Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak poradzić sobie z brodawczycą?

galeria
Krowy
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 29 maj 2013 - 06:32

Nie neguję wypowiedzi twojej ani nikogo innego. Zapamiętam wasze sugestie. Tak więc antybiotyk na zasuszenie typu wspomniany Cepravin, Orbenin, Cefa Safe itp są wystarczające. Po podaniu antybiotyku krowa nagle nie produkuje mleka, że nic się z taką ilością jak wspomniałeś nie dzieje w wymieniu. Wspomniana sztuka dostała mimo wszystko antybiotyk. Jakie antybiotyki ty stosujesz Konrad82. Wydajniejsze krowy mam od nieco ponad roku, więc w zasuszaniu takich sztuk jestem nowy i rzeczywiście robię to jak nasi rodzice, bo przy zwykłym bydle to się sprawdzało.

Ja stosowałem zwykłe antybiotyki [podstawowe nie pamietam nazwy] i nigdy nie miałem problemow aż do tego roku... Ale mój wet radził mi tak jak kolega wyżej napisał , ceprwain i na dwa miesiące przed wycieleniem zasuszyć. Tylko musisz uważac na karencje bo jak sie krowa wcześniej wycieli przed upływem karencji to bedzie antybiotyk w mleku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 01:01
  •  

#1562 Share mariusz5587

mariusz5587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam,mam problem z krową . Krowa wpadła do piwnicy wyciągnęliśmy ją , dochodzi 5 doba a ona nie wstaje jje wszystko pije , żwakuje i nie ma gorączki , ciągle leży co robić?

Edytowany przez mariusz5587, 02 czerwiec 2013 - 12:08.

#1563 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) moim zdaniem gdzieś nadtrzasła i ratuje ją tylko ubój ... można spróbować ją jeszcze podnieść np. takim przyrządem http://allegro.pl/no...3266556872.html jak się nie utrzyma to ubojnia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) Coś musiała sobie złamać i w tej sytuacji nie ma na co czekać tylko do rzeżni. A w ogóle to wet ją badał?

#1565 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) tak jak kolega wydaje mi sie ze gdzies sie musiała niezłe potrzaskac.. moze golym okiem tego nie widac ale pewnosci nie bedziesz mial na bank...a co do uboju to nie wiem jak u Was ale u mnie nikt "leżacej" juz nie wezmie... sztuka musi wyjsc sama na samochód i w ubojni sama z niego zejsc...

#1566 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Być może krowie "rozjechały" się tylne nogi i zarwał się mięsień. U mnie miałem taką i nie wstała, mimo podnoszenia. Sprawdź czy tylne nogi nie sa obrzęknięte i nie różnią się grubością. Może też złamał sobie kręgosłup. Porusza w ogóle nogami, czołga się. Co do pourazowych to wiem, że niektórzy "cichaczem" zbierają takie sztuki, jak znają kogoś w prywatnej ubojni.

#1567 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:25

Witam,mam problem z krową . Krowa wpadła do piwnicy wyciągnęliśmy ją , dochodzi 5 doba a ona nie wstaje jje wszystko pije , żwakuje i nie ma gorączki , ciągle leży co robić?

Możesz też spróbować dżgni ją widłami w zad iz chwilą jak bedzie próbować podnosić się złap przy zadzie za ogon ,moja krowa leżała przez okres 4tyg.,weterynarz dopiero druig z innego woj. przyjechał itą metoda postawił na nogi ale zaraz gdyby wstała musisz trzeć ją po całym ciele słomą aby dotlenić mięśnie,powodzenia.

#1568 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) mi się wydaje że u tej krowy nie wytrzymało spojenie łonowe i dlatego nie wstaje i się rozjeżdża

#1569 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:32

Witam,mam problem z krową . Krowa wpadła do piwnicy wyciągnęliśmy ją , dochodzi 5 doba a ona nie wstaje jje wszystko pije , żwakuje i nie ma gorączki , ciągle leży co robić?

Jeśli zdecydujesz się jednak na ubój to można jeszcze dokonać go w gospodarstwie po zezwoleniu od weta a potem w ciągu 2 godzin dostarczyć mięso do ubojni Przynajmniej takie są przepisy ale nikt nie gwarantuje że to mięso ktoś przyjmie i najpierw trzeba wszystko dogadać A jak chcesz zmotywować krowę i sprawdzić czy się w ogóle podrywa to możesz spróbować pastuchem przy zadzie Jeśli nie będzie próbowała wstawać to ciężka sprawa bo mogła sobie coś uszkodzić

#1570 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie odgłos szlifierki do ciecia którą uzywaliśmy do korekcji racic dziala barddzo pobudziajaco

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) już drugi raz w ciągu roku wycieliliśmy zdeformowane cielę.. poprzednie były bliźniaki. szczęki miały zdeformowane, poród w 8 msc,oba martwe, teraz jedno z wykrzywionymi kopytkami i szyją jakoś dziwnie wykrzywioną.. jeszcze żyło po wyciągnięciu, ale nie oddychało samo, wgl nie było po co ratować.. jak sądzicie co jest powodem takich urodzeń?

#1572 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Bliskie pokrewieństwo lub wada genetyczna u buhaja ,którego nasienia użyto do pokrycia krowy. Sprawdż jakim buhajem kryto krowy i zgłoś do inseminatora i już tym buhajem nie kryj.

#1573 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) pokrewieństwo odpada bo kilka lat temu zmieniłam dostawców nasienia. wcześniej mcb teraz intergen i na 200% to nie pokrewieństwo.

#1574 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) moim zdaniem to CVM

#1575 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) faktycznie pasuje na CVM . . Ale jeszcze pytanie. -Czy stosujecie hormony przy zacielaniu? Zdarza się że nadmierne faszerowanie nimi krów może powodować takie skutki . . Oczywiście jedna dawka potworka nie sprawi ale kolejne mogą już stwarzać pewne zagrożenie..i jest jeszcze jeden możliwy powód bagatelizowany przez hodowców. . A mianowicie stres. . Może wydaje się to dziwne ale to też może powodować zagrożenie dla płodu. . Tak jak u człowieka

#1576 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 08:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) CVM? co to takiego? te dwie sztuki nie miały podawanych hormonów. ale owszem czasem się zdarza, ale wtedy częściej mamy porody mnogie.

#1577 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 10:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) w skrócie to jest to negatywny efekt wieloletniego uszlachetniania bydła HF . . Tak na chłopski rozum tłumacząc przyczyne :) i jest to choroba genetyczną uwarunkowana obecnościa jakiegoś tam niepożądanego genu mogącego mieć wpływ na rozwój płodu ale to występuje tylko u niektórych byków i te muszą być oznaczone..jeżeli buhaj jest wolny od tego genu to jest o tym informacja a jeżeli nie to też muszą o tym powiedzieć. . Tak naprawdę przyczyn jest wiele i znalezienie odpowiedzi nie jest takie proste

#1578 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 10:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) sam weterynarz mówił że dawno nie widział takiego przypadku..

#1579 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) moim zdaniem jest to na 100% CVM czyli zespół zniekształceń kręgosłupa. Tylko HF cierpią na tą chorobę genetyczną cielęta rodzą się martwe. Gen w którym występuje mutacja to SLC35A3, a typ dziedziczenia tej wady jest autosomalny recesywny(CV,TV). W katalogach buhajów jest zawsze przy każdym buhaju informacja czy jest wolny(CVF), czy jest nosicielem(CVC), czy jest chory(CVM).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:00