renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mat22889    48

3x9=27

 

o ile sie nie myle byczek do wagi 350kg musi miec 2m lub nawet 2,5m wiec 27/2=13 i troche w zapasie miejsca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

No to wstawię z 12 sztuk ale nie wie ktoś kto skupuje z całej polski taką partię albo z małopolskiego bo boję się że nie będzie komu sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dzięki za odpowiedź, a jak myślisz jakby teraz kupił to przed zimą się by wyrobił z opasem?

 

Jakbyś kupił teraz to przed zimą na pewno z opasem byś się nie wyrobił, wydaje mi się, że 320 kg byczek osiąga w granicach 10-12 miesięcy.

 

W ogóle jestem zaskoczony, że za takiego bysia można dostać 10 zł/kg. Załóżmy, że kupujemy malutkie rasowe cielaki za 800 zł każdy. Sztuki do 320 kilogramów chowamy rok, natomiast do około 600kg lub więcej 1,5 roku.

 

Wychodzi więc, że na jedno stanowisko w oborze w okresie 3 lat sprzedamy trzy sztuki po 320, natomiast tych dorosłych dwie sztuki.

 

Załóżmy, że za jedną sztukę do 320 uzyskamy 3000 zł (po 10 zł za kg), a za dorosłego w granicach 4000, chociaż przy obecnych cenach wątpię.

 

3x3000 - 9000 zł

2x4000 - 8000 zł

 

Należy jeszcze odjąć cenę jednego małego cielaka (bo tu kupujemy trzy, tam dwa) i wychodzi mniej więcej na równo z oplacalnością. Wiem, że to trochę kiepskie obliczenia i wszystko jest wypisane za ogólnie, ale mniej więcej tak ja to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

tak tylko byka 600 sprzedaż zawsze za większą lub mniejszą kasę, a na takiego 320 musisz mieć zbyt zapewniony przy zakupie- według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Panowie jak macie ładny i wyrównany towar to kupiec się znajdzie zawsze jedyne co wam może nie odpowiadać to cena. Jeśli chodzi o Lubelskie , Podkarpackie , Małopolskie to w tych rejonach można takie byczki 320 kg sprzedać. Dobrze idzie simental , mieszance z miesnymi , czasem nawet HO/HF jak ładny. U mnie gość wpadł 2 dni wczesniej obejzał jak pasuje to zabierał. U mnie 320 kg takie byki łapia w wieku 8-9 msc czasem jak ma lepsze geny to szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Kolego @mlodyhef uważasz ze takiego byczka do 300 kg bedziesz hodował 10-12 miesiecy, a w wieku 18 miesiecy bedzie miał juz 600kg. Ja kupuje cieleta w wadze 90 wzwyż i nie siedzą u mnie dłużej jak 6 miesiecy do wagi sredniej 320 kg. Dziś ważyłem byczki które mam równo 4 miesiące to waga średnia wyszła 251 kg.

Wiec weż teraz policz hipotetycznie jednego dużego byka 600kg którego hodujesz 1.5 roku i 3 byki 300-320 kg w tym samym okresie, zakładając ze opas przebiega bezproblemowo

 

Pozdrawiam

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Witam panowie. Chciałbym się dowiedzec jaka wage moga miec moje byczki w wiekju 5-6mc. Mierzyłem je za łopatka i wychodzi od 135cm do 119cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Do jakiej wagi dojdzie byczek gdy będzie od małego do 10 miesięcy chodził z krową? Krowa słabo dojna w granicach 3-4 tysięcy litrów. Brak pasz treściwych tylko sianokiszonka, siano może wysłodki no i ile się da to pastwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Witam, powiedzcie mi co oznacza skrót ncb. Rozglądam się za cielakami w internecie i w wielu ofertach to widzę a nie wiem co to oznacza. W wykazie skrótów ras bydła tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a czy na hf albo ho w wadze 300-350 kg jest zbyt ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Panowie jak myślicie było by zainteresowanie byczkami w wadze 180 - 250 kg i cenie około 9 - 11 zł/kg, rasy to ncb i jakieś mm w wieku tygodnia dwóch które można kupić z mlecznych gospodarstw.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam pytanie do kolegi mickas - mam obecnie 15 sztuk cielaków NCB w wadze od 200 do 250 a więc niedlugo osiągną 300 kg. Czy Twojemu handlarzowi o którym wspominałeś kiedyś tam w tym temacie opłacałoby się jechać kilkaset km po taką niedużą partię? Zastanawiam się poważnie nad takim zbytem właśnie.

 

najlepiej sprzedaja sie tak ok 220 kg każdą ilość sprzedaż

 

Gdzie, w rzeźniach?

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Zainteresowanie by było na pewno ale tak jak kolega napisał w wadze powyżej 200 kg. Sam zazwyczaj takie kupuje i w okolicy jest kilku znajomych którzy wolą kupić takiego większego niż kupować mu mleko zastępcze i zaglądać pod ogon czy nie ma biegunki. Zawsze jeśli nie sprzedasz takiego to możesz trzymać do dużego a i tak jakiś zysk będzie a jak nie to choć obornik zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

NCB jak i MM sprzedawał bym rolnikom do dalszego chowu, obawiam się tylko trochę jak by ze zbytem było ? Senior uważa że raczej ciężko...


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

podłączam się do tematu mianowicie w ile czasu osiągnie byczek wagę 200kg normalnie karmiąc i jaką cene za takiego średnio można by wziąsc

 

podłączam się do tematu mianowicie w ile czasu osiągnie byczek wagę 200kg normalnie karmiąc i jaką cene za takiego średnio można by wziąsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milewskir7    5

Ja mam aktualnie dwa byczki na sprzedaż. Jeden to 75%SM waga ok. 200kg, a drugi to 50%CH ok.300kg, cena za obydwa 5 tys. do negocjacji oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj