Skocz do zawartości

Zdjęcie

kombajn vistula

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ludwik1983

ludwik1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 14:10

kombajn vistula cześć czy ktoś jeszcze posiada z was kombajn vistula i jak się sprawuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kombajn vistula Dzisiaj, 21:37
  •  

#2 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 14:40

kombajn vistula Teraz to ze świecą takiego sprzętu można szukać. Chyba z sześć lat temu coś takiego sprzedałem. Co ciekawe zamiast zbiornika na zborze miała ona taką aparaturę do której podczepiało się cztery worki i tam ktoś zawsze siedział i się tymi worami zajmował. Ale to było prze.... Żniwa +30 a ty siedzisz przy rozgrzanej chłodnicy. Na koniec to już się sypała na potęgę. Jak już pękały metalowe przewody hydrauliczne powiedziałem dość! Postała jeszcze ze dwa lata i poszła na żyletki

#3 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 15:19

kombajn vistula mój znajomy ma vistule do sprzedania. Chodziła dobrze aby pasowało by jej zrobić przegląd i można jechać w pole..

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2010 - 17:34

kombajn vistula ja przez 15 lat miałem 2 vistule kzb3b jedna z silnikiem stara 28 druga z silnikiem perkinsa chodziły dosyć dobrze do póki było mało ziemi a później to już męka była tym kosić :lol: więc prawie 6 lat temu kupiłem fortschritta e 512 wymieniłem w nim tylko oleje i filtry pasy jezdne i pompę wodną a tak to kombajn bezawaryjny ;[ 100 razy lepszy od bizona

#5 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:05

kombajn vistula Masej to zrobiłeś taką zamianę jak ja. 512 to zaj... sprzęt tylko w tym roku muszę przerobić kosę na 514

#6 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:18

kombajn vistula My 5 lat temu też jeszcze mieliśmy, ale została zamieniona na Claasa Senatora. O silniku to złego słowa powiedzieć nie mogę, po zimie paliła od strzała :D A reszta jak to reszta, niby się nie psuła, ale coż - więcej ziemi, to trzeba było wymienić na coś innego przede wszystkim ze stołem i sieczkarnią ;)

#7 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 marzec 2011 - 09:43

kombajn vistula a u mnie jeszcze taki sprzęcik jest, w tamte żniwa miała przerwę bo mnie nie było więc ojciec wolał nająć kombajn ale jeszcze dwa lata temu była w użytku
ostatnio tylko u siebie na 10h chodziła ale wczesniej to ojciec i po zarobkach jeździł :P

mam zamiar jeszcze ją trochę pomęczyć ale potrzebuję nowe klepisko i cepy założyć bo nie wymłaca dobrze a już nie ma gdzie podciągnąć
więc jakby ktoś miał takie klepisko to ja chętnie przygarnę :)

#8 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 marzec 2011 - 20:17

kombajn vistula przeglądaj allegro, czasem się się pojawiają jakieś części

#9 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 19:28

kombajn vistula Ja kupiłem vistulę 2lata temu :rolleyes: .Jest z kabiną,ma trochę do tyłu przeniesioną chłodnicę i orbitrol.Dokupiłem sieczkarnię i koszę nią rzepak.Ogólnie jest ok trochę głośno w środku.Miała też założone koła bliźniaki ale jak na razie nie były mi potrzebne ;)

#10 Share keram

keram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:46

kombajn vistula jaką te sieczkarnie masz do tej vistuli i ile kosztowala bo jestem tym tematem bardzo zainteresowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:50

kombajn vistula Sieczkarnię kupiłem dwa sezony wstecz jest to wyrób rzemieślniczy ,facet miał dwie V..le na części dałem za nią 900zł.z kpl.pasków napędzajacych.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 16:35

kombajn vistula Kosiłem vistulą do 2004 roku u siebie i po usługach czasami do pierwszej w nocy plecy bolały od kilkugodzinnego stania ręce od kręcenia i jeszcze w oczach pełno plew nie mówiąc o tym że się człowiek upierd*** w kurzu i smarze jak nie boskie stworzenie. Piękne chwile całe szczęście że już tylko w wspomnieniach :)

#13 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:23

kombajn vistula Co racja to racja ciężki jest żywot kombajnisty :mellow: .Ale jak patrzę na tych którzy jeżdzą na bizonach bez kabiny to też tak samo wygladaja.U mnie problem z kurzem jest mniejszy bo na vistuli jest kabina -_- .Wiadomo huku sie nie zlikwiduje. Klimy też nie planuje zakładać :D :D.Jeśli chodzi o kręcenie to jest orbitrol a to dużo daje tym bardziej w tak leciwym kombajnie. :rolleyes:

#14 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 luty 2012 - 18:24

kombajn vistula Też już nie mam wistuli .Najgorsza była ta chłodnica obok siedzenia ,nie dość że z góry grzało to jeszcze z boku ,a co do części to mam jeszcze dość dużo do wikci

#15 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 luty 2012 - 13:22

kombajn vistula u mnie w okolicy były dwie Wistule, jedna z workownicą-ta poszła na żyletki, druga już ze zbiornikiem stoi bezużyteczna od kilku lat, ale wcześniej, jakieś 2-3 lata temu to kosiła

#16 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 19 luty 2012 - 14:56

kombajn vistula ja w żniwa spotkałem u siebie w okolicy 2 vistule , fajnie to wyglądało jak w sąsiednim polu kosił prawie nowy NH

#17 Share bizonZ083

bizonZ083

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:28

kombajn vistula vistula dobry kombajn może wolny i mam maly heder ktos w mojej wiosce miał vistule kzb3b z silnikiem stara

z zrobiliśmy wyścig z moim bizonem a ja mam bizona giganta Z083 i z vistulom mielismy skosic obszar kazdy kombajn po 5 ha bizonem kosiłem 2 h a vistulom aż 3,5 h

Jak piszesz to pisz poprawnie, bo nikt nie będzie się domyślał co tu jest napisane, +10% za błędy !!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 21 kwiecień 2012 - 19:51.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:07

kombajn vistula Tak, tak Vistula wykosi 5 ha w 3,5 godziny - nie wymyślaj bajek. ;[

#19 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:47

kombajn vistula przecież to jest nie możliwe , Vistula tak szybko nie kosi jak 5ha skosiła w 5 godzin to było dobrze przecież widziałem jak te kombajny powoli koszą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro1003

jaro1003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:49

kombajn vistula u mnie gość jeszcze kosi vistulą, tylko dorobił do niej zbiornik bo wcześniej też była na worki

Dodaj odpowiedź