Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów!

galeria
Krowy
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 06 luty 2013 - 12:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) przy pęknięsiu spojenia łonowego, zerwaniu/nadeerwaniu więzadeł czy mięśni rokowanie jest różne, często złe, dlatego dobrze jest odpowiednio zdiagnozować co się stało, to wtedy wiadomo co robić, bo leki ładować zawsze można, ale jest jeszcze karencja na mięcho, a jak taka naszprycowana będzie konać to co, tylko Bacutil...

a jak fajna krówka była to łza w oku się zakręci, niestety, ale takie życie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 05:20
  •  

#1302 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 luty 2013 - 15:52

Przez ten okres od którego napisałem 1 mineło już 8 dni w których krowa dostawała różnego rodzaje specyfiki jeszcze. To co weterynarze rodzili wlewki do pyska oraz dawał też kroplówki , zastrzyki itd. Ale krowa nawet nie wstała na chwile.

Po tym wszystkim co dostała to jakby sie pogorszyło bo nie ma juz takiego apetytu jak wczesniej.
i przednie konczyny jej żesztywniały, wczesniej nimi ruszała a teraz ciężko.

Weterynarz powiedział , żeby ją przesunąć w inne miejsce bo teraz leży w najnizszym punkie w oborze, przy samych wrotach.
Mówił, żeby line założyć za rogi i ciągnąć.

Moje pytanie jest takie.
Czy rzeczywiscie ciągnąć ta krowę za rogi wyciągarka ręczną czy można ciągnikiem???
Czy ktos może napisze jakiś inny sposób , żeby przemiesciś krowę?
Może jakoś ręcznie???

Dziękuje Bardzo Pozdrawiam

wet wetowi nie równy. ja mam dwóch do leczenia lekami a trzeciego do brudnej roboty. tj porody, łożyska etc. zależy co podawali Twojej krowie. jak to była jedna czy dwie butelki wapna, to na pewno ją nie postawi. wlewki do pyska mają opóźniony zapłon, po prostu muszą się wchłonąć. a to trwa. na apetyt możesz dawać jej codziennie pół kg rozpuszczonych drożdży, jak masz glikol albo glicerynę też nie zaszkodzi.
co do podnoszenia, nie jest to łatwe, ja w tej oborze co mi leży krowa nie mam gdzie uczepić lebiodki, a wyciągać jej na pole przed ocieleniem nie będę. co do przeciągania, to powróz pod przednie nogi jak ma zgięte a drugi o d*pę i we czterech ciągnąć.

#1303 Share belchatow

belchatow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj podciągłem krowe za pomoca ciągnika w inne miejsce , tak jak weterynarz chciał.
Był tez u mnie wieczorem bo krowa nie wstała, wykluczył swoje pierwsze przypuszczenia , że to brak witamin i pierwiastków .
Mówił , że naderwała sobie jakies mięsnie od strony tyłka.

Z tego powodu dostała też pare zastrzyków domiesniowo które mają pomóc . Mam też jutro rano jechac po jakoms wlewkę do pyska. Powiedział ,że jak to nie zadziała to za 5 dni da następne zastrzyki.
Krowa dosyć dobrze je i pije , zobacze jak będzie wygladać jutro.

do stolarz88 A długo chcesz ją trzymać? Nie sprzedajesz jej?
Ma dobra forme, lekarz mówił ostatnio , że wyjdzie z tego, dzisiaj juz w sumie nic nie mówił , tylko że pomysli się za te 5 dni, i że ma dobrze, odlezyn nie widać itd.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#1304 Share belchatow

belchatow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:06

wet wetowi nie równy. ja mam dwóch do leczenia lekami a trzeciego do brudnej roboty. tj porody, łożyska etc. zależy co podawali Twojej krowie. jak to była jedna czy dwie butelki wapna, to na pewno ją nie postawi. wlewki do pyska mają opóźniony zapłon, po prostu muszą się wchłonąć. a to trwa. na apetyt możesz dawać jej codziennie pół kg rozpuszczonych drożdży, jak masz glikol albo glicerynę też nie zaszkodzi.
co do podnoszenia, nie jest to łatwe, ja w tej oborze co mi leży krowa nie mam gdzie uczepić lebiodki, a wyciągać jej na pole przed ocieleniem nie będę. co do przeciągania, to powróz pod przednie nogi jak ma zgięte a drugi o d*pę i we czterech ciągnąć.

Marzena jakie te drożdze??
Ja nie dawałem nigdy to nie wiem , znam tylko piwne takie do gołebi i takie ze sklepu do pieczenia ciasta :) Nadaja sie któreś?

Zgadza się z tym co napisałaś, wet , wet nie równy. Ale samemu za duzo sie nie wie, i nie wie tez na jakie wet się trafi. A ona dostała dużo tego wszystkiego wapnia magnezy i innych witamin. Wykluczył już, że to brak witamin.

do stolarz 88
nie dokonczyłem tam . Bede ją trzymał jeszcze te pare dni jak wet powie , że nie ma szans na wyleczenie to sprzedam ja. Pytanie do Ciebie pewnie się orientujesz . Jakie są ceny za bydło pourazowe??

Wet mówił , że naderwane są mięsnie od tyłka, że przy porodach najczęsciej sie nadrywają.
Jak te mięsnie się nazywają??
Rzeczywiscie zastrzyki sie na to stosuje i to pomaga??

Przepraszam dzisiaj za chaotyczne pisanie. Dziekuje

#1305 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 luty 2013 - 23:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeszcze pół roku temu to rzeźnie brały to połowę ceny poubojowej jak za stojącą, ale od października chyba się coś zmieniło i już nie chcieli brać, mówili żebym ja uśpił, idioci. To pozostało mi tylko do handlarza zadzwonić, ale takiego lepszego a nie takiego co Ci bidoli że 100zł da, Za pierwiastkę pare dni po wycieleniu 1000zł dostałem, a mówił że jak większa to i do 2tys potrafił dać, ale może tak gadał...
A podnosisz ją jakoś na nogi? Jak się wtedy zachowuje?

#1306 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 06 luty 2013 - 23:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ojciec mój ma gospodarstwo krów mlecznych i zawsze na 3-5 dni przed wycieleniem daje dużo glikolu a zaraz po wycieleniu wapń "do pyska na siłę" i żadna problemów ze wstawaniem nie ma.

#1307 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2013 - 07:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) mial ktos z was taki problem ze krowa po zrobionym trawiencu miala podobne objawy jak by znow miala miec trawieniec??
powiem ze przez miesiac moze troche lepiej bylo dobrze jadla doila po 35 l nie bylo z nia zadnego problemu a od wczoraj daje oznaki przemieszczenia trawienca mial ktosz was takie cos??

#1308 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:11

Marzena jakie te drożdze??
Ja nie dawałem nigdy to nie wiem , znam tylko piwne takie do gołebi i takie ze sklepu do pieczenia ciasta :) Nadaja sie któreś?

takie zwykłe sklepowe. rozpuszczasz pół kg w około litrze wody i wlewasz do pyska. ja dodaję trochę cukru. jak nie ma większych problemów to po takiej wlewce od razu apetyt się poprawia. ta moja też nie jadła i kilka dni z drożdżami i glikolem pomogły.

#1309 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja w grudniu za leżącą jałówkę dostałem 1000 zł od ręki plus 500 zł bonus za 2 tygodnie, bo się dość dobrze sprzedała.

#1310 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:45

mial ktos z was taki problem ze krowa po zrobionym trawiencu miala podobne objawy jak by znow miala miec trawieniec??
powiem ze przez miesiac moze troche lepiej bylo dobrze jadla doila po 35 l nie bylo z nia zadnego problemu a od wczoraj daje oznaki przemieszczenia trawienca mial ktosz was takie cos??

pewnie będzie to zależec jaką metodą była robiona operacja i czy wogóle była, u mnie wet. operował i przyszył go od dołu mówiac, że juz nie wróci, a u ciebie jak było ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) ta sztuka byla robiona bezinwazyjnie ale za kilka godzin przyjedzie 2 wet zbada jak to trawieniec to bedzie operacja

DIAGNOZA
przemieszczenie trawienca jutro rano operacja dostala dzis kroplowke jutro zabieg .

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj"

#1312 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 luty 2013 - 14:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) no to powodzenia, u mojej jutro minie dwa tygodnie do operacji, niby się pożywia ale do jedzenia z chęcia tak jak inne to jeszcze sporo jej brakuje, do mleka, które dawała (36l/d) już chyba nie wróci, przynajmniej na razie, ale zawsze mogło być gorzej, moze stopniowo jej apetyt wróci do normy

Edytowany przez razor275, 07 luty 2013 - 14:56.
Cytowanie poprzedniego posta

#1313 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2013 - 14:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja juz wiecej bezinwazyjnie trawienca nie zrobie podwojnie wywalona kasa normalnie bym dzis juz ja kroil ale nie bylo weta ktorego chcialem do zrobienia tej operacji a jak ma jakis partacz robic to wole poczekac dzien

#1314 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 luty 2013 - 16:34

Problem z bydlem (krowy mleczne) Z trawieńcem tak jest że najlepiej operacje robić jak najszybciej..... Zbyt długo poczekasz to porobią się zrosty, treść z żołądka przelewa się do otrzewnej (zapalenie otrzewnej) i szczerze mówiąc im później wykonana zostanie operacja tym mniejsze szanse na wyleczenie. Wiem bo miałem podobny przypadek co u ciebie

#1315 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) zauważyłam ,że ta moja leżąca krowa ma zapadnięte oczy. to chyba źle?! jadła dziś i piła normalnie. glikolu dostała 200 ml. zastanawiam się czy wzywać w nocy weta czy czekać do rana? o ile dożyje do rana, bo wygląda to okropnie :(

#1316 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie wiem czy nie przesadzasz z glikolem, z tego co mi wiadomo to glikol można podawać max. 5 dni po 300 ml.

#1317 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) zrobilam jej przerwę przez tydzień. dzisiaj podałam jak te oczy zauważyłam.

#1318 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:15

Z trawieńcem tak jest że najlepiej operacje robić jak najszybciej..... Zbyt długo poczekasz to porobią się zrosty, treść z żołądka przelewa się do otrzewnej (zapalenie otrzewnej) i szczerze mówiąc im później wykonana zostanie operacja tym mniejsze szanse na wyleczenie. Wiem bo miałem podobny przypadek co u ciebie

A którędy ta treśc się przelewa do otrzewnej? przez jakąś dziurę?

#1319 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:35

zauważyłam ,że ta moja leżąca krowa ma zapadnięte oczy. to chyba źle?! jadła dziś i piła normalnie. glikolu dostała 200 ml. zastanawiam się czy wzywać w nocy weta czy czekać do rana? o ile dożyje do rana, bo wygląda to okropnie :(

Może wycieliny się zbliżają o ile pamiętam termin ma na 9 luty. Druga opcja to coś z cielakiem -może obumarł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 luty 2013 - 08:04

A którędy ta treśc się przelewa do otrzewnej? przez jakąś dziurę?

Znalezione w internecie:
"Zapalenie otrzewnej (łac. peritonitis) – proces chorobowy przebiegający w jamie otrzewnej wywołany najczęściej infekcją bakteryjną (w wyniku perforacji przewodu pokarmowego i rozsiewu flory bakteryjnej) aczkolwiek czasami do powstania zapalenia mogą przyczynić się czynniki chemiczne (np. krew, żółć, mocz, sok żołądkowy i trzustkowy)"

Ja nie jestem jakimś tam znawcą. Mówię tylko to co powiedział mi lekarz weterynarii. Jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie :)