Zaloguj się, aby obserwować  
mazur19991

Porównanie MTZ, Belarus, Zetor i Ursus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

No tak ale rewers jest za dopłatą tylko w tym małym modelu co podałeś w linku czyli 592. Do tych większych 8.., 9.., 1... nawet za dopłatą nie da się nawet dokupić jako opcja (a szkoda) ;[


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlolxd    0

danielek24 masz racie

 

powinna być udana wersja bo nikt nie nażera la landini visior

 

danielek24 masz racie

ale tylko część twojej wypowiedzi

powinna być udana wersja bo nikt nie nażera la landini visior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Junkers jesteś pewny że nie da się bo ja na allegro jakiś czas temu widziałem 952 z rewersem ;[


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też widziałem, a co do Ursusów to jest kilka tematów na forum o rozczarowaniach niektórych osób do nowych Ursusów, są to nowe ciągniki i nie wiadomo czy bedą tak dobrze chodzić, jak ich starsi bracia a Belarus jest ciągnikiem sprawdzonym i jest ponad o połowę tańszy od Ursusa, w cenie jednego Ursusa masz dwa Belarusy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@MgrLukash, jestem pewny, gdzieś przeglądałem wątek na forum i ktoś zadał pytanie do firmy grand czy jest rewers. Odpowiedź była taka, że nawet za dopłatą nie ma, tylko w tych mniejszych są.

Zresztą zamierzam kupić 8.. albo 9.. i nie spotkałem się z rewersem u nich.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

porównujecie proxime z belarusem i opiniujecie za nią bo ma ehr i el.hyd. rewers ale porównajcie teraz cenę jej w takowym wyposarzeniu z poczciwym belarusem.Wg.mnie niektórzy chcą kupic tani ale mocny,w miarę niezawodny ciągnik w którym to i owo potrafią zrobić sami a to czego nie potrafia ktoś im zrobi za niewielkie pieniądze.Są tacy którzy mniej liczą się z kasą i chcą coś niby lepszego i gustują w sdf,nh czy jd i nie mam nic do nich bo mają na pewno w swym wyborze swe racje,mimo to na pewno obsługa tych maszyn jest droższa.Są i tacy,któży zadłużają się aby tylko zachodni znaczek lśnił na masce ale o nich mówić nie warto

Była mowa o tym, który najlepszy do tura więc tylko powiedziałem że proxima i ursus mają eh. rewers więc do tura wygodniejsze i tylko to miałem na myśli. A tak w ogóle to proximy nie mają ehr tylko forterry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Jeśli ciągnik ma być do prac w polu transport itp. to jestem za zetorem , a jeżeli ma chodzić w turze to musi zwinny do MAX .90 KM i mało palić. Nie wiem co widzicie w tych białoruśkach . Jak już ktoś napisał są one spod siekiery. Co prawda są one tanie i proste w budowie , ale mało wydajne.Sam znam posiadacza MTZ 820 i niby jest silniejsza od mojego 5314 o 10 KM oraz ma silniejszą pompę to i tak widać ,że przód jej się przeważa w agregacie 3.2 agromasz ,a mój 5314 chodzi w agregacie 3.3 lech expom składany hydraulicznie. Jakby co to ta MTZ-a o której mówię ma komplet obciążników na przodzie . Kolejną wadą białoruśki są wąskie opony , ale jest opcja kupić wersję z szerszymi gumami . Więc jeśli chcesz coś wydajnego , komfortowego i przyzwoitego to tylko zetor.

łups sory ale coś mi się pospsuło jak ktoś może to niech usunie zbędne posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@MgrLukash ;) tak wygląda moje zdziwienie. Myślałem, że tylko te 60-cio konne mają. Ale jeśli ma skrzynie standardową czyli ze wstecznym to jeśli się włączy wsteczny i rewers też na wsteczny to będziemy jechać do przodu na 4 biegach a do tyłu na 14-tu, dziwne ;)

Oczywiście dziękować za pouczenie :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Niestety nie zupełnie gdy masz rewers to nie masz półbiegów czyli ogólnie wychodzi skrzynia 9/9 (lub 11/11 w niezsynchronizowanej)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Ja mogę tylko powiedzieć,że mam 5-letniego Belarusa 820 na stożkowym, ma ponad 3tys. mtg (jesli dobrze pamiętam to 3,5tys.)

 

Jedyne awarie w tym czasie to:

- wymiana uszczelki w pompie od wspomagania (grosze)

- nowe taśmy WOM (ok. 130/150 zł)

 

:) dla mnie ten ciągnik to wyjątkowo udany zakup ;)

 

Pod względem ekonomicznym:

 

- niska cena

- mało awaryjny (czego nie ma to nie padnie :) )

- tanie i dostępne czesci

- naprawy proste, więc we własnym zakresie

- małe spalanie

 

Robotę zrobi jak każdy inny,a może i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@MgrLukash raz na 5 lat mogę mu te taśmy wymienić :) stać mnie żeby odłożyć rocznie 30zł na pasy (5*30=150) ;) ja jestem zadowolony z niego

 

U mnie ten Belarus kosi trawy, zwozi zielonki przyczepą samozbierającą 8 tonową z nożami i wałami dozującymi, co też zwiększa opór. A latem każdego dnia chodzi w dowozie zielonki dla bydła. Więc te pasy mają prawo się wypracować. :)

 

Z hydrauliką też nie miałem problemów, a zimą każdego dnia dowoze wycinakiem kukurydze i sianokiszonkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

weź Belarusa, to są ciągniki, które trudno rozwalić, a Ursusa i Zetora już prędzej, a za Belarusem przemawia cena, komfort pracy też nie jest najgorszy i tanie części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do ładawoacza Belarus to troche mało skrętny sprzęt, wg mnie lepsza była by Proxima ze skrzynią 12/12 :)

 

ale jak już Belarusa to tylko na krzyżakach ;)

 

 

@MgrLukash raz na 5 lat mogę mu te taśmy wymienić :) stać mnie żeby odłożyć rocznie 30zł na pasy (5*30=150) :D ja jestem zadowolony z niego

 

U mnie ten Belarus kosi trawy, zwozi zielonki przyczepą samozbierającą 8 tonową z nożami i wałami dozującymi, co też zwiększa opór. A latem każdego dnia chodzi w dowozie zielonki dla bydła. Więc te pasy mają prawo się wypracować. :D

 

Z hydrauliką też nie miałem problemów, a zimą każdego dnia dowoze wycinakiem kukurydze i sianokiszonkę. :)

Aha to pierwsza wymiana :) to i tak nieźle jak ma 3500mth sąsiada 1025 po 700mth musiał przejśc taki zabieg :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No ja nie mówie że jest zły sprzęt :)

Jeden z moich sąsiadów w sobotę stał się posiadaczem 952.3 z ładowaczem czołowym Pronar LC-3 ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Belarus nie jest takim złym ciągnikiem, jak piszą niektórzy na forum, on na swoją cenę jest bardzo dobrym ciągnikiem, a może chodzić dłużej niż niejedne Ursusy, czy Zetory :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazur19991    0

jest po prostu dobry niby rusek ale ma duza popularnosc wielu nie chce zetora czy case tylko jego taki prosto spod siekiery :P :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nowy belarus dużo pali dziennie w orce 160 litrów nie starcza. Osobiscie polecam Ursusa to nie jest to co było kiedyś ekonomiczne polecam Ursusa

 

Haha Belarus spali wiecej od jakiego? Bo chyba nie od 385 :D Od jakiegos perkinsa moze i tak. Z tych wszystkich to będzie najekonomiczniejszy i najtańszy ale lubi troche sie spocić. Zetor to też nie jest znowu juz taki cud jak to kiedyś był, niezniszczalne. choć zobaczymy proximy za 10lat ale forterrom to nie wróże super długich żywotów jak tym starym :) A ursus,zobaczymy po nowym roku nowe serie bo to co do teraz to ja pieprze taki ciagnik za taka kase...

 

Od wielu posiadaczy Belarusów podsumowałem spalanie na hektar orki to średnia wyszła niewiecej jak 15.l/ha wiadomo jednemu na lżejszej ziemi spali 10 litrów drugiemu może 20 połknąć ale takiego wyniku nie zaznałem ale tak najwiecej to wyjdzie te 13 litrów. To C-360 wiecej hleje. Ale cóż kolega ma same ursusy belarusa widział na fotce i juz farmazony będzie klepał. B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślisz że proximy będą siadać a belarusy nadal będą niezniszczalne? Nie liczył bym na to. I w porównaniu do MTZ to ursusy czy zetory tej mocy palą podobnie. Więc nie rób z MTZ takiego super oszczędnego bo taki nie jest. Pali jak większość tej mocy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie napsiałem słowa nie niezniszczalnym Belarusie tylko o Zetorze który kiedyś był niezniszczalny i Proxima być może jest taka jak starem odele ale forterra napewno juz nie jest to B)

 

 

 

Nie stwierdze że belarus jest niezniszczalny bo dzisiaj wyjechał jednego pana co miał problem ze sprzęgłem ciagnik był rozpołowiony, rozsypało się łożysko oporowe


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj