Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo hodowla bydła motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:24

No to jak tak piszesz, że nie chce na bok odchodzić, to tym bardziej trzeba jej racice sprawdzić.

to w takim razie też sprawdzę,ale wydaję mi się że jakby miała coś z racicami to utykałaby czy coś a tu nic

kolego a jakies energetyczne pasze objetosciowe dajesz? wyslodki kiszonka z qq?

kiszonki nie robie bo na kilka krówek które posiadam nie za bardzo się kalkuluje. mleko od krów służy do pojenia cielaków i na własne potrzeby także nie usiłuje wyciągnąć z tych krów po 35 l mleka na dobę tylko ile da tyle jest dobrze więc i nie karmię ich jakoś za specjalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 23:41
  •  

#1222 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:34

Kał jest lużny i tak jakby lekko zabarwiony na zielono co dziwne bo zielonki przecież nie dostaje. Jutro kupię test i sprawdzę. do jedzenia dostają śrutę z jęczmienia owsa i pszenicy no i siano na przemian z sianokiszonką do woli ale ostatnio same siano no i śrutę.

jak taki kał to bardziej to wygląda na kwasice niż ketoze, nie wiem, cieżko jest cokolwiek powiedzieć jak się nie widzi zwierzęcia

#1223 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 22:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Miałem to samo napisać prędzej to na kwasice wygląda... Czyli ketoze możemy wykluczyć ... Badanie zawsze zaczyna się od badania temperatury i też chciałbym ją poznać chociaż pewnie będzie ok... ale możemy sobie pogdybać jedynie ... Dajcie wetom też zarobić :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 07:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zaraz jadę kupić test i na ketozę też sprawdzę tak na wszelki wypadek. A przy kwaśnicy co robić? jakie leczenie zastosować?
ja wiem że weterynarz też musi żyć tylko tak na początek próbuję coś zdziałać bez niego(tańszym kosztem) ale jak trzeba to oczywiście wzywam

#1225 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) Z reguły ja pomagam to teraz licze na waszą pomoc... Mam pacjentkę która ma opuchnięty staw kolanowy do racicy... Obadałem racicę czy problem się tam nie rozpoczyna ale racica czysta .... Krowa ma problemy ze wstawaniem ... temperatury brak, wiek jej to ok. 10 lat ... Dostała już Shotapen i Cefalosporyne , lek sterydowy przeciwzapalny, no i oczywiście przeciwbólowy... Miała tą nogę smarowaną różnymi maściami nawet i wodą z octem ... Opuchlizna jak była tak była, problemy ze wstawaniem również... Macie jakiś na nią pomysł?

#1226 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Okłady z rywanolu pomagają, tylko trzeba robić przez dłuższy czas 2-3 tyg, należy zrobić następująco; odpowiedni kawałek waty nasączyć rywanolem, przyłożyć na kolano i owinąć folią potem jeszcze taśma żeby nie spadło, można spróbować streczem. Jak okład dobrze się trzyma to uzupełniałem rywanol dwa razy dziennie strzykawką. Co kilka dni trzeba założyć nowy okład.

#1227 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 13:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) ptaszyna rivanol na pierwszym miejscu poszedł ... nic nie dało ... Nie wiem czy dzisiaj ostatnią próbe nie zrobie z Amoksycyliną i jeżeli to nie pomoże to niech ją na hamburgery oddadzą ...

#1228 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 16:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) a więc tak testu nie kupiłem bo nie mieli ale mają zamówić. Temperatura 37,8. weterynarz u którego byłem mówił że to może być ketoza i dał taki płyn energetyczny do wlewów. dzisiaj jeszcze zauważyłem że krowa tak ciężko mruczy nie wiem jak to opisać tak jakby jej coś bolało. Jak sądzicie to jest ketoza czy bardziej na kwasice wygląda. Kał o którym pisałem wcześniej jest lużny ale nie rzadki jak przy biegunce

#1229 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) haha poziom Twojego weta nie odbiega od poziomu tego forum, żal - glikol lek na wszystko :P

#1230 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) kruca nie mam pojecia co może być mućce twojej pawellesz, na odległość to se można wiele.
przy kwasicy kał ma być zgniły, śmierdzący, rzadki, krowa chudnie i patrzy sie na jedzenie zamiast jesc,
przy ketozie kał jest odwrotnie: twardy, bobkowaty wręcz, ciemny, krowa też chudnie, z apetytem różnie.
zrób jej ketotest z moczu, dobrze byłoby też pobrać płyn żwaczowy by zbadać pH, ja swoim badam cukier glukometrem jak podejrzewam hipoglokemię,
dobrze byłoby aby dobry wet "opukał" jej brzuch czy z trawieńcem i jelitami wszystko ok. tyle moge doradzić na odległość

Z reguły ja pomagam to teraz licze na waszą pomoc... Mam pacjentkę która ma opuchnięty staw kolanowy do racicy... Obadałem racicę czy problem się tam nie rozpoczyna ale racica czysta .... Krowa ma problemy ze wstawaniem ... temperatury brak, wiek jej to ok. 10 lat ... Dostała już Shotapen i Cefalosporyne , lek sterydowy przeciwzapalny, no i oczywiście przeciwbólowy... Miała tą nogę smarowaną różnymi maściami nawet i wodą z octem ... Opuchlizna jak była tak była, problemy ze wstawaniem również... Macie jakiś na nią pomysł?

czyli chodzi o tylną kończynę opuchniętą od racicy aż po staw kolanowy? cała noga opuchnięta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:14

haha poziom Twojego weta nie odbiega od poziomu tego forum, żal - glikol lek na wszystko :P

tak mówisz?
jak mówiłem dla weta co się dzieje z tą krówką i na koniec dodałem że te objawy pasują do kwasicy lub ketozy to się zaśmiał że za dużo czytam. Dla niego najlepsze rozwiązanie to przyjechać coś tam podać do picia może jakiś zastrzyk skasować pewnie parę stówek i jak pomoże to dobrze jak nie to też dobrze bo może będzie okazja przyjechać jeszcze raz i znowu skasować. Dlatego chcę się dowiedzieć na forum jak najwięcej i może samemu coś zdziałać

#1232 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Firefox niezależnie kto poda jakieś objawy to Ty za każdym razem strzelasz w to samo, ketoza, kwasica, watroba, trawieniec.
pawellesz jak nie pasuje Ci ten wet to wezwij innego, przecież możesz wezwać kogo chcesz, bo nie wiem czy Ci taniej wyjdzie kupować wlewki na ketoze, później na kwasice, a później jeszcze na wątrobę hepatil :P

#1233 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) hehehhehehe widzę że komuś przeszadzam na tym forum B) a w co mam "strzelać" powiedz mi kolego może Ty się wykarzesz swoją wiedzą i doświadczeniem, nom? co tej krowie dolega? napisz a ja się pośmieję, a skoro tak mówisz to po co te całe forum?

#1234 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:12

hehehhehehe widzę że komuś przeszadzam na tym forum B) a w co mam "strzelać" powiedz mi kolego może Ty się wykarzesz swoją wiedzą i doświadczeniem, nom? co tej krowie dolega? napisz a ja się pośmieję, a skoro tak mówisz to po co te całe forum?

Mi napewno nie przeszkadzasz :) jeżeli Dla Ciebie od tego jest forum żeby strzelać w jakieś choroby po kale, to w porządku pisz, i stawiaj diagnozy na odległość, bo masz do tego prawo i napewno ogromne doświadczenie, no ja niestety nie mam aż takiego dużego doświadczenia żeby tak określać choroby bez żadnej wiedzy o przypadku, dlatego odsyłam do weta. Pomóc na forum to można w jakiś ogólnych zasadach żywienia zwierząt w jakiś zootechnicznych zabiegach. Bo czasami nasze porady typu dawaj jej przez tydzień taki i taki preparat i to moze czasami zaszkodzic a nie pomóc.

#1235 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) strzelac diagnozy po kale :P heh
jak narazie to zastanawiałam się nad diagnozą, kał jest dobrym wskaxnikiem co się dzieje, ale dotychczas nie napisałam "dawaj jej przez tydzień taki i taki preparat", przejrzyj inne posty, gdzie piszą dawaj to, dawaj tamto. jak ktoś pyta jak leczyć konkretną jednostkę chorobową to dopiero odpowiadam, i wtedy jak wiem. a najważniejsze to znaleźć przyczynę a nie leczyć w ciemno. pomyliłeś kolego adresy.

Edytowany przez 7891Firefox, 28 styczeń 2013 - 20:41.

#1236 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Aha, czyli te Twoje długie posty o leczeniu stłuszczenia wątroby to nie był od początku do końca twój pomysł... widocznie to bym inny Firefox...

#1237 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) Firefox masz rację możemy sobie postrzelać tutaj... :P Widzisz ktoś troszkę więcej wie od drugiego to jest źle i nie dobrze ....
Firefox co do tej nogi to tak jest opuchnięta od racicy do stawu kolanowego... krowa się na niej nie opiera, ledwo co wstaje jakby się ją mocniej pchnęło to by się przewaliła...

#1238 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie ma złamania, albo trzaśnięcia kości?

#1239 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) stolarz88 tu Cie boli, niech Ci będzie, tak, to był inny ognisty lis heheh,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:19

Firefox masz rację możemy sobie postrzelać tutaj... :P Widzisz ktoś troszkę więcej wie od drugiego to jest źle i nie dobrze ....
Firefox co do tej nogi to tak jest opuchnięta od racicy do stawu kolanowego... krowa się na niej nie opiera, ledwo co wstaje jakby się ją mocniej pchnęło to by się przewaliła...

Referat o ketozie daje tytuł specjalisty. haha dobra koniec moich wrednych postów, doradzajcie dalej, ja tu tylko gościnnie