Zaloguj się, aby obserwować  
piterq1991

Jaki ciągnik 60-75KM w cenie do 28tys.

Polecane posty

piterq1991    30

Witam!

 

Tak jak w temacie jaki ciągnik polecacie 60-75KM w cenie do 28tys. Na pewno 4x4 i najlepiej z turem. Jeśli bez to cena do 23 max.

Co siądzicie o John Deere 2040 S? Czy to byłby dobry wybór?

Będzie to ciągnik pomocniczy do MF 3080

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli znajdziesz w dobrym stanie to napewno dobry choc czesci sa dosc drogie ale za to wytrzymuja dluzej

polecilbym ci model 2140, mlodszy ale i drozszy

a nie myslales nad zetorem np seria 6x45


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jak zaawansowany to trochę nie bardzo jak na stary ciągnik. Szukaj czegoś łatwego w obsłudze i taniego w eksploatacji choć jak masz na oku Johna w bardzo dobrym stanie to dlaczego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A może coś z rusków np LTZ 55 60 km i z turem kosztuje ok 20000zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zetor 7045? samego kupisz do 22tys. zł i awaria Ci nie straszna bo części ogólnodostępne i napewno tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

No 7045 w cenie 22tys. to ciężko jak widzę..

A tam sprzedający zapewniał, że stan mechaniczny jest bardzo dobry, że wszystko bez zarzutu chodzi. Wyglądowo troszkę słabiej no ale, że nie jest źle. No nie wiem teraz.. 27tys JD 2040S z turem 3 sekcje...

Nie wiem czy to czy Zetor. Ruski odpada. A w tej cenie coś innego chyba nie bardzo się znajdzie. Wydaje mi się, że ten JD jest bardziej zaawansowany i komfortowy niż Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zaawansowany nie znaczy lepszy. Jak się uparłeś na tego JD to jedź do jakiejś stacji diagnostycznej czy serwisu z ciągnikami, daj im parę groszy to oni ci sprawdzą czy warto kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Uparłeś się.. w tej cenie to myślę, że nie jest źle. Zetora ciężko znaleźć. A tak jak widziałem to te JD dość sporo więcej się cenią. Ciężko w tej sumie znaleźć ładny ciągnik z napędem. Już przeglądam allegro przez 2 miesiące i nic ciekawego się nie trafia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ten traktor jest od handlarza czy rolnika? I poszukaj także dalej niż tylko w swoim województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

A nie wiem. Jeden tylko ma do sprzedania. To i tak nie u mnie bo mam ponad 300km po traktor. Tam w jego miejscowości i obok znalazłem jeszcze 3 oferty. Jeden zetor i dwa JD to bym mógł sobie mniej więcej porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Do 23 tys. nie wiem czy bym kupił takiego Johna 2040S (na allegro oglądałem, jeden z '83) czy MTZ82, bo do 23tys. mozna znalezc o jakies kilka lat mlodszy od takiego John'a :rolleyes:

 

I części bardziej dostępne i tańsze. Bo nie ma co ukrywać, lata robią swoje, bez względu na markę. A u staruszka im więcej "bajerów" tym naprawa droższa.

 

...ale co kto woli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Case właśnie się zastanawiałem, ale z tego roku to raczej sobie odpuszczę. Do JD będą części na pewno a do tamtych...

Znalazłem za 27 2040 z 87roku z ładowaczem i tak ku niemu się kieruje. W sobotę jadę po niego. Jakby wszystko było ok to bym się zdecydował raczej..

Ciekawi mnie porównanie spalania do Zetora. Który będzie oszczędniejszy

 

 

Zetor.. trochę drogo się ceni... Bo 26 trzeba dać. Trochę za dużo na moją kieszeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Poczekaj aż ci się JD rozwali to Zetor zrobi się zaraz sporo tańszy. Napaliłeś się już na JD więc i tak ci nikt nie przetłumaczy. I czy różnica 3 tys. jest aż tak duża? Obyś nie za szybko założył temat "Ile może kosztować naprawa...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

StasiekS coś tak się nakręcił na tego zetora,człowiek prosił tylko o radę a ty z góry snujesz jakieś czarne scenariusze a poza tym za te pieniądze zetora z turem raczej nie kupi a jeżeli już to nie będzie w co wsiąść.Chyba jesteś fanem czeskiej technologii...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Uparłeś się. Znajdź mi Zetora z turem 3sekcyjnym w dobrym stanie za 27tys. to wtedy wezmę Zetora. Nie mam kasy żeby wydać teraz ponad 30tys na ciągnik. Trzeba mieć również z czego żyć. Po za tym już miałem 7011 też było cacy niby do czasu, aż zmieniłem ojej. Ciśnienie traktor stracił. Wał do szlifu, panewki nowe. Pochodził trochę i z kolei poszła tuleja. Zaraz po niej poszła następna. Więc nie było zbyt kolorowo z tym sprzętem. A paliwa tak samo mało nie spalił. Więc nie sądzę, że tak wszystko fajnie jest w Zetorach. A o JD słyszałem, że są to raczej bezawaryjne ciągniki. Więc teraz cały czas tylko pytam o zdanie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie jestem fanem zetora i zgadzam się z tym że trudno jest znaleźć zetora z turem za ok 27tys. Ale jeśli nie jest ci tak szybko potrzebny traktor, odłożyłbym bym jeszcze parę groszy i kupił Zetora albo Ursusa. Jest taka opinia że zachodnie traktory mimo prawie 30 lat są "niezniszczalne", nie psują się a części bez problemu dostaniesz. Autor tematu teraz się szczypie z pieniędzmi a co będzie jak mu pójdzie rozdzielacz od hydrauliki, coś w skrzyni albo w silniku. To nie Zetor albo Ursus że naprawi to sam albo każdy mechanik z okolicy za śmieszne pieniądze. Autorze i tak zrobisz jak będziesz chciał. My tylko wyrażamy swoje opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

polecam Landini 6550 7550 6880 7880 około 68km 4x4 odpowiednik Mf 375 590 ale cena znacznie niższa (tak jak renault i fendt)

 

Z tego co się tu dowiedziałem:

- Landini = Massey Ferguson oczywiście nie wszystkie modele ale rozpatrywane serie (xx88 i xx55) tak,

- dostępność części niezła (szczególnie silnik ten sam co 4514)

- trwałość porównywalna

- niezły komfort - kabinka rewers (landini i mf)

- wyposażenie i jakość materiałów w stosunku do ursusa to przepaść (lepsze skrzynie mf i landini)

- świetny stosunek ceny do wieku dla landini

 

Szukać zadbanego egzemplarza landini i brać

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32893-massey-ferguson-czy-landini-okolo-90r/#entry599439


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

patrzac na opinie kolegow i proby pomocy wysnulem jeden wniosek bedziesz mial problem ze nalezieniem dobrego ciagnika z turem za te pieniadze ja proponuje odczekac moze rok? doskladac kasy lub pojawi sie atrakcyjniejsza oferta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

No i kupiłem jednak JD 2040S 4x4

W zestawie z TURem 3 sekcyjnym. Cena wyszła poniżej 25tys. Tak więc jednak się udało. Traktor jest w niezłym stanie. Trochę brudny ale to się już dopracuje i będzie malinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj