renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

renifer    0

Hej haj hello!

 

W jakim wieku osiągają u was taką wagę (około 320 kg) byczki - chodzi o rasy mięsne lub mieszańce ale tylko "kolorowe" biało czarne i hf nie wchodzą w grę?

Czym ich żywicie?

Interesuje mnie taki przykład, że byczki kupione są w wadze około 110kg, trzymane luzem w grupie 3-4 sztuki. Swoją przygodę zacząłem od niedawna (ale nie o to chodzi). Ja swoje karmiłem na początku w taki sposób: jedna grupa (4szt.) dostawała mleko od krowy oczywiście rozcieńczone z wodą, śrut zbożowy( mieszanka +jęczmień +pszenica)+ "biomilk" + czasami witaminy, na sucho do żłobu i siano na "drabinkę" plus słoma, z upływem czasu zielonka i gdy już miały wiekowo 7 miesięcy to od czasu do czasu surowe ziemniaki. Sprzedałem je w wieku 10 miesięcy (handlarz kupił dla siebie do dalszej hodowli) waga orientacyjna 410 kg. (Wariant trochę tańszy bo swoje mleko)

Druga grupa dostawała to samo tylko że na początku nie miałem "swojego" mleka więc kupowałem sztuczne (ale to koszt nie mały), w chwili obecnej byczki te mają na moje oko 250 kg wiek 7 miesięcy. Jak będzie dobra cena to sprzedam je w wadze 320 kg (eksport).

 

Ale w przyszłości interesuje mnie taka opcja:

Zakup takich cieląt i od razu pojenie wodą + osypka na sucho + siano +słoma.

Pytanie moje brzmi W jakim wieku powinny osiągnąć wagę ok. 320 kg.??? ( wiem że zależy to od wielu czynników) ale tak średnio ( rasa sim. plus mieszańce z tą rasą )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Jak dobre byczki, dobrze odchowane i dobra pasza to nawet w 5-6 miesięcy, z tym, że kupione w wadze ok.120kg, więc plus jakieś 2 miesiące, ale jak kupisz takie to nawet dwa rzuty na rok.

Mam pytanie masz na nie zbyt, jaka cena?

Większość idzie na export do dalszego odchowu, a na tzw. "białe mięso" można gdzieś sprzedać?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ja zajmuje się taką hodowlą, byczki po 5-6 miesiącach u mnie osiągają wagę średnio 330-350 kg, dwa dni temu sprzedałem 30 sztuk, po 5 miesiącach i 2 tygodniach średnia wyszła 330 kg, waga przy zakupie 90-100 kg krzyżówki mięsne. Ja nie stosuje preparatów mlekozastępczych tylko odrazu odpajam je wodą. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Witam. Temat odchowu cieląt też jest mi bliski ponieważ mam obecnie kilka sztuk konkretnie byczki tyle, że po krowach mlecznych. Na wiosnę miałem zamiar kupić z 10 simentali w takiej właśnie wadze ok 90-120kg odchować do ponad 300 i sprzedać, ale nigdy przedtem nie miałem styczności z exportem i nie byłem pewien tego, czy po 10 sztuk ktoś wogłóle przyjedzie...a jeśli tak to w jakiej cenie. Mógł by ktoś polecić kogoś od kogo można zakupić ładne i zdrowe byczki mięsne np. dobek, czy miał ktoś z tą firmą styczność?

Wyszykowałem oborę i bardzo chciał bym spróbować chowu byków mięsnych na export. Jaka jest z tego opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Za te sztuki dostałem po 8,10 zl/kg, zobaczymy po nowym roku bede miał 50 sztuk do sprzedania, cena powinna jeszcze wzrosnąc przeważnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ceny to rożnie w zależności ile udało się utargować od 1100-1400 zl/sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otom    0

Do jakiej wagi jest cena 8.10??

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Co lepiej opłaci się kupić mieszanki mięsne, czy czysto rasowe sztuki np.Simentale,Herefordy,Limuzynki???

Nie ma problemów ze sprzedażą? Jest na takie odsadki stały popyt czy w jakimś określonym czasie (w sezonie)...?

Od kogo można zakupić takie cielaki?

Jakieś namiary,opinie...Jeśli ktoś coś wie to proszę o odpowiedzi. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renifer    0

Witam ja swoich kilka sztuk kupilem u Koczynasza z pod rzeszowa. OD niego tez wozili w okolice kujaw itp. w ilosciach ciezarowkowych. Powiedzieli mi ze isnieje mozliwosc "kredytowania" lub temu podobne przez firme "SOKOŁÓW" ale to już trzeba hodowac do wyzszych wag.

 

Moim zdaniem przy cenie ok 1500 pln/szt. to cena takiego 320 kg to minimu 8 a nawet 8.50 powinna byc nizsza miom zdaniem to nieoplacalna.

 

Postaram sie w najblizszym czasie zadzwonic i popytac o cene i czy jest zainteresowanie takimi byczkami na eksport. Jak dowiem sie czegos konkretnego to postaram sie napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

8.10 do 350 kg, ale różnie to bywa zależy jaki kupiec. Ja najwięcej staram się sprzedawać od stycznia do kwietnia, wtedy mam najlepsze ceny, najgorzej jest od września do listopada.

 

@renifer

za 1500 zl u Koczynasza kupisz sima i za niego można negocjować cenę wyższą, kup cała partie simków to i później przy sprzedaż można wyrwać za nie parę groszy więcej. Może rok temu dokładnie nie pamiętam, sprzedawałem simki sąsiada to odbiorca był skłonny zapłacić za nie po 10zl/kg (320kg). Ale tylko raz taka cena była. Ja najczęściej mam same krzyżówki.

Popyt na takie odsadki jest cały czas, kwestia dogadania się z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Samik a możesz podać jakiś namiar czy coś na sprzedaż tych byczków,jaka ilość minimalna itp bo bardzo zainteresowało mnie to cena dobra cielęta miałbym ze swojej hodowli więc trzeba by spróbować ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

U mnie minimalna ilość to około 40 sztuk. Nie wiem jakiej rasy masz cielęta ale to muszą być kolorowe nie hf czy cb, takie wymagania ma mój odbiorca. Co do odbiorcy to on skupuje tylko w południowo-zachodniej Lubelszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

Przeczytałem ten temat i się trochę gubię ;/ a mianowicie chodzi oto:

 

-urosną do wagi ok. 320kg i sprzedaż je to one idą na rzez czy do dalszej hodowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

A czy ktoś może podać namiary na jakąś firmę skupującą takie byczki

 

Sprawdzałem w necie i nawet dzwoniłem do jednego gościa ale on narazie nie skupuje


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

U nas tzn gdzie daj jakieś namiary

 

Jeśli nie na forum to na priw


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@dmowski zadzwoń do Gródka albo Jedlanki może się czegoś dowiesz może być jeszcze Kościesza ale pewności nie mam także. Ale podzwonić nie zaszkodzi jakbyś chciał sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Z klasyfikatorem z Agrostaru jakoś w marcu ubiegłego roku rozmawiałem to mówił że tak, ale w 80-90% czysta rasa.Ale coś koledzy pisali że Starowik z ceną nie szaleje. Oczywisćie Kościeszę mógłbym zapytać, w okolicy we wtorki bierze bydło.A ten Gródek to kto?

Edytowano przez dmowski1939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Gródek to nie nazwa gościa który skupuje bydło ale miejscowości gdzie się znajduje - Gródek Szlachecki. To prywatna firma zajmująca się skupem cieląt , odsadków jak i dorosłego bydła. Z tego co wiem to ceny nie najgorsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj