Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowla byczków do wagi 320 kg

224 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 09 maj 2012 - 20:06

hodowla byczków do wagi 320 kg Sydney pisał że woli opchnąć 9 mc odsadka za 3300-3500 jak trzymać dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowla byczków do wagi 320 kg Dzisiaj, 10:56
  •  

#62 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:10

hodowla byczków do wagi 320 kg Ja miałem duże byki i jakoś mi to nie odpowiadało. Kup cielaka za 1500, a ceny za te kilkanaście miesięcy mogą się znacznie zmienić i można dostać po d*pie. Po jakimś czasie kupowałem cielaki i sprzedawałem na 300 kilo, fakt, że cielaki były wtedy dużo tańsze. Teraz mam mamki i sprzedaję odsadki i też nie jest kolorowo. Chów raczej ekstensywny, chodzą na pastwisku cały sezon, ale na mamki zaciągnąłem kredyt, na zimę paszy trzeba nazbierać i jeszcze zawsze coś się przytrafi, a to cielę padnie, a to krowa i cały zysk z głowy(krowę rok czasu trzymasz za darmo). Kiedyś było więcej cieląt i za mniejsze pieniądze można było je kupić od rolnika i trzymać na 320kg i to był niezły biznes

#63 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 09 maj 2012 - 20:10

hodowla byczków do wagi 320 kg Jeden woli żeby stał krócej więc mu bardziej dogadza a inny pastwisko i też jest ok.

#64 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 09 maj 2012 - 20:45

hodowla byczków do wagi 320 kg Może i ja wtrące swoje 5gr i powiem jak sytuacja się przedstawia w moim i pewnie wielu rozwijających się gospodarstw przypadku: napewno przy np 5-10 mamkach stada podstawowego nie ma mowy o expo (zakładam że takie będą stada podstawowe w rozwijających się dopiero gospodarstwach). Co więcej dorosły byk jest warty więcej niż cielak (nie chodzi mi o nakład pracy czy koszty pasz a o gotówkę która dostajemy za sprzedaż: byk jest wart więcej = większą kaska na rozwój). A gdy już się rozwiniemy w stopniu który uznamy za podstawowy możemy przekierowac się na tryb hodowli która nam najbardziej odpowiada. Takie moje skromne zdanie :)

#65 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:48

hodowla byczków do wagi 320 kg Wiadomo że za dużego byka weźmiesz więcej niż za cielaka czy opasówkę ale ogólny zysk może być na takim samym poziomie. A przede wszystkim chodzi o zyski.

#66 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:16

hodowla byczków do wagi 320 kg Wiesz :) podam ci to na moim przykładzie :) 7 ha i na chwilę obecna 1 jałówka hh zakupiona niedawno, i jedną loszka. Ja z tego nie żyje. Pracuje. Ja nie liczę zysków z gos bo ich poprostu nie ma. Ja za pieniądze które ,,,,zarabiam"" na zwierzętach rozwijam gospodarstwo :) a żyje z etatu :) i tak pewnie jest w wielu gos w całym kraju o podobnym areale. Zyski z rolnictwa to można liczyć przy większym stadzie/areale/uprawie.

A i zapomniałem dodać oczywista rzecz :) w moim przypadku lepiej mieć 6 niż 3 tysiące zł :)

A i zapomniałem dodać oczywista rzecz :) w moim przypadku lepiej mieć 6 niż 3 tysiące zł nie zważając na zyski i poniesione koszta :)

#67 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 10 maj 2012 - 14:50

hodowla byczków do wagi 320 kg Skoro nie ma zysków to wychodzisz na zero w najlepszym wypadku - a praca własna?? Lekko nie jest choć każdy ma inne hobby :D

#68 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 10 maj 2012 - 18:13

hodowla byczków do wagi 320 kg Powiem to tak :D rolnictwo w tym kraju na takim areale jaki posiadam to nie praca a hobby i zamiłowanie :D i żaden rolnik nie wliczy pracy własnej do kosztów :D bo to tak jak praca w własnej firmie :D trzeba się poświęc żeby odnieść sukces, a jeśli się to kocha to nawet choćby nie wiem co nie zrezygnuje się z tego :) chyba przyznaćie mi rację?? :)

#69 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 10 maj 2012 - 18:33

hodowla byczków do wagi 320 kg Oczywiście - " rób to co kochasz a nie poczujesz ze to praca " :)

#70 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:46

hodowla byczków do wagi 320 kg ale liczy się zysk jednak bo co z tego jak dostaniesz 6 tyś a wydasz 5,5 a np przy mniejszym byku dostaniesz 3 a wydasz 2,5 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:11

hodowla byczków do wagi 320 kg No tak ale wiecie :D jeśli produkcja jest ciągłą to tak zysk się liczy ale podam wam przykład: ktoś hoduje bysia raz na jakiś czas i chce rozwinąć gospodarstwo, więc trzyma go na dużego byka po to żeby wziąc za niego 6 tysięcy bo wtedy na większe możliwości inwestycji :) bo z taka kwota to może jakąś maszynę kupi, albo budynek wyremontuje, albo kupi 2 następne byczki :) ot taka mentalność polaka :D np mój tata ciągle mi powtarzał że na świnie to wydaje się po trochu co miesiąc a bierze się całą kasę na raz i jest co inwestować. Ale nigdy nie liczył ile wydał a bo to własne zboże to się nie liczy a dodatki to z pensji za etat :) więc wiecie :D mam nadzieję że zrozumieliście moje powikłane myśli :D

#72 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 10 maj 2012 - 20:34

hodowla byczków do wagi 320 kg vbox33
Ja ci przyznam rację i popieram twój zapał, ja też parę lat temu taki tok myślenia miałem jak ty choć mi mało zostawało to się nie poddałem nawet żona poszła do pracy bo nie było różowo. :blink: Teraz funkcjonuję całkiem całkiem i trzymam byki tylko dp dużej wagi a takie po 400 to jakiś czas temu się kupowało na spędzie z wagi albo po wsiach wtedy to był zarobek :D Jak się kupiło takiego to 10-12 mc i na wagę i kasa była extra, niestety teraz nic nie można takiego spotkać.
Tak więc nie trać zapału vbox33@ a osiągniesz zamierzony cel tego ci życzę.
Tak po za tym 4 km ode mnie ma chłopak herefordy ale to mazowieckie.

#73 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:40

hodowla byczków do wagi 320 kg koledzy nie wiecie czy ktos skupuje takie byczki po 320 kg w dolnoslaskim jak cos wiecie to podoajcie namiary;)

#74 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 maj 2012 - 07:29

hodowla byczków do wagi 320 kg takie byczki kupuje Kazimierski z Ubocza

#75 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 11 maj 2012 - 08:34

hodowla byczków do wagi 320 kg vbox33 twoja logika zbija z nóg ale to wolny kraj i każdy sam wybiera hobby :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#76 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:15

hodowla byczków do wagi 320 kg Mariuszd93 wolę rozwijać gospodarstwo kilka lat w taki sposób niż wziąc kredyt i podpisać na siebie praktycznie wyrok :P

#77 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 11 maj 2012 - 10:00

hodowla byczków do wagi 320 kg to zamiast chodować tego byka kup skarbonke i wrzucaj tam to co inwestujesz w niego ten sam efekt a mniej roboty

to zamiast hodować tego byka kup skarbonke i wrzucaj tam to co inwestujesz w niego ten sam efekt a mniej roboty

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#78 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 11 maj 2012 - 10:13

hodowla byczków do wagi 320 kg Tylko słuchaj. Jakbym kupił skarbonkę to bym zaniedbał pola i budynki też by stały puste i po co to? Później już nie dało by się doprowadzić pol do tego samego stanu. A jak pracujesz w polu to masz jakieś plony a jak masz plony to możesz hodowca byczka. Słuchając niektórych z forumowiczów mam wrażenie że boją się pracy albo są poprostu leniwi :D ludzie ileż to tej pracy przy jednym byku??

Przecież to nawet dla własnego dobrego samopoczucia wyjść i coś zrobić w polu czy nakarmić zwierzęta. Jakbym chciał siedzieć w domu to bym się do miasta wyprowadził...

#79 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 maj 2012 - 14:38

hodowla byczków do wagi 320 kg Ok. każdy robi tak jak uważa, tylko po co tyle pytań i postów skoro Ty masz już swój plan i pomysł na gospodarkę. Myślałem, że chodzi Ci o informację na czym można by najlepiej zarobić, ewentualnie najmniej stracić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 11 maj 2012 - 15:57

hodowla byczków do wagi 320 kg Masz rację SYDNEY poszukuje informacji ale na temat bydła. Masz też rację że mam określony plan na gospodarstwo. Właśnie żeby ten plan osiągnąć potrzebowałem waszej pomocy. Pomogliścię mi bardzo przy wyborze rasy bydła, przy dobraniu systemu hodowli, doradziliście w sprawie żywienia i transportu oraz pomogliście przy znalezieniu pierwszych sztuk bydła i za to wszystko jestem wam ogromnie wdzięczny :)