renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

fazi16    0

witam wie ktos gdzie w malopolsce mozna nabyc byczki miesne limousine 250-300kg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Stacja unasienniania w Brzesku, zajmuje się hodowlą LM i też sprzedażą.

to jest filia M.C.B. Krasne, może tam warto by było zapytać... :rolleyes:

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Koleś z Gródka obecnie nie kupuje odsadków. Był niedawno u mnie i mówił ze nie ma narazie zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wie ktoś jaka jest teraz cena w warmińsko-mazurskim za byczki 300 kg - czarno białe ale nawet możliwie wyglądają - i kto ewentualnie skupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bado    0

slyszalem ze ceny od 10 do 12 zl za kg

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Unas czyli na mazurach, na spędzie taki gościu przyjeżdża ale namiarów niestety na niego nie mam :o

przy tej cenie się nie opłaci opasówki trzymać lepiej zostawić już na duże, ja tak sprzedawałem ale teraz sie to nie kalkuluje przy pośrednikach


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam,

Zastanawiam się nad sprzedażą w wadze do 350kg byczków rasy simentaler, jeśli ktoś ma namiary na kupca lub/i potrafi cos powiedzieć o warunkach proszę o informacje.

Pozdrawiam,

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

opasówka eksportowa to bydlo do 320 kg więc teraz kasy za nie nie wezmiesz musisz trzymac na duże


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Temat na tę chwilę nieaktualny. Po przeważeniu kilku okazało się że mają grubo ponad 400 :). Nikt ich nie oglądał ale po kilku telefonach cena krążyła około 12zł brutto za kilogram (gdyby mialy po 300kg). Jak policzyłem sobie jakie mam przyrosty (sam się zdziwiłem), zakładam że im większy byk tym przyrost jest lepszy, to przy obecnej cenie na poziomie 9zł brutto za kilogram za dużego opasa, to jednak chyba się nie opłaca sprzedać malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja już to dawno przeliczyłem tylko minus jest taki że trzymasz dłużej i paszy więcej pójdzie jakby był nowy rzut od cycola


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Starsi gospodarze mówili że do 400 to nie widać bardzo przyrostów dopiero od 400 widać przyrosty.

Według mnie też takich bysiów szkoda handlować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kwestia kasy szkoda nei szkoda jak jest zarobek większy na opasówkę to popycham na opasówkę proste


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Jasne jak jest lepszy biznes to spoko. W mojej okolicy nikt nie kupuje takich za taką kase ja pisze kat181 jak ktoś chce sprzedać to cena jak za dużego to raczej trudno mówic o zarobku bo za 300 kg po 8 zł 2400 a za małego 1700- 1800 i trzeba żywić lepiej jak pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Kolego źle mnie zrozumiałeś, nigdzie nie napisałem że za byczka do 300kg płacą jak za dużego, ale że do 12zł brutto. Co moim zdaniem jest ceną nieopłacalną.

 

Myslę że stosunek ceny byk/byczek powinien być co najmniej na poziomie 2/3 i od tego można zacząć kalkulować. Obecnie na moim terenie ten stosunek wynosi 3/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

dziś dzwoniłem do agrostaru i sytuacja jest następująca:

Do 300kg po 12zł/kg 5%potrącenia

Do 350kg po 11zł/kg 6%potrącenia

dalej nie pytałem bo moje sim akurat w tych przedziałach teraz są ale zostawie je chyba na duże bo to jest słabo opłacalne po ile są u was teraz duże byki? a no i ile średnio płacicie za byczki sim w wadze tak 80-100kg

Edytowano przez kalipso156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Kolego źle mnie zrozumiałeś, nigdzie nie napisałem że za byczka do 300kg płacą jak za dużego, ale że do 12zł brutto. Co moim zdaniem jest ceną nieopłacalną.

 

Myslę że stosunek ceny byk/byczek powinien być co najmniej na poziomie 2/3 i od tego można zacząć kalkulować. Obecnie na moim terenie ten stosunek wynosi 3/4.

Dobrze zrozumiałem że tobie proponowali 12 zł za kg za byczki o których pisałeś zgadza się?

pisałem że w mojej okolicy nikt by mi nie dał za takiego byczka po te 12 zł. Tu jak bym chciał sprzedać to po 8.50 . Chodziło mi o to że w twoich stronach dobrze płacą w stosunku do mojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

kolego z tego co widzę to jesteś z okolic zwolenia agrostar stamtąd też odbierze ( nie wiedzieć czemu teraz jest dosyć duży popyt na takie byczki) tylko że będziesz musiał mieć większą ilość jak jesteś zainteresowany współpracą z nimi to podam ci numer do właściciela od niego wszystkiego się dokładnie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

co myślicie o sprzedaży byków 300-350 kg czy to jest opłacalne ? Powiem że nie mam w tym doświadczenia i dopiero zaczynam Pomóżcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

z tego co się orientuje to do takiej wagi największa opłacalność jest gdy mamy własne stado tzn krowy matki. I robimy w następujący sposób ustawiamy wycielenia na początek wiosny tak aby skończyły wycielenia przed sezonem pastwiskowym następnie bierzemy całe stado i wyganiamy na pastwisko bydło zostaje tam do jesieni i przy minimalnym nakładzie pracy mamy odsadki w wadze do 350kg. Osobiście też narazie kupuje cielaki małe i odstawiam dorosłe byki na chwilę obecna choduje 7 jałówek właśnie na matki i będę je trzymał w takim systemie zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

@barti212121 wszystko zależy od tego czy masz dostęp do cielaków i w jakiej cenie kupujesz i sprzedajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polscy rolnicy też kupują takie byczki do dalszej hodowli czy tylko na eksport odstąwiacie? :) i czy nie lepiej takiego byczka 350 kg zostawić sobie i sprzedać jako była 700 kg np :) tak tylko z ciekawości pytam :)

 

Polscy rolnicy też kupują takie byczki do dalszej hodowli czy tylko na eksport odstąwiacie? :) i czy nie lepiej takiego byczka 350 kg zostawić sobie i sprzedać jako była 700 kg np :) tak tylko z ciekawości pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj