Dominik020

pług do śniegu do władymirca t-25-opis budowy.

Polecane posty

pronarek    2

Ale według mnie to on jest za duży ja ostatnio kupiłem na allegro fajne siłowniki które miały 30 cm skoku czyli akurat w sam raz do pługa po 240 zł sztukę chciałem wkleić linka ale niestety aukcji narazie nie ma :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

ale ja nie mam władymirca, mam mf i szukam dwustronnego który podniesie pług 2,6 m. Te za 240 były nowe? Który siłownik jest za duży? Mój czy zorzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na tym od władimirca będziesz mógł podnieść przód przy naprawie czegokolwiek. Może skoku nie ma dużego, ale wcale nie jest duży gabarytami. To na jaką wysokośc podniesie zależy od sposobu jego umieszczenia. Temat był o pługu do... i tak mi wyszło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

znajomy ma we władku pług na przodku ale podnoszony nie na siłownik tylko na linkę i system bloczkowy od cięgieł tylnego podnośnika. linka idzie pod ciągnikiem. całkiem dobrze mu idzie odśnieżanie. ma tylko łańcuchy na kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ale ja nie mam władymirca, mam mf i szukam dwustronnego który podniesie pług 2,6 m. Te za 240 były nowe? Który siłownik jest za duży? Mój czy zorzyka?

 

 

No według mnie ten od władka jest za duży :lol: tak po 240 były nowe kupiłem 2 sztuki bo robiłem łyżkę szczękową i powiem ci ze siłę mają naprawdę dużą :) poszukam bo gdzieś zapisałem sobie do nich numer telefonu ale nie obiecuje ze znajdę bo nie wiem gdzie go rzuciłem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

No według mnie ten od władka jest za duży <_< tak po 240 były nowe kupiłem 2 sztuki bo robiłem łyżkę szczękową i powiem ci ze siłę mają naprawdę dużą :P poszukam bo gdzieś zapisałem sobie do nich numer telefonu ale nie obiecuje ze znajdę bo nie wiem gdzie go rzuciłem ;(

 

myślisz że podniesie mój pług? Myśle że może mieć do 400kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Tak chodziło mi o ten siłownik wiesz nie wiem wydaje mi się ze podniesie ale zawsze możesz zadzwonić i zapytać wiem tylko ze te siłowniki są stosowane przez pomarol do pługów <_<

 

PS

A mógłbyś mi wysłać na maila kilka fotek twojego pługu ??? Mój mail mati0793pl@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

Nie mam jeszcze pługu, ale znalazłem na allegro i chciałem kupić ale sie spóźniłem i został sprzedany. Teraz dałem robić znajomemu i po nowym roku zacznie robić. Prześle ci kilka fotek tego pługu z allegro. Wiesz może ile za taki pług trzeba dać z pomarolu? Do regulacji bocznej też stosują te siłowniki czy inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

400 kg pfff Byle pompa dobra to chłopie będzie szalał :P A jak wysoo podniesie zależy od przłożenia ja mam teraz w ciągniku przy cięgła z tyłu wieszak zaczepione blisko mocowania przy ciągniku podnosi wysoko ale kosztem udźwigu bo pompa słaba i trolla nie podniesie tak. ale pług to te pół metra uniesie spokojnie czy tam brony <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja 22 bodajże i opryskiwacz 400 litrów na luzie, rozsiewacz z big bagiem no problem lekko bo pompa już zużyta


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Nie mam jeszcze pługu, ale znalazłem na allegro i chciałem kupić ale sie spóźniłem i został sprzedany. Teraz dałem robić znajomemu i po nowym roku zacznie robić. Prześle ci kilka fotek tego pługu z allegro. Wiesz może ile za taki pług trzeba dać z pomarolu? Do regulacji bocznej też stosują te siłowniki czy inne?

 

 

Tu masz linka do pomarolu

http://allegro.pl/nowy-plug-do-sniegu-sniezny-spychacz-hydr-i1367768363.html

a co do zdjęć które mi wysłałeś to też widziałem ten pług no i w stosunku do jakości to był tani

natomiast ostatnio w oko wpadł mi ten pług http://allegro.pl/plug-do-sniegu-tur-tuz-nowy-gwarancja-i1377698975.html no i cena 3500 zł jest bardzo przystępna <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

to nie jest ten sam siłownik ale tez będzie dobry a mocowania to myślę ze każdy robi przecież z tego żyją zresztą podane są nr komórkowe to bierz tel i dzwoń. A dużo masz tego odśnieżania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black7    0

-- połączono --

 

Witam chciałem podzielić się pomysłem jak zrobić pług do przodu do ciagnika T-25 podnoszony na linke. Prosze o komentarze i co mogłbym ulepszyć oprócz dodania gumy na spodzie lemiesza :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68

Przedstawię i ja moja konstrukcje.

 

 

zdjcie5224.jpg

 

 

jak na pierwszą zimę sprawuje się dobrze

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Witam wszystkich.

Jako posiadacz niezawodnego T25 rozpoczołem również budowę pługa do odśnieżania. Koncepcja podobna do poprzedników, czyli przedni tuz, podnoszenie na siłowniku. Lemiesz z blachy 5mm ze wzmocnieniami. Od dołu płaskownik 100x8 mm.Tu właśnie mam pytanie jakim promieniem rolowane są lemiesze. Mój będzie wysoki łacznie z płaskownikiem około 68 cm. Cz promień rolowania 45 cm bedzie odpowiedni, czyli spełni zadanie przesuwania śniegu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Jak i czym najlepiej przeciąć pas transmisyjny na lemiesz, gruby 25 mm. Męcze się z tym cały dzień i zero efektów, macie jakiś patent na to. Pas zbroiony sznurkami nie linką stalową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego zwykły brzeszczot do metalu i musisz odginać część ciętą aby się nie zaciskał w gumie ,a tak poza tym mam pług do mtz na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez damiandg
      Witam mam do sprzedania pług euro masz zagonowy 3 skibowy. Pług ma przeprofilowane odkładnice oraz poprawione mocowania lemieszy. Pług orze równo z kołem ciągnika czyli około 150cm.  Pług jest jak nowy zaorał może 15ha. Sprzedaje z powody zmiany na obrotowy. Cena jaka by mnie satysfakcjonowała to 2500zł. Nowy pług ale dużo taniej.



    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj