Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3296 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 12 grudzień 2013 - 21:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ale czy w kale są niestrawione ziarna. Jaki masz tłuszcz w mleku i czy przypadkiem gestość kału nie jest zbliżona do rzadszego niz gestszego. Jaka jest kondycja krów?? Występują owrzodzenia konczyn??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 15:42
  •  

#1962 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 13 grudzień 2013 - 12:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam. Mam pytanie odnośnie mojej krowy ocieliła się 5 tyg temu a dziś zauważyłem ruję. Czy mogę puścić ją już do byka czy jeszcze odczekać 3 tyg?

#1963 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 13:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli jest to pierwsza ruja a krowa jest HF powinieneś zaczekać na następną. U HF kolejna ruja to większa szansa na skuteczny zabieg. Jeśli jest to krowa masywnej budowy mięsno-mleczna mógłbyś kryć i w tej rui lub jeśli obawiasz się, że następnej może nie być.. Jeden tylko warunek, śluz musi być przezroczysty i czysty. Odczekaj min 12 godz od pierwszych objawów i możesz kryć jeśli to konieczne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 13 grudzień 2013 - 14:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) Krowa jest szaro- biała-jakaś krzyżówka z simentalem ok 650 kg. Po pierwszym ocieleniu i ma ten owy przezroczysty sluz ale jeszcze odczekam chyba te 3 tyg żeby lepiej się przygotowała do kolejnej ciąży

#1965 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 15:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tak będzie nawet lepiej, jeśli krowa nie jest w dobrej kondycji. Nie zwlekaj tylko do trzeciej, bo u czystych simentali z każda rują maleje skuteczność, jak będzie z tą do końca nie wiem.

#1966 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 13 grudzień 2013 - 16:26

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Ale czy w kale są niestrawione ziarna. Jaki masz tłuszcz w mleku i czy przypadkiem gestość kału nie jest zbliżona do rzadszego niz gestszego. Jaka jest kondycja krów?? Występują owrzodzenia konczyn??

Co do ziaren w kale to roznie wlasnie, u niektorych krow sa a u niektorych nie, co do kału to u wiekszosci krów jest posredni, u kilku rzadszy, ale to wiadomo dostawaja automatycznie mniej z sipy tresciwych ale wiekszosc ma takie ni rzadki ni gesty. Co do kondycji: krowy ktore sa juz zacielone i sa zbyt tluste, zostaja przestawione do zasuszonych, zyja na slomie i niedojadach lub sianokiszonce, krowy takie zbyt chude to sa raczej zaraz po wycieleniu jak maja slaby start ale z tym sobie jakos radzimy. Jesli owrzodzeniem nazywasz takie zgrubienia na stawach, jakby spuchniete mialy, to tak, u niektorych sie pojawiaja. Tłuszczu jest 4.1% a bialka 3.27%
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#1967 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) hej panowie..mam problem z krowa ktora ma grubsza tylna noge w tz łokciu przez to nie moze wstac trzeba ja podnosic..nie widac zeby kulała na nią ale nie moze sie podniesc widac ja boli...co moge zrobic ? smarowac czyms czy co///a moze to inna przyczyna...miał ktos podobny problem???

#1968 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Maść jodokamforowa i na pół godzinki zawinąć streczem spożywczym i do skutku. Tak na marginesie, to nie kolano, tylko staw skokowy odpowiednik nadgarstka z przodu, a z tyłu kostki.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1969 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam trafiło się komuś u pierwiastki ropa w jednej ćwiartce ale nie gruczole mlekowym, jest widoczny bardzo duży obrzęk który rośnie, wie ktoś czy można coś takiego wyleczyć ??

#1970 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) to moze byc promiennica....poczytaj o tym w inernecie,,,znajdziesz,,,jesli sie objawy potwierdza to smaruj jodyna..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Powstawały guzy które smarowałem czarno mością i pękały, teraz się zrobił jeden wielki i nie che pęknąć tylko rośnie.

#1972 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) nikolas29- krowie trzeba podać lek przeciwbólowy z przeciwzapalnym w zastrzyku o ile to nie jakiś uraz typu zwichnięcie czy początek ropnia - zastrzyk to musi zrobić wet. Można posmarować maścią z diklofenakiem taka jaka jest dla ludzi / bóle kręgosłupa, stawów/ ale o działaniu chłodzącym nie rozgrzewającym.
Promienica rozwija się w okolicy szczeki i żuchwy.

#1973 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) to raczej ropnie chciałem się zapytać czy ktoś miał takie przypadki u siebie w stadzie, najprościej było by ją sprzedać ale to jest dobra sztuka i trochę szkoda

#1974 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) młody5674- można spróbować na zmianę smarować maścią kamforową /musi być chłodne wymię ,bo jeżeli gorące to spowoduję się niepotrzebnie przekrwienie i zaostrzy się stan zapalny/i maścią ichtiolową- wyciąga ropę,Jeżeli powstaną przetoki- otwory przez które wypływa ropa, to należy delikatnie wymasować i wycisnąć ropę i do tego otworu wcisnąć jakiś antybiotyk od weta lub z tych masci z antybiot.,które podaje się do strzyków przy zapaleniu ćwiartek.Możesz też do strzyka podawać osobno antyb.Rokowania na wyleczenie krowy są ale co do zdrowotności wymienia i jakości mleka to wielki znak zapytania.Mam nadzieję,że krowa jest i była dobrze zdajana i dodajana bo nieprawidłowości w tych czynnościach to obrzęki wymienia i zmiany w mleku.

#1975 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) własnie raz mi się zrobiła przetoka to wycisnąłem ropę i wstrzyknąłem w nią jodofar, już się ładnie podgoiło i po jakimś czasie powstał powstało to samo co na początku i teraz tez smaruje maścią ichtiolową a przetoka nie chce sie zrobic, moze spróbowac samemu to przebic ?

#1976 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 15:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Miejsce przekłucia zdezynfekuj, zrób otworek igłą sterylną , wyciśnij ropę i wstrzyknij przez otwór do środka atybiotyk koniecznie, np. synulox L.C.
lub cos podobnego ( dowymieniowe ) lub antybioyk w plynie od weta, Podawaj raz dziennie , az do wyleczenia, Jak skonczysz te tubke to kup o innym składzie. Codzennie az do skutku smaruj .rano mascia ichtiolowa , a wieczorem maścią kamforową (wymie musi być chołdne.) Jeżeli dziurka zarośnie to ja znowu udroznij.
Czy wam w explorerze 11 tez się tnie i gubi litery???

#1977 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) To są jeszcze ludzie używający explorera? :P Polecam Operę. Możesz też kupić maść Ichthyol-Camphor i nią smarować. To jest mieszanina ichtiolowej i kamforowej. Osobiście nie przekłuwałbym tego jeszcze. Najlepiej jak byś smarował jeszcze kilka dni 2 razy dziennie, aż skóra na guzie zrobi się cienka i miękka. Kilka dni po smarowaniu powinna zacząć się łuszczyć. W tej chwili być może igłą nie wiele zdziałasz. Ten obrzęk jest twardy czy miękki? Jak byłby miękki to zrobiłbyś wszystko jak pisze kolega wyżej.

#1978 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) po smarowaniu staje się twardy ale wgląda to jak by sie tam zbierało i chciało pechnąć, jeszcze kilka dni bede smarował a jak przetoka sie nie zrobił, to posłucham sie rady kolegi o przebije jakoś grubą igło , mam nadzieje sie pomoze to bo krówka z papierami i dosc sporo za nią dąłęm, a przytej kondycji to na mięso nie opłaca sie jej sprzedawać, a bede mogł wstrzyknąć tam mastijet bo akurat mam taki lek w domu

#1979 Share pytkanieznana

pytkanieznana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 10:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) a probowales antybiotyk dozylnie?nie wiem jak to wyglada alejezeli jest to zapalenie po slepakach to nic nie pomoze tylko obciecie strzyku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 12:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) dozylnych antybiotyków nie podawałem jeszcze, wiesz a ropa nie jest w gruczole mlekowym tylko pomiędzy skóra a tym gruczołem mlekowym, teraz jeszcze spróbuje to przebić samemu i wstrzyknąć jakiś lek z tubo strzykawki