Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) muszę poszukać gdzieś dealera
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 20:57
  •  

#142 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 25 listopad 2009 - 21:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) Josera drozej wychodzi ale korzysci z jej stosowania sa naprawde wymierne
na zywieniu nie mozna oszczedzac

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#143 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 21:54

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Witam,

Ostatnimi czasy krowa pierwszy raz ocielona sama się doi, wiązałem ja krótko myślałem ze się oduczy, ostatnio ja odwiązałem na noc i znowu sama się podoiła.

Jak mam jej tego oduczyć?

Tak jak kolega niżej napisał, ale jest jedno ALE jeżeli masz poidło to to ona juz sie wody nie napije (u mnie było aż do tego stopnia że nos sobie rozraniła tak dusiła aby wody sie napić). Ja osobiście zrobiłem jej taki chomont (tj. u konia) aby łba nie mogła skręcać pochodziła w tym rok no i połamała ale juz się nie doi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#144 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) Prepraszam Modów za to że nie użyłem opcji "edit" ale chciałem aby temat pojawił sie w "co nowego?"

Mam problem z krową a dokładnie naderwała strzyk (urwała zwieracz) i teraz mleko kapie na ściółkę (jak słyszy że dojarka chodzi to normalnie wiaderko podstawić i się samo napełnia). No i te mleko na ściółce powoduje to że łapie zapalenie w zdrowych ćwiartkach. Do sedna: CZY JEST SPOSÓB NA TO ŻEBY ZASUSZYĆ TĄ ĆWIARTEKE (ale tak na amen, żeby wcale mleka nie dawała)???

#145 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zapytaj się weterynarz o cobactan i po prostu zasusz te cwiartke

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#146 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 22:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zasuszyć to był by nie problem tylko że jak mleko kapie to się nie da. A ten preparat to co to dokładnie? Czy jak wpuszczę w ćwiartkę to on zadziała od razu (bo jak nie to on poprostu wykapie i g... z tego będzie

#147 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 07:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) W ćwiartkę wstrzykuje się rywanol, metoda zasłyszana od profesora weterynarii z UP w Lublinie i sprawdzona. Proporcji w 100 % nie pamiętam, ale chyba było to 3 tabletki na szklankę na ćwiartkę

#148 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) Co do tej metody z rywanolem to odpada. Sąsiad tak zrobił to szkoda gadać co krowa przechodziła :(

#149 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) To coś źle zrobił, ja dwie ćwiartki tak zasuszyłem i wszystko było ok

#150 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z krową po 2 cielaku ... porażenie poporodowe zapewne brak wapnia może czegoś więcej
krowa ocielona 22.11 ładnie się rozdoiła ponad 20 na raz potrafiła dać ... przyjmijmy średnio 35 na dzień po 20 dniach nagle problemy z wstaniem rano i takie trzęsienie się ... dostała drink z wapnem i niby ok
Potem wieczorem tez ciężko jej było wstać ale wstała dostała drinka na jedzenie(ruchamaxy ) i jeszcze wapnia oraz tubke na zapalenie w 1 ćwiartce
Dziś rano z trudem wielkim do dojenia wstała dala z 3 litry
Weterynarz przyjechał koll polodnia podał dożylnie kilka środków m.in glukozę i wieczorem krowa już nie wstaje ... Próbowaliśmy takim sprzętem ja podnieść przy pomocy tura ... ale ona nie ma najmniejszych chęci wstać ;/ ani apetytu nie ma nawet wody to tylko pol wiadra wypiła a cały dzień lezala ;/
Co zrobić ????
Co jej podać ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) Powtórzyć jeszcze 2 razy preparaty wapniowo magnezowe dożylnie, krowa na miękka ściółkę, aby łatwiej mogła wstać i czekać, a jak nie pomoże to rzeźnia ...

#152 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) no i podstawa w takim wypadku nie podawac zadnych pasz tresciwych bo to oslabi ja jeszcze bardziej.

Masz bład w trakcie zasuszenia. Musisz podawac lizawki lub witaminy z mała iloscia wapna aby krowa nauczyla sie pobierac go z siebie.
Zaraz po porodzie zastrzyk okolo 200ml wapna czystego za pomoca strzykawki domiesniowo

a potem juz lizawki lub witaminy z duza iloscia wapna. Moim zdaniem przesadziles z pasza tresciwa. Dales za duzo jednorazowo. Moim zdaniem maksymalna dawka jednorazowa to 3kg rano i wieczorem, jesli masz obore stanowiskowa, a jesli na stacji to juz inna bajka i tam mozna wiecej.

#153 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 18:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tego dnia co pisałem posta nie wstała, nawet ją ciągnikiem turem i takim urządzeniem od weterynarza pomagaliśmy wstać i nic
Następnego dnia problemowo ale wstała do doju i dostała jeszcze wapna i
dziś również ale wstaje już normalnie

#154 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Gratuluje że nie było upadku i ze krowa wraca do siebie ;)
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#155 Share zylaczek

zylaczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 21:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) Cieszy bardzo. Mam pytanie: czy zwróciłeś uwagę na temperaturę rogów i grzbietu? U mnie jak krowa się odwapniła to miała chłodne rogi i grzbiet. przyjechał doktorek trzy butle dożylnie, nie pamiętam nazw ale dwie to jakieś CALCIUM czyli wapno. Dwie -trzy godziny i krowa stoi. Potem jakiś czas dostawała wszystko oprócz śruty itp, ale jak najwięcej suchego siana. I jest OK

#156 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 11 grudzień 2009 - 22:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam w oborze "trochę" krów i powiem Wam, że tyle ile zwierząt tyle różnych niespodziewanych reakcji i zachowań krów po porodzie. Ostatnio trafiła mi się sztuka t.j. jałowica ocieliła się wszystko o'k po 2 tygodniach po podaniu 200ml glikolu bydlę zaczyna "telepać" tzn.ma drgawki , ciężki oddech i wydaje się że "odjeżdża". KLASYCZNE uczulenie na wysoką dawkę glikolu.
Po godzinie wszystko minęło i jest dobrze, ale glikolu podaję tylko 100 ml.
kto sieje ten zbiera....

#157 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 22:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja tez mam krowę która ma uczulenie a;e na antybiotyk penicylinę też mało nie zeszła.
Do Siewca
Jeśli twoja krowa ma uczulenie na glikol to możesz go zastąpić gliceryną, albo propinonianem sodu lub wapnia. Z moich osobistych obserwacji propionian daje lepsze efekty niż glikol.

#158 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 21:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Mam mały problem i liczę o porady :unsure: Otóż jałówka w 6 miesiącu ciąży mi poroniła tzn martwy płód wydala i nie wiem co robić z nią ? Wymię ma małe i cycuszki słabo rozwinięte ale mleko ręcznie jakoś tam leci, wiec nie wiem co mam robić czy ja doić? Czy dać spokój i nic nie robić i czekać do następnej rui i ja zapłodnić ?, ale czy te wymię nie dojone nie zmarnuje się ,jeśli nie będzie ruszane ? Takze panowie hodowcy pomóżcie i dodarcie!

#159 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2009 - 22:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) A ile z niej wydoisz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 22:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeszce nie doiłem, czekam na porady rano zadecyduje.