Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mazur19991

mazur19991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 17:48

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus chcialbym zapoznac sie z waszymi opiniami na temat tych ciagnikow nowych tak do 80-90km(ktory charakteryzuje sie najniższym spalaniem,wydajnoscia,cena itd) z gory dziekuje ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Dzisiaj, 07:09
  •  

#2 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 17:53

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Przecież tyle tematów było o tym. Wg. mnie to spalanie pewnie ursus, wydajność zetor a cena belarus.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3 Share mazur19991

mazur19991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:21

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus sprecyzuje pytanie chodzi mi o jeden z tych 3 ktory bedzie najlepszy i dlaczego.

#4 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:24

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Jak do transportu to chyba MTZ, Belarus.

#5 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:35

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus posiadam belarus 920.3 turbo kilka lat i pomiem onim tyle - moc to 85 km i ponad 400nm czyli ciężko go zadusić przy takim momencie obrotowym i już przy 1300 obr\min można spokojnie pracować , pali tyle co 4514 - mam takiego więc mam porównanie lub 80-siątka robie nim wszystko - orka, bronowanie,uprawa, siew, opryski,nawozy, i z rotacyjną też bo duży wybór w przełożeniach , awaryjny jak każdy , do tej pory nic się nie wydarzyło jedynie pare drobnostek , cena bardzo niska porównując z zetorem ale komfort zajdy też niższy w końcu coś za coś i części tańsze jak ursusa np turbo to tylko 700zł nowe. Jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika .

#6 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:36

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus belarus jest do wszystkiego tylko jak go kupisz to wszystkie sruby i weze dokrec a zetory te nowe sie psuja jak h*j wiem bo sam widzialem ursusy to skladaki

a jak chesz to napisz mi na gg to ci poweim wszystko na temat belarusa bo ,mam 100km

#7 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:52

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus a ja poleciłbym ci NH TD5030, moc taka sama jak Belarus 820(82km) i Zetor Proxima 85, a wyjdzie taniej od Zetora, będzie zwrotniejszy i mniej spali...

#8 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:07

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus najtańszy i chyba najmniej spali to będzie Belarus nio ale wiesz musisz sie liczyć z przeciekami w hydraulice to standard ;[ No i cena części zamiennych bardzo dostępna ale tak jak kolega proponował bym ci NH TD5030 a nawet 5040 to bardzo proste ciagniki nio i jak by nie było zachodnie

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:10

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Wg. mnie to te belarusy to jakby prosto spod siekiery
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#10 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:16

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus @danielhaker ja wolałbym kupić Belarusa zamiast Ursusa, bo Belarys pochodzi trochę, a nie jest taki drogi, a NH TD5030 z AC i pneumatyką kosztuje 123tys, ale po nowym roku będzie kosztował już 137 tys zł;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:27

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Nowy belarus dużo pali dziennie w orce 160 litrów nie starcza. Osobiscie polecam Ursusa to nie jest to co było kiedyś ekonomiczne polecam Ursusa

#12 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:29

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus A ty zetor1607 nie rozumiesz ze on nie chce kupic tylko tak porównóje a poza tym nie napisał nic o nh a ty w kazdym temacie wyjezdzasz ze swoim NEW HOLLANDEM...

#13 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:40

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus ursus zetor mtz moim zdaniem to kolejność ich spalania oczywiście mtz najwięcej cenowo chyba ja dla mnie jednakowo w tych mocach może i ursus najtańszy a o wydajności się nie wypowiem ;[

#14 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:51

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Polecam mtz mało pali mało awaryjny w pole i jak do transportu dobry, części również są tanie. Belarus jest tani i dobry jak za tą cenę bo komfort jest spoko w kabinie cichutko i miło ;[ porównując mtz do zetora oraz ursusa to mtz jest najlepszy ponieważ ursus to składak zetor tam też nie wiadomo i pali bardzo dużo a belarus składany w Mińsku wszystko ma orginał ruskie także polecam ten ciągniczek :lol:
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

#15 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:53

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus ja stawiam na ursusa on będzie miał najmniejsze spalanie :) ;[ :lol:

z awaryjnością też powinno być podobnie :lol: chodzi mi o te nowe ursusy :)

#16 Share zetorek5011

zetorek5011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:moje maszynki i nie tylko

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:53

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Jeśli chcesz coś co mało pali i w turze świetnie chodzi to tylko ursus 5314. Tylko nie bierz tych przed 2001 rokiem , bo są nieudane. Te po 2001 może nie mają wyciszenia, ale są prawie wcale nieawaryjne.<sam posiadam 5314 z turem>
Jeśli chcesz jakąś taniochę to możesz wziąć białoruśkę jakąś , chociaż one zawsze trochę spalą i są mało zwrotne.
Natomiast zetorki przeważają komfortem oraz także są mniej awaryjne , ale jeśli chcesz zetora to jakiegoś nowszego. <sam posiadam proximę 85 i zetora 5011>.
Więc jak chcesz coś się spytać odnośnie proximy lub 5314 pytaj śmiało.

#17 Share mazur19991

mazur19991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:00

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus zetorek5011 ;[ rozwinał temat o tura ktory ciagnik
bedzie najlepszy z ladowaczem?

Wg. mnie to te belarusy to jakby prosto spod siekiery

ami sie wydaje ze dobrze ze jest prosto spod siekiery ciagnik ma byc prosty i wytrzymaly musi zarobic na siebie to w belarusy mi sie podoba,mozecie miec inne zdanie oczywiscie :lol:

#18 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:06

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Najbardziej zaawansowany technologicznie Zetor
Najoszczędniejszy Belarus
A Ursus zapewne bije wszystkich ceną(najdroższy) ;[

Moim skromnym zdaniem "najlepszy" jest ciągnik z Brna ponieważ jak do tej pory oferuje najnowocześniejsze rozwiązania z tych 3 podanych (i ceną nie szokuje)
min.skrzynia PowerShift, Rewers EH, EHR itp.

Czy to w transporcie, czy w polu, czy też pracując z ładowaczem czołowym Zetor napewno się sprawdzi...

Na drugim miejscu postawiłbym ciągnik z Mińska Tani w zakupie,dośc oszczędny, z minimum elektroniki(Wom, 4x4, Blokada)

A na końcu rodaka ponoc nowe silniki Perkinsa spełniające normy czystości spalin Euro III nie są już tak oszczędne...
Jakośc wykonania za tą cenę pozostawia wiele do życzenia...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#19 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:07

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus @romanekdeutz staram się doradzić kupić coś sensownego, żeby kupić i nie żałować, chyba że chcesz grzebać przy nim po kilku miesiącach to oczywiście bierz Ursusa, ale żebyś potem nie płakał, że ciągnik się sypie i co zrobić, Belarus jest pod względem technicznym bardzo dobrym ciągnikiem, a w cenie Zetora masz lepszy ciągnik jakim jest NH, który spali mniej i jest zwrotniejszy, co jest bardzo przydatne ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:08

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus Poleciłbym Ci belarusa bo takiego posiadam: mało awaryjny,jak coś walnie to bardzo tanie części,co do wycieków to raczej mit obalony wystarczy podokręcać przewody i ogólnie wszystko(jak nowy)i niema żadnych wycieków.Co do zetora to wujaszek ma proxe 8441 i ogólnie ok ale mówił że sporo ON spala.A jeśli chodzi o ursusa to mocno się cenią za nowe i nie są wytrzymałe.Ale to moje zdanie ;[

Dodaj odpowiedź