Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 09:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam:)
mam problem z jałówkami a mianowicie są to jałówki z zakupu. wycieliły się normalnie same beż większych problemów. po około miesiącu zaczęły puchnąć im tylne nogi do tego stopnia iż mają problem z poruszaniem. dodam iż jedzą, piją, doją tak jak zdrowe tylko te spuchnięte nogi. weterynarz był i podał leki twierdząc iż to jest mykoplazama a później zakrzepica. jałowka dostaję osłonowo antybiotyk Oxyvet i Penillin i aspirinę. czy miał ktoś z was do czynienia z takim czymś jak to leczyć itp?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 07:10
  •  

#1582 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 14:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) To może być ropowica albo mają problemy z wydolnością serca. Przy ropowicy najlepiej jest podać szotapen, jeżeli jest to serce sztuki są do kasacji.

#1583 Share inka1988

inka1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 19:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam
Mam problem z krową. 3 miesiące temu się ocieliła, tydzień temu w niedzielę przeszła inseminację. od dwóch dni ma opuchliznę na kościach (tych z tyłu koło ogona, nie wiem jak one się nazywają, kulszowe??), właściwie to cały tył wokół ogona ma opuchnięty (bardziej od góry to idzie) i naciskanie tego jest dla niej bolesne. Dziś jest gorzej niż wczoraj. Czy może być to przykra konsekwencja jakiejś nieudanej inseminacji? Dziś w gabinecie weterynaryjnym nikogo nie było, mam nadzieje ze jutro uda mi się złapać weta. Co mogę zrobić już dziś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#1584 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 20:24

witam:)
mam problem z jałówkami a mianowicie są to jałówki z zakupu. wycieliły się normalnie same beż większych problemów. po około miesiącu zaczęły puchnąć im tylne nogi do tego stopnia iż mają problem z poruszaniem. dodam iż jedzą, piją, doją tak jak zdrowe tylko te spuchnięte nogi. weterynarz był i podał leki twierdząc iż to jest mykoplazama a później zakrzepica. jałowka dostaję osłonowo antybiotyk Oxyvet i Penillin i aspirinę. czy miał ktoś z was do czynienia z takim czymś jak to leczyć itp?

A na jakim podłożu były utrzymywane przed zakupem, a jak utrzymywane są u Ciebie?

#1585 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 06:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z muchami dokładnie mówiąc z bakami na pastwisku gdy krowy się pasą. Są to tylko trzy sztuki. Potrzebuję jakiegoś środka którym szło by posmarować te trzy sztuki tak by nie siadały na nich. Czy jest może taki preparat?

#1586 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowie , co może być przyczyną że u niektórych krów puchną im nogi ( zauważyłem u 2 , a ich średnia wydajność to około 35 litrów na dobę i są około 3 miesiące po wycieleniu). Proszę o pomoc :)

#1587 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 18:34

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak już pisałem wcześniej moim zdaniem to ropowica. Trzeba podać antybiotyk szotapen i powinno przejść:)

#1588 Share maly1992

maly1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:03

Mam problem z muchami dokładnie mówiąc z bakami na pastwisku gdy krowy się pasą. Są to tylko trzy sztuki. Potrzebuję jakiegoś środka którym szło by posmarować te trzy sztuki tak by nie siadały na nich. Czy jest może taki preparat?

jest taki środek do polewania krów po grzbiecie który odstrasza muchy ślepaki i bąki nazwy nie pamiętam jest to taki chyba zielony albo niebieski płyn kosztuje on ok 10 zł na krowę i na ulotce pisze że ma działać nawet do 2 miesięcy

#1589 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Stosowałem maść (krem) od weterynarza, ale nazwy nie pamiętam. Słoik ok. 200ml kosztował 30 zł. Taki słoik wystarczał na kompletne wysmarowanie 2 krów, skuteczne to było jakieś 2 tygodnie. Maść była biała, troche waniała kamforą, ale tak ogólnie cuchnęła paskudnie.
Poza tym skutecznym antidotum na komary (na muchy - nie wiem) są świeże liście zielska WROTYCZ, wtarte w miejsca gdzie krowa ma najcieńszą skórę. UWAGA - każda część wrotycza jest dla bydła trująca. Ten sposób można sosować u człowieka - trochę śmierdzi, ale komary dają spokój.

#1590 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 21:27

jest taki środek do polewania krów po grzbiecie który odstrasza muchy ślepaki i bąki nazwy nie pamiętam jest to taki chyba zielony albo niebieski płyn kosztuje on ok 10 zł na krowę i na ulotce pisze że ma działać nawet do 2 miesięcy

Mam tylko trzy sztuki wiec cena nie gra roli a chce je wyganiac jak narazie jest to niemożliwe. Tylko czy krowa posmarowana może się lizać?

Ten produkt będzie dobry "Much-ex MP pour-on 0,5 kg" http://zooapteka.pl/...-kg-p-1904.html ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share maly1992

maly1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:29

Mam tylko trzy sztuki wiec cena nie gra roli a chce je wyganiac jak narazie jest to niemożliwe. Tylko czy krowa posmarowana może się lizać?

Ten produkt będzie dobry "Much-ex MP pour-on 0,5 kg" http://zooapteka.pl/...-kg-p-1904.html ??

Tak coś takiego, u mnie krowy tego nie zlizywały tylko jak będziesz to stosował to tego się nie wciera tylko polewa

#1592 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ok dzięki za informacje. Zamówie i zobaczę czy zadziała. Pozdrawiam

#1593 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 27 czerwiec 2013 - 19:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) Czesc, mam pytanie czy ktos wie co może dolegać krowie która jest 3 tyg. po wycieleniu. Od wycielenia normalnie pobierała paszę, ładnie doiła. Do dzisiejszego ranka... dzisiaj stanęła w mleku tylko 4 litry nic nie je, bardzo wolno sie porusza ;/ wieczorem 2 litry ;/ Wezwałem w południe weta i dał jej wapno z magnezem na wzmocnienie i nie wiem czy cos jej pomogło, Wie ktos co może jej dolegać?

#1594 Share krzysiekfarmer

krzysiekfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) 3 tyg.od wycielenia to moze byc ketoza też tak miałem że nie chciała jesc ale wet.dał jej kroplówki i po trzech dniach wszystko wróciło do normy

#1595 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 13:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa może mieć przemieszczenie trawieńca powiedz lekarzowi żeby ją osłuchał po lewej stronie brzucha.

#1596 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 17:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Mam pytanie ma ktoś może jakiś sposób na komórki somatyczne w mleku bo się zdziwiłem jak dziś dostałem wynik 760tyś badałem płynem to różne przeważnie jak coś jest to w jednej ćwiartce a wymiona normalne nie spuchnięte czy coś. Może jest jakiś zastrzyk czy coś żeby te komórki zbić. Z góry dziękuję za odpowiedz.

#1597 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) czyli co panowie na ketoze glikol podać?

#1598 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) Gliceryna moim zdaniem jest lepsza bo słodka, glikol jest gorzki i nie chcą go pobierać. Jak będziesz wlewał do pyska to obojętnie co bo i glikol i gliceryna jest dobra,a jeżeli na pasze będziesz polewał to gliceryna jest lepsza.

Witam. Mam pytanie ma ktoś może jakiś sposób na komórki somatyczne w mleku bo się zdziwiłem jak dziś dostałem wynik 760tyś badałem płynem to różne przeważnie jak coś jest to w jednej ćwiartce a wymiona normalne nie spuchnięte czy coś. Może jest jakiś zastrzyk czy coś żeby te komórki zbić. Z góry dziękuję za odpowiedz.

A u ilu sztuk masz złe mleko ? są środki na rynku od komórek somatycznych, szczepionka kosztuję chyba 30 zł ale nie pamiętam jak się nazywa. Radził bym u sztuk które mają ponad milion somatyki je najpierw wyleczyć, a później zaszczepić.

#1599 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 17:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) jedną wlewkę glikolu juz dostała, dać kolejną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 19:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) dzięki kolego nie wiedziałem że są takie szczepionki. W taki razie trzeba doktorka wzywać i niech leczy i szczepi.