvereveland Również polecam Lemkena Opal. A z tych pługów to oczywiście że Kverneland. Kupujesz używany wymieniasz odkładnice i masz jak nowy :(

#17 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:03

Unia czy Kvereveland żal mi jak czytam wasze posty ... Ludzie oczywiście kverneland jest lepszy od Unii ale co wy piszecie nie porównywujcie pługów Unii z 7 lat do pługów produkowanych dzisiaj !! Unia na prawdę dużo nauczyła się od kvernelanda i nie gadajcie głupot ze pługi Unii słabo przykrywają i słabo obracają ziemie bo to co wy piszecie to są po prostu jaja. Widziałem prace pługów Unii i pługów kverneland praktycznie jakość pracy nie odbiega niczym pługi Unii są cięższe to się zgadzam i ciężej może idą niż kvernelanda ale jak jest pług cięższy to musi iść ciężej ale w lata suchsze na pewno lepiej spisze się pług unii bo poprzez swój ciężar lepiej będzie wchodził w ziemie pług kvernelanda z pacomatem kosztuje ok 80 tys netto a Unii z terra kosztuje 40 tys netto wiec o połowę mniej a gospodarstwo co ma z 50 ha to po co mu kverneland za 80 tys jak może kupić Unii i tak samo zaorze jak kvernelandem a do tego zostanie mu jeszcze 40 tys na inną maszynę znajomy mój ma Ibisa XXLS vario i na prawdę z pracy jaką robi ten pług jest zadowolony dodam że obrabia tym pługiem 140 ha II i III klasy ziemi kuzyn ma kvernelanda i widziałem pole zaorane przez mojego znajomego i nie ma żadnej różnicy !!

ahaa a jeśli chodzi o to aby pług Unii szedł lżej to należy go dobrze ustawić i najlepiej by to zrobił ktoś co się na tym zna i na tym zęby zjadł !! Najlepiej własnie ktoś z Unii co jest od tego bo pod każdy ciągnik pług powinien być indywidualnie ustawiany !!!

#18 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:08

Unia czy Kvereveland Dobra dobra... Teraz powiem coś ja( użytkownik ibisa 3+)
AJ jak kupowałem pług do zetorka 9641 brałem pod uwagę lemkena, kvernelanda, oraz naszą unię. To była trudna decyzja lecz postawiliśmy na unia. Teraz żałuje pług ciężki nie pasujący do zetora... teraz jak by wybierał pług do zetora to brał bym Zetoroski pług. Pozdro

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:11

Unia czy Kvereveland Mam 7 znajomych co mają Unie to tylko jeden chwali.Ale to co ma to wszystko chwali.Z tych 6 to 4 sprzedało a 2 chce sprzedać i kupić używkę zachodnią.Znajomi mają od 60 ha do 200.

Nawet dilerzy już odradzają Unie i nie tylko pługi. Focusy też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:11

Unia czy Kvereveland Podajecie ceny pługów a nie podajecie cen części zamiennych i tu akurat unia wychodzi taniej. Sam myślałem nad zamianą mojego tura z unii na jakiś obracalny Kvernelanda ale jak zobaczyłem ceny to zrezygnowałem!!!