Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas consul

96 odpowiedzi na ten temat

#81 Share BartekStawiarski

BartekStawiarski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 13:10

claas consul

w jakim położeniu powinna być dzwignia od gazu ta z wycięciami podczes pracy?? w dolnym wycięciu czy trzeba ją całkiem na dół opuścić??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas consul Dzisiaj, 15:29
  •  

#82 Share krzychu151515

krzychu151515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 11:00

claas consul Witam użytkowników tego modelu kombajnu zastanawiamy się nad kupnem w miarę nie drogiego kombajnu i mam Consula na oku który miałby pracować na oreale ok 20-25ha i Tu rodzi się pytanie czy nie byłby za mały, tak wiem że Merkartor byłby lepszy pewnie ale przedział cenowy nie puszcza. Tego Consula co oglądałem ma heder 3m, posiada sieczkarnie oraz kabinę chciałbym wiedzieć jak użytkownicy oceniają to że się siedzi z boku i że silnik jest tak blisko jak to wpływa na użytkowanie. Jego nie zbyt duże gabaryty mi odpowiadają pod względem wąskich przejazdów i przechowywania. A I ciekawi mnie jak użytkownicy oceniają jakość czyszczonego zboża ponieważ musi być dobra aby oddać do skupu. Właściciel zapewnia że czyści super ale może ktoś się wypowie w tym temacie. Do tej pory najmowalismi kombajn ale to spory koszt wychodzi a Consul kosztuje tyle co 2 lata wynajmowania kombajnu dlatego Ciekawi nas czy nie będzie za mały na ten areał. Z Góry dziękuję za każdą odpowiedź będzie dla mnie bardzo pomocna:-)

#83 Share pawel10987

pawel10987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 16:01

claas consul

witam na ten areał napewno nie bedzie za maly. a co do czyszczenia to kwestja ustawienia

#84 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 19:39

claas consul Czy consul da sobie radę z koszeniem rzepaku jak go ustawić jakie sito mu założyć pierwszy raz będę kosił rzepak jeśli nie wymarznie.

#85 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2016 - 19:51

claas consul Jeżelh jest szczelny to czemu nie i oczywiścí ze stołem-mniej strat, sam kosiłem takim 2 lata temu , sito 4-5 mm obroty młocąrni 700 żaluzje minimalnie otwarte wiatru na tyle żeby nie gubił ale żeby był w miare czysty w zbiorniku

#86 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 20:24

claas consul Posiadam sito 6mm co o nim myślisz jak za duże to nie problemu zrobić mniejsze gorzej ze stołem mam tylko 2,5ha rzepaku i nie opłaca się w niego inwestować podobno do koszenia zakładają zamiast dziobów wygiętą rurę i całkiem dobrze się kosi .

Edytowany przez plapla123, 21 styczeń 2016 - 20:26.

#87 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 20:34

claas consul

wiadomo mniej strat Jak zgubi ci 300kg na 1ha to po co ci stół jak byś miał 20 ha to na pewno z czasem się zwróci ten stół lepszą kwestią  są kosy boczne wtedy nie ciągnie się na hederze nic się nie zakłada z dziobami kosi się normalnie

#88 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2016 - 20:53

claas consul tak tylko że 300 kh rzepaku to +-450 zł więc już lepiej nająć usługe, co do kos to masz racje

#89 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 luty 2016 - 17:26

claas consul

Witam jestem posiadaczem kombainu claas  consul 55 z 1973 roku,Gdzie znaleść wlew oleju do zwoinicy jak sprawdzić stan olejuw zwoinicy  proszę o pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 16 maj 2016 - 20:57

claas consul

Witam mam pytanie czy da naprawić się górne sito żaluzjowe  czy trzeba wymienić na nowe bo widzę że parę grzebieni dostało luzu i przez to chyba lecą mi do zbiornika kawałki kłosków

#91 Share rolnikbieszczady

rolnikbieszczady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 maj 2016 - 15:18

claas consul Wymieniać bez problemu grzebienie się docina tylko na wymiar i są tanie 18zl jeden a przy okazji mam do sprzedania takiego claasa consula za 12 tys.z kosa na 3m robocze i sieczkarnia

#92 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 maj 2016 - 20:19

claas consul

Tylko że tam wszystko jest zgrzewane. Możesz bardziej wytłumaczyć jak to robiłeś ?

#93 Share Laver94

Laver94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:53

claas consul

Witam  . W moim consulu jest nastepujacy problem. dzwignia rozdzielacza nie utrzyma sie w pozycji neutralnej < na srodku > ciagnie ją do tyłu nie zaleznie w jakiej pozycji jest ustawiona czy to podnoszenie hederu  lub motowideł  czy przyspieszacza . Jest to dosyc uciazliwe bo  zawsze trzeba ustawic dzwignie pomiedzy sekcjami tak zeby oparła sie o obudowe rozdzielacza . czy komus zdazył sie taki problem ?  . widziałem ze ktos tu pisał o pęknietej sprezynie z tyłu rozdzielacza. odkreciłem nakretke kołpakową <klucz 27> i była sruba z nacieciem na srubokręt zakontrowana ckolejna nakretka.  po wykreceniu  sruby ukazała sie sprezyna  . ale jest ona cała  . próbowałem regulowac tą sruba lecz w kazdej pozycji ciagnie dzwignię do tyłu . chyba ze jest gdzies jeszcze jakas inna spręzyna .?

Edytowany przez Laver94, 01 czerwiec 2016 - 20:00.

#94 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:23

claas consul Panowie jak zmienić pas jezdny czy trzeba rozbierać koła .

#95 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 07:57

claas consul

A jak chcesz założyć pas bez rozbierania ?Zdejmij połówkę wariatora z hydrauliką  .

#96 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:27

claas consul

Nie koniecznie mi udało się bez rozbierania tylko trzeba uważać aby go nie uszkodzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#97 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:10

claas consul

Trochę po czasie,ale może komuś się przyda.Sposób  montażu pasa na wariator w kombajnie Claas.

Załączone miniaturki

• DSC03529.JPG