Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowla byczków do wagi 320 kg

224 odpowiedzi na ten temat

#221 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:31

Preparaty mlekozastepcze? Prosze dajcie sobie z tym spokoj, tylko cielaki potrujecie, nic nie urosna a tanie nie sa..

Widać kolego że dawno nie przyglądałeś się tematowi. O ile te najtańsze są nic nie warte to np mleko z schaumanna jest naprawdę dobre, wręcz ciężko odróżnić które cielaki są na mleku a które na odpowiedniku.

A w temacie, jak wyglądają płacowo byczki w wadze z tematu?

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowla byczków do wagi 320 kg Dzisiaj, 07:04
  •  

#222 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:18

hodowla byczków do wagi 320 kg nie zmieniajcie tematu

#223 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:47

Ja mam propozycję taką, sztuki na opas od małego po dwie do jednej krowy i na dwór, na jesień sprawdzamy ile krowa doi i ewentualnie odstawiamy tamte i dajemy trzeciego, więc przy dobrych wiatrach krowa rocznie odpaja po 3 cielaki, także myślę że zarobi na siebie, a i cielęta lepiej odpojone niż na proszku, oczywiście taka opcja jeśli się ma dużo pasz (siano, kiszonka, zboża) w przeciwnym wypadku taniej jednak preparaty mlekozastępcze, bo znów bez sensu kupować drogie siano/sianokiszonkę/zboże żeby krowom to dać, wszystko zależy od gospodarstwa, nie da się jednoznacznie określić, jesdemu wygodniej mieszać preparaty, drugiemu utrzymywać krowy mamki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#224 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 11:19

Ja twierdzę, że jednak paradoksalnie taniej kupić z krową ;)

Jak się zna na krowach, to nieraz można wyjść na swoje. Na pewno lepiej kupić krowę z cielakiem, podpaść potem trochę krowę i sprzedać, niż kupować preparat mlekozastępczy na którym traci się tylko pieniądze i nerwy, a cielak nie rośnie albo jest bardzo słaby. Być może  te droższe preparaty są lepsze, ale na pewno nie zastąpią krowy.

Dla przykładu w zeszłym roku wczesną wiosną kupiłem krowę po angusce z jałóweczką simentalką. Była nie droga bo miała nom stop biegunkę (wystarczyło odrobaczyć od motylicy i po problemie ). Od poiła jałóweczkę, potem byczka , którego odłączyłem w grudniu przy sprzedaży na 320 kg. Zarobiłem na byku, dostałem dopłaty za krowę, jałówkę i byka a jałówkę zostawiłem na krowę.  Jeżeli krowa nie jest cielna to ją podkarmię i sprzedam, a koszt jej zakupu  się zwróci.

Jest tylko jedno ale: trzeba mieć kasę na początku by zainwestować i trochę więcej paszy.

Edytowany przez Sup321, 24 styczeń 2016 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#225 Share Kamil3218

Kamil3218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 14:36

hodowla byczków do wagi 320 kg Jakie są teraz ceny na byczki 300kg.w woj. Lubelskim i jakich odbiorców polecacie?