Skocz do zawartości

Reklama

Problem z bydlem (krowy mleczne)

krowa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2319 odpowiedzi na ten temat

#1721 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • 11684959
  • Zainteresowania:zmieniam jak rekawiczki

Napisany 20 październik 2013 - 14:16

Zobacz postbystra, o 20 październik 2013 - 09:46, powiedział:

Zainteresował mnie ten kantar z kolcami gdzie go można dostać bo mam dwie jałówki które się obsysają i nic nie pomaga

@bystra
aaa to wiesz , to taki mój patent wymyślony, nie wiem czy takie coś w ogóle kupisz. Kupujesz zwykły kantar i wplatasz sprychy z koła od roweru w nachrapnik bo zwykły drut jest zbyt miękki i łatwo się wygina, a grubszy ciąży krowie na nosie. Najfajniejsze jest to że krowie nie przeszkadza w jedzeniu i pełni swoją funkcję, bo siebie też nie zdoi.  
Końce tych szprych są naostrzone jak kolce i skierowane do góry.

Załączone pliki

#1722 pytkanieznana

pytkanieznana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 październik 2013 - 15:00

tylko wymie

#1723 bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:55

@7891Firefox dzięki za prezentację na pewno wypróbuję; pozdrawiam :)

#1724 pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • 12828267
  • Zainteresowania:O S P

Napisany 23 październik 2013 - 14:02

Witam od tygodnia stosuje drożdże i od kilku dni mleko się psuje już 3 krowy mają niedobre (nie ma zapalenia ale na płytce się ścina) czy to możliwe że od drożdży?? dzisiaj odstawiliśmy zobaczymy co się będzie działo żadnych innych zmian w żywieniu nie było
Proszę o pomoc

#1725 Jaaro2010

Jaaro2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i weterynaria.

Napisany 23 październik 2013 - 16:42

Zobacz postpedro2, o 23 październik 2013 - 14:02, powiedział:

Witam od tygodnia stosuje drożdże i od kilku dni mleko się psuje już 3 krowy mają niedobre (nie ma zapalenia ale na płytce się ścina) czy to możliwe że od drożdży?? dzisiaj odstawiliśmy zobaczymy co się będzie działo żadnych innych zmian w żywieniu nie było
Proszę o pomoc
Zrób posiew i antybiogram. Moze to byc jakaś bakteria e. coli gronkowiec lub cos w tym stylu. Sprawdz sprzet dojarkowy(cisnienie itp). Krowy w jakim czasie Laktacji? Ale podstawą bedzie tu antybiogram :)

#1726 pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • 12828267
  • Zainteresowania:O S P

Napisany 24 październik 2013 - 10:57

Ok dobrze mówisz kolego jest jeszcze wiele innych czynników które powodują wzrost komórek somatycznych ale mi nie o to chodzi... pytanie było czy to możliwe że od drożdży

#1727 subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 25 październik 2013 - 07:15

Witam wszystkich i proszę o pomoc, co mogę dac jałowce na kwasicę?, przedwczoraj urwała się i najadła mokrych wysłodek, po parunastu godzinach dostała typowych objawów kwasicy, biegunka, ślinienie się, przestała jeść, miała problemy nawet ze wstawaniem, ochwat. Wczoraj rano dałem jej do pyska 300 g energi a po południu gliceryny, jeść dalej nic nie jadła ale wieczorem zaczęła sie wiercic i w rezultacie  ok. godz. 23  ocieliła, poród był w miarę lekki, dziś rano dałem jej dalej wlewke z energią ale poprawy z pobieraniem paszy niema, co robić?

#1728 Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 25 październik 2013 - 15:06

Daj jej drożdże i najlepiej algi morskie (albo choć kwaśny węglan sodu 200-300 g). Algi są dość skuteczne w odkwaszaniu krów . Jak nie je ,to musisz jej to rozrobić z letnią wodą i wlać do pyska . Nie ma na co czekać ,ponieważ przez to że się wycieliła i nie je może się jeszcze co innego przyplątać ,jak przemieszczenie trawieńca czy ketoza .

#1729 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • 37384975

Napisany 25 październik 2013 - 16:01

Przeżuwa ta krowa coś czy nic? Słychać pracę żołądka czy jest cicho? Na ruszenie motoryki żwacza po takim zakwaszeniu możesz podać specjalne tuby(strzykawy) do pyska. Jest to mieszanka drożdży i innych produktów ziołowych. Podajesz to kilka dni aż krowa zacznie jeść i przeżuwać. ie pamiętam Nazywało to się Provent gel i wiem, że provitim ma to w ofercie, ale strona internetowa nie działa w tej chwili. Możesz dorzucić jej także Propiosan lub inny preparsat zawierający propionian sodu i drożdże. Z tą gliceryną i energię nie wiem w jakiej postaci musisz uważać. Dwie szklanki gliceryny na krowę i zaspokajasz jej dobowe zapotrzebowanie na energię, więc brak apetytu nie powinien dziwić. Podawaj jej lepiej 99,9 % glikol propylenowy w ilości 250ml, bo dział lepiej niż gliceryna. Ketomixy i mieszanki sobie odpuść.

#1730 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • 11684959
  • Zainteresowania:zmieniam jak rekawiczki

Napisany 25 październik 2013 - 16:12

był taki czas że kupywałam neopropiowet jak cos nie tak sie działo. Teraz robię takie tigery - kw.węglan sodu + drożdże + gliceryna 150ml w wodzie. Czasami wsypuję w to witaminy jak krowa nie je śruty, i po jakims czasie oddaje jej.

#1731 farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 26 październik 2013 - 21:10

witam. mam taki problem z krowka , ocieliła się szczęśliwie ale nie chce wogole nic jesc już dzień przed cieleniem była podejzana 3 dni już nic nie je tylko kroplowka i leki lekarz weterynarii mowi ze to wirus a potem dodał ze zapalenie oskrzeli, a ja podejrzewam ze to cos z zoladkiem albo z watroba , krowa ma biegunke i miała 47 stopni goraczki po lekach trochę spadla , dzisiaj lekarz kazal ja wyprowadzić na lake ale nic prawie nie skubla ale co dziwne  bardzo i ciekawe jadla ziemie z kretowiny! co to może być pomóżcie może ktoś miał podobny przypadek

#1732 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • 37384975

Napisany 27 październik 2013 - 08:58

Dziwny trochę przypadek. Objawy wskazuję na ketozę, ale biegunka wszystko wyklucza. Przy gorączce i ketozie kał wyglądem przypomina koński(jest suchy). Nie miałem tego przypadku, ale wskazuje to na przemieszczenie trawieńca, które miało miejsce jeszcze przed porodem. Czy opis ze strony pokrywa się z twoimi obserwacjami? http://www.apra.pl/a.../hzg_030522.htm
Może też być tak, że po przemieszczeniu przyplątała się ketoza, bo krowa ma spaczone postrzeganie pożywienia jeśli jadła ziemię.

#1733 farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:13

no i mniej więcej się to zgadza , co można teraz zobic z ta krowa? da się to wyleczyć ???

powiem jeszcze  ze ona niemal sikala ( zadka kupa) i jak lekarz spuscil jej trochę te gazy to nawet poczula się lepiej ale na niedlugo

#1734 Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:42

Jeżeli to przemieszczenie trawieńca ,to takie coś się operuje z powodzeniem .U mnie nie było takiego przypadku w gosp. ,ale mój weterynarz takie operacie wykonuje bardzo często i z pozytywnym zakończeniem . Kiedyś się zaśmiała do mnie ,że tym wysokowydajnym HF ,to się każdej  powinno przyszyć i byłby spokój .
A przez to że krowa nie pobiera paszy bo i jak ,zaczyna się szereg innych chorób ,jak właśnie wspomniane zapalenie oskrzeli ,ketoza itp.

#1735 a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 27 październik 2013 - 17:57

Wg mnie to zapalenie płuc czy oskrzeli. miałem podobne przypadki. Obowiązkowo kroplówki i leki na zapalenie płuc bo krowa musi być bardzo osłabiona

#1736 farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:10

dostawala kroplówki i leki nic nie pomoglo chyba będzie po krowie kur..., wiecie może czy biora takie krowy leczone na lisy bo cos slyszalem o tym

#1737 a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 27 październik 2013 - 18:56

u nas biorą wszystko zaklady miesne. Leczone chore zdrowe z poderżnietym gardłem wszytsko jak leci. Tylko rolnik dostaje mniej bo weterynarze nadzorujący skupy uważają ze ryzykują wiecej niz przed aferą. Alelepszy rydz niż nic. skąd kolego jestes dokładniej.

Jednak mam nadzieje że nie wszystko stracone i krowa przezyje.

#1738 farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 październik 2013 - 19:19

lodzkie  a po ile by ta krowka poszla tak mniej wiecej

i jeszcze cos dziwnego była trochę dojona i dala zimne mleko

#1739 Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 27 październik 2013 - 19:22

u nas biorą wszystko zaklady miesne.
Jak zakłady mięsne mogą brać do uboju krowę leczoną np. antybiotykami ? Jak lekarz stwierdził zapalenie płuc ,to zapewne dał antybiotyk. Tym samym jest karencja na mleko  jaki i na tkankę mięsną . Takie bydło można sprzedać jako wybrakowane ,pourazowe . Mi w tamtym roku jedna sztuka tak odjechała ,przy wadze około 500-550 dostałam za nią 1000 zł .
Kolego farmer_89 ,co to za weterynarz ,że nie postawił konkretnej diagnozy ? Przy osłuchaniu stetoskopem krowy i stwierdzeniu zapalenia oskrzeli chyba nie powinien mieć problemy ze stwierdzeniem czy czasem trawieniec też się nie przemieścił ? To się  operuje i jak dobra sztuka ,to trzeba działać ,chyb że Pan weterynarz takich zabiegów nie robi.

Edytowany przez Meg5, 27 październik 2013 - 19:24.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#1740 damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 381 postów
  • 47657470
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 27 październik 2013 - 19:25

Może kana była zimna? przecież to nie możliwe bo krowa też by musiał być zimna