Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowla byczków do wagi 320 kg

224 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 27 luty 2012 - 20:18

hodowla byczków do wagi 320 kg

Kolego źle mnie zrozumiałeś, nigdzie nie napisałem że za byczka do 300kg płacą jak za dużego, ale że do 12zł brutto. Co moim zdaniem jest ceną nieopłacalną.

Myslę że stosunek ceny byk/byczek powinien być co najmniej na poziomie 2/3 i od tego można zacząć kalkulować. Obecnie na moim terenie ten stosunek wynosi 3/4.

Dobrze zrozumiałem że tobie proponowali 12 zł za kg za byczki o których pisałeś zgadza się?
pisałem że w mojej okolicy nikt by mi nie dał za takiego byczka po te 12 zł. Tu jak bym chciał sprzedać to po 8.50 . Chodziło mi o to że w twoich stronach dobrze płacą w stosunku do mojej miejscowości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowla byczków do wagi 320 kg Dzisiaj, 13:50
  •  

#42 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:57

hodowla byczków do wagi 320 kg kolego z tego co widzę to jesteś z okolic zwolenia agrostar stamtąd też odbierze ( nie wiedzieć czemu teraz jest dosyć duży popyt na takie byczki) tylko że będziesz musiał mieć większą ilość jak jesteś zainteresowany współpracą z nimi to podam ci numer do właściciela od niego wszystkiego się dokładnie dowiesz

#43 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 28 luty 2012 - 07:40

hodowla byczków do wagi 320 kg Nie nie mam dużych ilości takich byczków w jednej wadze. Dzięki.

#44 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 05 marzec 2012 - 22:38

hodowla byczków do wagi 320 kg co myślicie o sprzedaży byków 300-350 kg czy to jest opłacalne ? Powiem że nie mam w tym doświadczenia i dopiero zaczynam Pomóżcie pozdrawiam

#45 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 09:09

hodowla byczków do wagi 320 kg z tego co się orientuje to do takiej wagi największa opłacalność jest gdy mamy własne stado tzn krowy matki. I robimy w następujący sposób ustawiamy wycielenia na początek wiosny tak aby skończyły wycielenia przed sezonem pastwiskowym następnie bierzemy całe stado i wyganiamy na pastwisko bydło zostaje tam do jesieni i przy minimalnym nakładzie pracy mamy odsadki w wadze do 350kg. Osobiście też narazie kupuje cielaki małe i odstawiam dorosłe byki na chwilę obecna choduje 7 jałówek właśnie na matki i będę je trzymał w takim systemie zobaczymy co z tego wyjdzie

#46 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 16 marzec 2012 - 09:07

hodowla byczków do wagi 320 kg A ciekawe czy opłaca się kupować cielaki 2 razy w roku i sprzedawać na eksport 300 kg ?

#47 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 marzec 2012 - 19:01

hodowla byczków do wagi 320 kg @barti212121 wszystko zależy od tego czy masz dostęp do cielaków i w jakiej cenie kupujesz i sprzedajesz.

#48 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 22:16

hodowla byczków do wagi 320 kg Mam dostęp do cieląt . Sprowadzam je z południa Polski z firm zajmujących się sprzedażą cieląt

#49 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 07:37

hodowla byczków do wagi 320 kg No to sie podziel, skąd jesteś :)

#50 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 08 maj 2012 - 23:42

hodowla byczków do wagi 320 kg Polscy rolnicy też kupują takie byczki do dalszej hodowli czy tylko na eksport odstąwiacie? :) i czy nie lepiej takiego byczka 350 kg zostawić sobie i sprzedać jako była 700 kg np :) tak tylko z ciekawości pytam :)

Polscy rolnicy też kupują takie byczki do dalszej hodowli czy tylko na eksport odstąwiacie? :) i czy nie lepiej takiego byczka 350 kg zostawić sobie i sprzedać jako była 700 kg np :) tak tylko z ciekawości pytam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 09 maj 2012 - 06:27

hodowla byczków do wagi 320 kg Raczej sie nie opłaca takich byczków sprzedawać. 3-4 lata temu sam takie kupowałem do dalszego chowu ;) Teraz już ciężej takie dostać w rozsądnej cenie.

#52 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:25

hodowla byczków do wagi 320 kg to czy się nie opłaca jest indywidualną sprawą każdego gospodarstwa. To czy ma warunki do trzymania dużych byków i czy ma kto przy nich chodzić. Ja np wolę sprzedać 9 miesięcznego odsadka za 3300-3500 tyś niż trzymać go min następne 9 miesięcy pchać w niego śrutę bo na samej kiszonce nie urośnie i wziąć potem ok 5000 tyś.

#53 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 09 maj 2012 - 11:27

hodowla byczków do wagi 320 kg Tylko czy polski rolnik będzie chciał zakupić takiego byczka 350 kg za te 3000? :) bo jeśli np ktoś zaczyna dopiero z mamkami tak jak ja to o expo nie ma mowy bo dysponuje raptem kilkoma sztukami :) teoretycznie :)

#54 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 09 maj 2012 - 13:48

hodowla byczków do wagi 320 kg To idzie na export głównie ludzie... Typ co do niego sprzedawałem co tydzien praktycznie wozi 65-68 sztuk do Chorwacji.
A sprzedałem bo myślę podobnie jak @sydney.

#55 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 09 maj 2012 - 18:28

hodowla byczków do wagi 320 kg Sydney@ I mickas@
Wiem że wam się może taka hodowla opłacać bo wy sprzedajecie odsadki tak? Jeżeli macie mamki i chodzą po pastwiskach od wiosny do jesieni to pewnie wtedy opłaca się sprzedać odsadki jak trzymać na duże sztuki.
Ja kupuję cielęta po 100 kg i mi to się nie opłaca a odsadki chodzą przy krowach piją mleczko i jedzą trawę to urosną bez większych nakładów finansowych .
Dobrze mówię koledzy?

#56 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:11

hodowla byczków do wagi 320 kg Źle... ja nie mam mamek kupuje cielaki opasam i sprzedaje. Wczesniej sprzedałem duże ale za bardzo mi sie to nie spodobało. Wiec teraz spróbowałem sprzedaży opasówki i nie żałuje.
Każdy ma inny pogląd na to i tyle. Jest na forum człowiek z mojej okolicy co robi tak na rzut 100 sztuk wiec coś w tym musi być.

#57 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:18

hodowla byczków do wagi 320 kg właśnie tak i dlatego napisałem, że jest to indywidualna sprawa każdego gospodarstwa. A tak poza tym to ja nie wiem czy opłaca się kupić 100 kilowego cielaka za 1500-1700 zł i trzymać go na dużego, chyba że na dużą skalę.

#58 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:35

hodowla byczków do wagi 320 kg W powietrzu wisi ciekawa dyskusja :D
Wszystko rozbija się o cenę paszy - jeden będzie liczył zboże zużyte po cenie rynkowej - drugi po cenie za jaką wyprodukuje je w gospodarstwie.
Po drugie - mamka na powietrze nie żyje - też coś jeść musi a wydaje w najlepszym wypadku jednego cielaka rocznie. Więc wydaje mi się że koszty utrzymania mamki będą nizsze ale nieznacznie od zakupu cielaka.
Ważne jest jeszcze to z jaką częstotliwością sprzedajemy duże sztuki.

#59 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:42

hodowla byczków do wagi 320 kg No to panowie jaki to zysk będzie jeżeli kupię cielaka za te 1600 i za 9 mc opasu i wezmę za niego 3000 zł , natomiast za dużego dwa tygodnie temu wziołem 6400
Tak więc za 9 mc zarobek opasu wychodzi 1500 zł a za dodatkowe 12mc na dużego zarobek wynosi 3200 zł . Sydney@ miałeś rację to jest każdego indywidualna sprawa i ja wolę sprzedawać duże sztuki . ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:50

hodowla byczków do wagi 320 kg Jakie 9 mscy... 7 miesięcznego mieszańca sprzedałem w wadze 335 kg a rarytasów do żarcia nie miał - jedynie w miare dobra treściwa - zero kiszonek. Poza tym napiszę inaczej - cena za mieszańca 10,5 z Vatem, Simental , LM powyżej 11 zł z Vatem. Rachunek dalszy jest prosty.