Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD

galeria
Bydło mleczne
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 16:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) W gazecie rolniczej-Tygodnik Poradnik Rolniczy- od dzisiaj jest cykl artykułów o problemach poporodowych u krów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 03:13
  •  

#1622 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 25 lipiec 2013 - 11:01

Generalnie weterznarz był jescze wczoraj znów dal jej wapno zastrzyki na trawienie i witaminy ale zbytnio nie ma poprawy krowa nie je czy ktoś może skupuje takie bydło pourazowe w kujawsko-pomorskim czy już po tej aferze sprzed miesiąca nie ma szans i czeka ją tylko bacutil?

A ja mam inne pytanie w związku z tą sytuacją: czy ktoś się orientuje jak to wygląda od strony prawnej obecnie - co z takim zwierzakiem zrobić który nie wstaje? bo jeśli ubojnie brać nie chcą, to co zwierzę ze złamaną na przykład nogą ma sobie zdychać powoli za oborą? Bo przecież nie każdy właściciel będzie chciał wziąść na siebie koszt uśpienia krowy... sam już się zetknąłem w terenie z 2 zwierzakami tak zdychającymi i usłyszałem o 3 które już zdążyły "zejść" sobie w taki sposób? przecież te zwierzęta zdychają z głodu lub pragnienia najczęściej bo ból odbiera chęć jedzenia i trwa to dość długo... Co kuźwa na to mądrzy "miłośnicy" zwierząt którzy tak głośno krzyczeli o uboju rytualnym?, może jak zwierzę warte grosze to już nie warto o jego prawa zabiegać? A może jednak ktoś (gmina, Inspekcja Weterynaryjna bądź jakikolwiek inny podmiot państwowy) ma obowiązek pokryć koszty uśpienia takiego zwierzaka? A może to ubojnie mają obowiązek zabrać takiego zwierza tylko próbują się migać od tego? Jeśli ktoś ma jakieś wiarygodne info na ten temat niech się podzieli...
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#1623 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 25 lipiec 2013 - 12:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) słuszne pytanie. . Ale z tego co wiem to takie zwierzę trzeba uśpić :( chyba że ktoś zna inna opcje .. Kolejna chora sytuacja. .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 13:27

Generalnie weterznarz był jescze wczoraj znów dal jej wapno zastrzyki na trawienie i witaminy ale zbytnio nie ma poprawy krowa nie je czy ktoś może skupuje takie bydło pourazowe w kujawsko-pomorskim czy już po tej aferze sprzed miesiąca nie ma szans i czeka ją tylko bacutil?

Kolego musisz ją jak najszybciej postawić na nogi. Musisz miec 2 mocne pasy. Zakładasz 1 za przednimi nogami 2 przed wymieniem i podnosisz ją turem czy cyklopem.
Moja samodzielnie wstawała dopiero po 4 dobrach. Leżała 56godzin po tym czasie zaczęliśmy ją podnosić.
Podnosisz ją i niech tak postoi z 1 godzinę. I tak kilka razy na dobę. Na pewno się odwapniła.
Lekarz robił badania na stłuszczenie wątroby?

#1625 Share karol23

karol23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 23:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) Krowa niestety padła w środę wieczorem ale bezpośrednią przyczyną nie było najprawdopodobniej odwapnienie ale jakieś wewnętrzne zakażenie tak przypuszczał lekarz, a co do podnoszenia to raczej byłoby ciążko bo budynek niski i ciężko tam czymkolwiek wjechać, a zresztą to by wiele nie dało bo prawie nie jadła, a ostatniego dnia to nawet pić nie chciała.

#1626 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 17:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja wyciągnąłem ją ręcznie na zewnątrz i podnosiłem.

#1627 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 15:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witajcie mam problem.
Otóż mam krowe która od 5 tygodni ma problem z kopytem , smarowanie itd ale jakos powoli wychodzi i dokładnie 4 dni temu kładąc sie dziwnie połozyła sie na bok tak jakby sie przewróciła czasami stała na 3 nogach bo jedna miała chorą. No i tego dnia zganialismy ją raz dwa wstawała na sekunde i sie kładła. Na drugi dzien spuchła jej cała szynka ta z tyłu przy ogonie bomba masakra najprawdopodobniej stłuczona smaruje jej i troche jej schodzi ale z dnia na dzien coraz mniej ma siły juz wczoraj tak sb wstawała wstała i sie przewróciła zaraz , a dzis wstała tylko tyłem a przód niechciała postawic tak jakby sama wiedziała ze nieda rady sie utrzymac. Przyjechał weteryniarz dał jej wapno i jakies witaminy ale ona nie to ze nie moze jesc ! ona je normalnie tak jak zawsze wieke kraje wszystko co potrzebne poprostu nie moze wstac ! weteryniarz mówił ze 1 tydzien i koniec beda oznaki ze nie moze wstac wgniecienia itd. Powiedzcie mi co mam zrobic ? czekać jeszcze wyjdzie jej to ? opuchlizna schodzi juz prawie stoi na tył ale ona jakby sie bała ;/ przekrecamy ja z boku na bok aby odlezynów nie miała co mozna z tym zrobic ? prosze o pomoc :(

#1628 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak jest mozliwość to dzwonić do tego co bydło odbiera od ciebie i zaraz sprzedać

#1629 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak się da to wyprowadz ją albo wyciągnij z obory żeby była na ziemi nie na betonie. Na ziemi ma dużo łatwiej wstać.

#1630 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie ma za wiele co kombinować. Trzeba się pogodzić z faktem ostatecznym. Nie widzę innego wyjścia jak ubój.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 sierpień 2013 - 23:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) Moja kiedyś wsadziła nogę pod nadjeżdżający wyciąg szynowy. Stłuczenie niby niewielkie ale zaraz wdała się ropa, miała coraz większe problemy ze wstawaniem, opuchlizna, odleżyny mimo codziennego przekręcania. Brakowało jej 2 tygodnie do ocielenia. Jakoś dotrwała i ocieliła się. Doiliśmy ją ze 2 tygodnie leżącą bo już nie miała siły i bała się wstawać a potem i tak poszła na ubój bo na dłuższą metę to już nie miało sensu.
Ja na Twoim miejscu bym ją sprzedał.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1632 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 08:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) Własnie dziś rano podczas dojenia probowalismy ją zegnać wstała do pewnego momentu i gdyby nie poślizgneła by sie to by wstała. Widac postepy dziś własnie sama sie obkreca nie trzeba już samemu ją ciągnąc.Opuchlizna juz sie zmniejsza . Ja mam cichą nadzieje ze sie uda :) bo juz sama probuje wstac a wczoraj przedwczoraj to ani drgnęła

Edytowany przez mrursus7, 05 sierpień 2013 - 08:01.

#1633 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 06:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam, mam problem z krówką, wycieliła się ona 5 dni temu, poród normalny bez żadnych komplikacji z tym, że łożysko wyszło z niej dopiero trzeciego dnia no i wiadomo troche z tego był i jest nieprzyjemny zapach z zadu, ale wczoraj ok. godz. 19 zauważyłem, że ma problemy ze wstawaniem (zaznaczę, że cały dzień normalnie się pożywiała i nic u niej złego nie zauważyłem), nie chciała wstać więc zgoniliśmy ją i chcieli wyprowadzić na zewnatrz bo wiadomo w oborze była straszna duchota, gdy wychodziłaprzewróciła się i już do dziś nie wstała, po jej przewróceniu zmierzyłem goraczkę okazało się, że ma 41.6 więc szybko po weterynarza, przyjechał koło 21 i dał jej kroplówkę,l wapno plus zastrzyki na zbicie temperatury i powiedział, ze na razie nic więcej nie moze zrobić, około północy temperatura spadła do 40,9 dziś rano miała 40,6, widać, ze ma chęc do jedzenia bo zajada to co jej podsunę pod pysk, wody też ze dwa wiaderka wypiła ale w zaden sposób nie moze wstac, podrywa sie ale jaby ma za mało sił, dodatkowo zauważyłem, że dziwnie pokasłuje całkowiecie podobnie jakby miała zapalenie płuc, doradzcie co mam robić

#1634 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie też tak jedna miała , wstała i się przewróciła. Złamanie miednicy miała... :( Może Twoja akurat tego nie będzie miała czego Ci życzę :)

#1635 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) Porażenie poporodowe i zakażenie łożyskiem. Jeżeli nie wydaliła łożyska max. po 36 godzinach powinieneś alarmować weterynarza. Przyczyna - brak witamin i minerałów w karmie. Uleczalne - ale musisz mieć dobrego weterynarza

#1636 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:45

Porażenie poporodowe i zakażenie łożyskiem. Jeżeli nie wydaliła łożyska max. po 36 godzinach powinieneś alarmować weterynarza. Przyczyna - brak witamin i minerałów w karmie. Uleczalne - ale musisz mieć dobrego weterynarza

ale napisałem, że łożysko wyszło w całości tylko , że na trzeci dzień

U mnie też tak jedna miała , wstała i się przewróciła. Złamanie miednicy miała... :( Może Twoja akurat tego nie będzie miała czego Ci życzę :)

oby to nie było złamanie miednicy, w moim przypadku ona prawie podnosi zad ale nie moze do końca wstać, z jednej strony na drugą także się przekręca, nogi obydwie też wyrywa, jak zachowywała sie u ciebie przy złamaniu miednicy?

#1637 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) No właśnie - na TRZECI dzień. Późno. Po prostu póżno... A czy zaraz po porodzie wstała?

#1638 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 08:08

No właśnie - na TRZECI dzień. Późno. Po prostu póżno... A czy zaraz po porodzie wstała?

tak, wstała zaraz po porodzie, od porodu minęło już 5 dni cały czas sie pożywiała tylko wiadomo z tyłka jej waliło bo łożysko sie rozkładało i wypływała taka rudawizna ale jadła wiec nic nie robiłem, tak jak napisałem po 3 dniu łożysko wyszło w całości, śmierdzieć dalej śmierdziało, może to jakieś zapalenie macicy i stąd ta gorączka no ale najgorsze, że ona nie może wstać, dzwoniłem już do wet ma przyjechać i próbować ją podnosić, zobaczymy

#1639 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 08:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak podnosi zad to sprobuj ją p[odnieść pasami. U mnie jedna miała odwapnienie ,dostala leki 2 razy i zaczela sie podrywac ,bloczek w sufit i do gory jak ja postawiliśmy to stala prawie cały dzień.Krowa jak poleży kilka dni to już sama nie wstanie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 08:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli lekarz jest dobry, i odpowiedzialny (lekarz - a nie rzemieślnik) to powinien podać antybiotyk. Przynajmniej 2 dawki dziennie przez 4 dni.
Krowa ma zakażenie bakteryjne.