Skocz do zawartości

Zdjęcie

1214 gejzer oleju z chłodnicy

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:45

1214 gejzer oleju z chłodnicy Witam posiadam U 1214 wypusciłem wode pare dni temu dzis zalałem go Ciepła wodą zeby było lepiej odpalic lecz i tak nie obyło sie bez dodatkowych akumulatorów zapalił ... poszedłem odniesc akumulatory Ciagnik chodził z 10 minut wracam a wszystko jest w oleju. Olej tak walnoł z pod korka ze bryza wydostała sie pod klapą nad chłodnicą i obryzgało pół tura i całe lewe koło .
Czy ktos miał taki problem ? dobrze jak bym sie ukierunkował w którąs strone jak nie to jade za koleją uszczelka ,głowica, tuleje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
1214 gejzer oleju z chłodnicy Dzisiaj, 08:01
  •  

#2 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:07

1214 gejzer oleju z chłodnicy to musisz mieć krzywą głowicę ;[

#3 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:13

1214 gejzer oleju z chłodnicy krzywą ?? a od czego by sie miała skrzywic ? w takim wypadku co cała do wymiany?

#4 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:35

1214 gejzer oleju z chłodnicy woda do oleju bez przyczyny nie idzie,mogą być to np tuleje, nie wiem gdzie w nim pompa olejowa siedzi czasami bywa tak ze woda pod pompą pokrywe rozrządu przeżera (w c-360-3p miałem taki przypadek)

#5 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:40

1214 gejzer oleju z chłodnicy

krzywą ?? a od czego by sie miała skrzywic ? w takim wypadku co cała do wymiany?

to w tedy się krzywi jak jest przegrzany silnik ;[ nie cała do wymiany tylko do obróbki wiem bo sosiat tak miał a u mnie sie nic nie dzieje z ursus 1614 :lol:

#6 Share Michal7010

Michal7010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:43

1214 gejzer oleju z chłodnicy według mnie to rozmrożona jest chłodnica oleju silnikowego.woda do końca nie zdążyła zleciec zamarzła i rozsadziła chłodnicę.od tego bym zaczął rozbierac,reszta silnika powinna byc ok

#7 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:46

1214 gejzer oleju z chłodnicy jest też coś takiego jak wymiennik , chyba obok zbiornika oleju od wspomagania, jest to coś jak "chłodnica" oleju, może tam coś walnęło,
mogła głowica pęknąć,
niby uszczelka się przedmuchać przez kanał olejowy do płaszcza wodnego, jak efekt tego był taki że prócz wydostającego się oleju leciały spaliny z korka, ale to chyba mało prawdopodobne,

napisz z pod którego korka, objawy, i tak mniej chaotycznie, bo zrozumiałem, że miałeś fontannę oleju z wodą z chłodnicy układu chłodzenia

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:49

1214 gejzer oleju z chłodnicy Chodniczka oleju (wymiennik ciepła) z prawej strony gdzie jest kranik mogła pęknąć bywają takie przypadki. Nie jesteśmy jasnowidzami.

Chodniczka oleju (wymiennik ciepła) z prawej strony gdzie jest kranik mogła pęknąć bywają takie przypadki. Nie jesteśmy jasnowidzami.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:49

1214 gejzer oleju z chłodnicy ;[ byc może woda nie całkiem zeszła z układu,wiadomo co może uczynić mróz,wystarczy kropla w nieodpowiednim miejscu i bardzo kosztowna naprawa gotowa,jeżeli była by to uszczelka to nie był by tak źle,ale trzeba być dobrej myśli, i zalewać układ cały rok płynem,unikniesz wtedy wielu naprawdę wielu przykrych niespodzianek :lol:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#10 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 01:54

1214 gejzer oleju z chłodnicy co do płynu to wiele osób go nie chwali ze załatwia układ chłodzenia .
skrzywienie głowicy niebardzo nigdy go nie przegrzałem .
wybuch był z korka do uzupełniania wody w chłodnicy .
bardzo duzo oleju wyrzuciło cisznienie oleju spadło do 0.
zątpie ze rozmroziło chłodnice bo zalałem gorącą wodą około 50-60 stopni to momentalnie by sie z niej lało .
jutro zrobie wieksze ogledziny bo dzis było juz ciemno dodam ze przy spuszczaniu resztek wody to pod koniec z kraników płynął olej z chłodnicy jak i z bloku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 01:55

1214 gejzer oleju z chłodnicy co do płynu to wiele osób go nie chwali ze załatwia układ chłodzenia .
zątpie ze rozmroziło chłodnice bo zalałem gorącą wodą około 50-60 stopni to momentalnie by sie z niej lało .
jutro zrobie wieksze ogledziny bo dzis było juz ciemno dodam ze przy spuszczaniu resztek wody to pod koniec z kraników płynął olej z chłodnicy jak i z bloku

#12 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 01:56

#13 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 04 grudzień 2010 - 09:49

1214 gejzer oleju z chłodnicy kolego chłopnica oleju pękła. tam masz olej pod ciśnieniem i wypycha olej do góry.. też tak miałem.
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#14 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 04 grudzień 2010 - 09:49

1214 gejzer oleju z chłodnicy kolego chłopnica oleju pękła. tam masz olej pod ciśnieniem i wypycha olej do góry.. też tak miałem.
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#15 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 04 grudzień 2010 - 09:59

1214 gejzer oleju z chłodnicy Na sto procent chłodnica oleju , pękła rurka i olej pod ciśnieniem idzie do układu chłodzenia , naprawa nie powinna być droga.

#16 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 10:02

1214 gejzer oleju z chłodnicy Na sto procent chłodnica oleju , pękła rurka i olej pod ciśnieniem idzie do układu chłodzenia , naprawa nie powinna być droga.

#17 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 10:05

#18 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 10:28

1214 gejzer oleju z chłodnicy <delate>

#19 Share scotii

scotii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 10:31

1214 gejzer oleju z chłodnicy <delate>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MWCHUDY

MWCHUDY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 10:49

1214 gejzer oleju z chłodnicy Witam mieliśmy U 1224 i kilka razy mieliśmy podobną sytuację- w konstrukcji jest błąd- kranik jest za wysoko dlatego też cała ciecz wymiennika ciepła chłodząca nie schodzi. Dopiero 100% pewność daje wyjęcie przewodu. Płyn chłodniczy ma wiele zalet i 1 no 2 wady zaletami są wyższa temperatura wrzenia ok 130 st- trudniej przegrzać silnik, brak osadzania kamienia na tulejach - powierzchnia mniej porowata- mniej ciepła oddaje,do wad bym zaliczył cenę- oraz problemy z zimowym odpalaniem odpada możliwość zalania ciepłym- trzeba zamontować grzałkę w bloku.