Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 16:36

MTZ 82 Witam.Kupiłem MTZ 82 96r.Chciałbym uzupełnić braki oleju w hydraulice bo już buczy jak podnosze ale nie wiem czym jest zalany.Teoretycznie powinien być zalany olejem hydraulicznym ale słyszałem że MTZy zalewali superolem.Nie chciałbym wylewać tego oleju co jest bo boje sie że później będzie mi się zapowietrzać.Czy jest możliwość zbadania w jakiś sposób tego oleju?chyba że można pomieszać.Dodam że nie moge zapytać poprzedniego właściciela czym był zalany ponieważ kupiłem go od pośrednika.Dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 Dzisiaj, 12:18
  •  

#2 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 17:20

MTZ 82 jeżeli chcesz dolać oleju hydraulicznego to podnosisz maskę i masz po lewej stronie pod szybą masz zbiornik na olej hydrauliczny i tam masz bagnet i masz obok korek wlewu albo poprostu werź i zobacz do wlewu ole masz oleju i tam wlewasz i git

aha zapomniałem ale buczy jak podnosisz np do połowy podniesie i buczy czy może juz na maxa podniosłeś i dlatego buczy

#3 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 04 grudzień 2010 - 17:34

MTZ 82

jeżeli chcesz dolać oleju hydraulicznego to podnosisz maskę i masz po lewej stronie pod szybą masz zbiornik na olej hydrauliczny i tam masz bagnet i masz obok korek wlewu albo poprostu werź i zobacz do wlewu ole masz oleju i tam wlewasz i git

aha zapomniałem ale buczy jak podnosisz np do połowy podniesie i buczy czy może juz na maxa podniosłeś i dlatego buczy

on się pyta jaki olej a nie gdzie lać ??? czytaj uważniej ;[

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:13

MTZ 82 Spuść trochę oleju na rękę wlej wodę i spróbuj zmieszać.Jak się nie zmiesza to jest hydrauliczny,a jak zmiesza z wodą i będzie biały to superol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:16

MTZ 82 mtz to takie stworzenie że bedzie chodzic na każdym oleju. możesz bez obaw sposcici z niego olej, napewno nie bedzie sie zapowietrzac. a najczesciej jest on zalewany olejem LUX lub zwykłym hydraulicznym. a że pompa burczy przy podnoszeniu to dobrze. to znaczy że jeszcze pracuje:) to w nich norma i nie masz czym sie martwic
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#6 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:39

MTZ 82 witam tak orginalnie Mtz był zalewany superolem chociasz później jak przychodziły do nas pronary to różne pierwsze miały w sobie superol(byla obawa przedostania sie oleju z układu hydrauliczneego do silnika) a późniejsze HL32 jak chcesz mieć pewność to wymień cały olej ja polecam HL32 nie jest drogi a parametry ma możliwe i na starszy układ nie przecieka tak;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 04 grudzień 2010 - 19:01

MTZ 82 witam szwagier ma pronara z 2004roku i mówił że w całym ciągniku ma superol(czyli w silniku oraz chydraulice).

Dodaj odpowiedź