Skocz do zawartości

Przecinarka plazmowa

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:42

Przecinarka plazmowa Witam, posiada moze ktos przecinarke plazmową? Mam zamiar kupić taką co tnie do 8-12mm. Prosiłbym o opinie takich przecinarek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przecinarka plazmowa Dzisiaj, 12:33
  •  

#2 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:36

Przecinarka plazmowa Ja mam chińską Sherman 70A. Już dawno powinieniem kupic taką bo to fajna zabawka ;[. Palnik i szlifierki poszły w odstawkę prawie. Odradzam słabsze bo jak ustawię np 40A to wolno idą nawet blachy 10mm ( przydała by się mocniejsza ale to już spory wydatek jak na zabawkę ).

#3 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 11:23

Przecinarka plazmowa Ile za nią dałeś??Jaka jest max grubość cięcia?? jak szybko się nią tnie??

#4 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 11:38

Przecinarka plazmowa Także myślę o jakiejś plazmówce.
Ile dałeś za tą Sherman 70A ?

Do 2tyś coś można kupić sensownego ?

Widzę, że większość kosztuje ponad 2 tyś, ale na taką za bardzo nie będzie funduszy ;)
W rolnictwie siła!!! :)

#5 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:22

Przecinarka plazmowa 3050 zł, ale naprawdę polecam jeśli ktoś zużywa do cięcia ze dwie butle tlenowe miesięcznie

#6 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 10:13

Przecinarka plazmowa Jaką wydajność musi mieć sprężarka?

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 15:11

Przecinarka plazmowa Małą,nawet te najmniejsze 25litrów wystarczą.
Musisz mieć reduktor żeby nie było wyższe ciśnienie jak 4bar.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:00

Przecinarka plazmowa

3050 zł, ale naprawdę polecam jeśli ktoś zużywa do cięcia ze dwie butle tlenowe miesięcznie

Czy to jest taka jak ta: http://allegro.pl/pr...1413216206.html a w kąplecie z nią było jakieś wyposażenie np cyrkiel??

Jakiej firmy przecinarki plazmowe polecacie??

Edytowany przez KarolTD90, 14 styczeń 2011 - 20:03.

#9 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:30

Przecinarka plazmowa

Czy to jest taka jak ta: http://allegro.pl/pr...1413216206.html a w kąplecie z nią było jakieś wyposażenie np cyrkiel??

Jakiej firmy przecinarki plazmowe polecacie??

tak to ta z Częstochowy - w komplecie tylko reduktor.Do palenia kółek i otworów mam potoczone szablony. Niedawno dorobiłem do niej wózek bo jednak przenoszenie tego z kablami to mordęga.

#10 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:07

Przecinarka plazmowa A ile ona waży??I jakich jest wymiarów bo po zdjęciu to trudno ocenić??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 09:33

Przecinarka plazmowa Niby nie jest ciężka, ale zamotka przy plątaniu z kablami jest przy noszeniu. Z tyłu na wózku mam szpulkę na przewód zasilający a z boku na kable robocze:

http://www.cnc.info..../t_wzki_159.jpg

#12 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:17

Przecinarka plazmowa Używa ktoś jeszcze takich przecinarek w warsztatach? Na ile mniej więcej wystarcza jeden komplet elementów roboczych (elektroda,dysza)? Myślicie ze coś takiego wystarczyłoby do przydomowego warsztatu http://allegro.pl/pr...2001479857.html
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:35

Przecinarka plazmowa Do domowego użytku wystarczy 40A za 1500zł która tnie do 12mm.
Trwałość dyszy zależy od techniki cięcia,jak będzie trzymać dystans 1mm od ciętego materiału
to wystarczy na dłużej ale ogólnie nie jest źle.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:45

Przecinarka plazmowa Asharot to nie jest dobre stwierdzenie że do domowego użytku starcza 40 A bo mi teraz by się przydała 200A do domowego użytku, gdyż tnę coraz więcej grubych blach.Jest maszyna to się robi coraz więcej bo jest łatwiej itd. Sama ciągnie do roboty.
Z miesiąc temu miałem trochę cięcia blachy 25 mm i przeprosiłem palnik bo 70A w plaźmie to za mało do tego.
Po roku używania ręka mi równo trzyma palnik i cięcie jakościowo wygląda coraz lepiej, ale już postanowiłem że zbuduję CNC bo to zaoszczędzi mi kupę życia przy robieniu szablonów do cięcia powtarzalnych kształtów.

Elementy robocze to loteria bo ostatnio kupiłem i elektrody bardzo szybko lecą. Czytałem że wilgotne powietrze z kompresora powoduje szybkie zużycie, ale przy tej cenie części do chińczyków jest bardzo dobrze.

#15 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:50

Przecinarka plazmowa Własnie chodzi mi o te chińczyki czy to w ogóle tnie. Raczej myślę coś ok 80A żeby mieć zapas a przy cieńszym materiale mam wtedy dłuższy cykl pracy :) a elementy robocze np gdyby porównać cenowo do tarcz do szlifierki jak wychodzi??
Zetor is power
power is Zetor

#16 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:54

Przecinarka plazmowa co do przecinarek plazmowych to też myślałem nad tym tematem i myślę ze warto byłby się zastanowić nad kupieniem takiej przecinarki prosto od producenta z chin ;) z tego co kojarzę to to za cut 60 średnio chcieli od 250 do 300 $ z wysyłką do mnie do domu pod wskazany adres ;)

#17 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 09:00

Przecinarka plazmowa Cenowo przy cięciu blach to na pewno plazma bije na głowę szlifierkę. Nawet jak kupię tarczę do szlifierki Pferd ( lepszych nie znalazłem - ciut gorsze Flexovit ) to i tak tarcza przy cięciu blachy się kończy po paru minutach, a Plazmą tnę nieraz cały dzień na jednej elektrodzie ( a czasem godzinę ).

Już nie wspomnę co się dziej jak trzeba pociąć blachę co najmniej 10 mm to tarczą się tnie i tnie.
Może jak nie zapomnę to wrzucę filmik z cięcia cienkiej i grubszej blachy.

#18 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:56

Przecinarka plazmowa

co do przecinarek plazmowych to też myślałem nad tym tematem i myślę ze warto byłby się zastanowić nad kupieniem takiej przecinarki prosto od producenta z chin ;) z tego co kojarzę to to za cut 60 średnio chcieli od 250 do 300 $ z wysyłką do mnie do domu pod wskazany adres ;)

No to połowa ceny w Polsce możesz mi podesłać gdzie to znalazłeś??

@Mariuszczs To i tak nie najgorzej gdyby jeden komplet wytrzymywał tylko godzinę to w tym czasie można zjechać spokojnie jedna tarcze a koszt podobny :) jaką przecinarkę Ty użytkujesz ??
Zetor is power
power is Zetor

#19 Share check

check

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:06

Przecinarka plazmowa Niby tak,tylko koszt zakupu tarczy to 3zł,a koszt zakupu przecianarki to 3tyś plus koszty eksplatacji i napraw chińskiego wyrobu który nie zawsze da się naprawić.Jak ktoś ma wrsztat produkcyjny jak pan Mariusz to przecinarka jest nie zbędna,a jeśli przecinasz jedną blachę w tygodniu to raczej nie opłaci się taki zakup.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:43

Przecinarka plazmowa Gdzie Ty kupujesz tarcze po 3zł :o ?? Jako tako nie bedę nim ciął codziennie a może się zdarzyć że bedzie miesiąc stała ale czasem jak mamy jakąś wene to majstujemy i tak w tamtym roku powstała przyczepa teraz pracujemy nad pługiem do śniegu i w najbliższym czasie mam plan na tuza wiec przydałaby się taka przecinarka. jeszcze jeden aspekt a mianowicie dużo wygodniejsze jest trzymanie w rece palnika niż szarpanie sie z szlifierka :)
Zetor is power
power is Zetor