Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share johny1024

johny1024

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 09:34

Problem z bydlem (krowy mleczne) Żeby wiedzieć dokładnie to najlepiej byłoby pobrać trochę moczu i zbadać każdy wet powinien mieć paski do badania moczu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 07:08
  •  

#1142 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) @7891Firefox problem w tym, że to jest najlepszy moim zdaniem lekarz w okolicy. Jest młody i ma ogromną wiedzę i myślę doświadczenie. Jest po prostu zabiegany i nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć. ostatnio mi mówił, gdy pomagał mi przy porodzie 2:00 nad ranem dzwoniły 3 osoby prosić o pomoc przy porodzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w tej gminie praktykuje z nim 3 weterynarzy i nowa dziewczyna weterynarz, ale nikt w niedziele i w nocy nie jeździ. Mimo, że był u mnie wcześniej przy inseminacji nie widział zmian w kale. Widział ile jedzą kukurydzy, i że mało jedzą sianokiszonki, ale nie skojarzył tego ze sobą. Zdarza się pomylić każdemu i nie mam mu tego za złe. Sam też powinienem jakoś to skojarzyć.

#1143 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) wiesz no wedlug mnie to wet powinien sie zajmowac leczeniem ale nie dawka i patrzec co jedza od tego sa zywieniowcy zeby pogrzebac troche w gowienku i oni powinni odpowiadac za bledy chyba ze oni mowia swoje a rolnik swoje wtedy pretensje juz tylko do siebie :) a ztym jezdzeniem to jest mlody i sie jeszcze nie nchapał pieniedzy u nas jest w okolicy 4 i paradoks jest taki ze ten najlepszy kladzie juz najwieksza lache a i tak telefon mu sie urywa zima po zmroku nieosiagalny o nocy to juz sie nie mowi takze niedziela i swieta ma wolne :) a w sumie ten najgorszy jezdzi po nocach i weekendy i zarabia bo to jest jego okazja zeby zarobic u nas w ciagu dnia byl 3 razy i mozna to porownac do przyjazdu grabarza :) hehe byl bardzo dawno temu u swin to jak odjechał to zdechły i u krowy po 10 minutach od odjazdu zdechła a nazostawiał lekow bo mowi ze wyjdzie z tego a teraz to wiekszosc lekow sam podaje i jezdze kupuje przyjezdzaja glownie do sprawa zwiazanych z rozrodem czyli badania wszystkich krow ,plukani i 1-2razy w roku łozysko jak zostanie w krowie i jakies przypadki ktorych sam nie ogarne :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) ostatnio mam problem z młodą jałówka 2 tygodnie temu minął termin jej ocielenia sie i czekam od 2 tygodni i nic wynie ma duże i twarde ale jakoś nie widać aby miała sie zaraz ocielić w dodatku od tych wyni urosł garb pod brzuchem czy to jest normalne ?

#1145 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wydajna sztuka Ci się trafiła, czekaj cierpliwie.

#1146 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja osobiście radziłbym już nie czekać. Jak lekarz mi wspomniał po ostatnim ciężkim porodzie u pierwiastki SM, że po terminie cielak potrafi przybrać do 5 kg na tydzień. U mnie zalecił przy SM, aby nie zwlekać zbyt długo i indukować poród hormonami(wywołać wcześniejszy poród). Najczęściej krowa cieli się 24-26 godz. od podania hormonów. Co do worka pod brzuchem to normalne u ciężarnych. Wielkość takiego worka zależy jak urwie się pępowina przy porodzie. Z resztą była już mowa o tym kilka dni temu.

#1147 Share emi_osa

emi_osa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 17:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) 7891 Firefox - dzięki za pomoc.
A co do udziału tłuszczu do białka w mleku to ci nie powiem bo nie mam obory pod kontrolą.
Mucia przed porodem była w dobrej kondycji (staram się nie zatuczać krów przed porodem aby nie było problemów z ocieleniem)- nie wiem czy robię dobrze?
Kromilk 32% to mieszanka paszowa uzupełniająca dla krów firmy NUTRENA

#1148 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja z Nutreny to tylko mleko dla cieląt brałam.
no nie wiem czy moja pomoc była aż taka przydatna, bo koniec końca nie doszliśmy co dolega twojej mućce. Popieram kol. johny1024, dla świętego spokoju możesz jej zrobić test na ketoze, kilka złotych kosztuje taki test u weta. Przejrzałam to co napisałaś jeszcze raz i tak mi przyszło do głowy że od zapalenia wymienia krowa też będzie trochę "nie swoja", cała reszta jest ok, no troszkę mało tego sianka może, ale generalnie to kondycja normalna, apetyt ma, kał ok, tylko to zapalenie nie pasuje do wszystkiego. Obrzęk wymienia jest bolesny, a nie daj boziu jak zapalenie pójdzie na organizm, to już klapa.
Swoją drogą to mam taką krowę, Artystkę, która ma już 19 lat, miewa się świetnie, śpi na stojąco, i chodzi tak wolno, zawsze taka osowiała, z wieku posiwiała cała, ale daje dobrze mleko, żal mi ją sprzedawać na rzeź. Ale ta konieczność kiedyś napewno nadejdzie. Pozdrawiam

skoro już tu jestem to powiem Bercik92 ze u mnie zawsze pępki puchną jałówkom po wycieleniu, więc to chyba normalne, opuchlizna zawsze sama schodzi po jakimś czasie. Jak zacielam mięsnymi to też ciąża trwa ok. 10dni dłużej, ale miałam również przypadek w tamtym roku że wieloródka nie cieliła się długo, okazało się że ciele było martwe. Tego ci absolutnie nie życze, i jesli to ponad 2 tyg. to moze lepiej nie czekać (chyba że termin zle obliczyłeś, lub powtarzała ruję) bo cielaka to co już będzie, ale najbardziej to świeżo odchowanej sztuki szkoda. Pozdr

#1149 Share simentaler

simentaler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może ktoś z was mi pomoże bo mam mały problem z krową.
Moja krówka jest 7 m-cy cielna i byłoby wszystko ok gdyby nie to że robi się strasznie chuda. Nie widać żadnych oznak choroby, na brak apetytu też nie narzeka :) Nie martwiłabym się gdyby nie fakt że jeszcze nigdy tak nie schudła jak teraz. :(

#1150 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) podaj co zjada i jaki jest kał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share emi_osa

emi_osa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeszcze raz dziękuję koleżance 7891 Firefox.

Ja też mam taką staruszkę a nawet i starszą, i też mi żal się z nią rozstać ale w tym roku już wyjeżdża bo latem przejdzie pare kroków na trawe i już musi odpocząć. Boję się że raz nie wytrzyma. No cóż taki nasz zawód :)

#1152 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:49

Ja osobiście radziłbym już nie czekać. Jak lekarz mi wspomniał po ostatnim ciężkim porodzie u pierwiastki SM, że po terminie cielak potrafi przybrać do 5 kg na tydzień. U mnie zalecił przy SM, aby nie zwlekać zbyt długo i indukować poród hormonami(wywołać wcześniejszy poród). Najczęściej krowa cieli się 24-26 godz. od podania hormonów. Co do worka pod brzuchem to normalne u ciężarnych. Wielkość takiego worka zależy jak urwie się pępowina przy porodzie. Z resztą była już mowa o tym kilka dni temu.

A czy jest jakieś prawdopodobienstwo że krowa albo cielak tego nie przezyje ?

Może ktoś z was mi pomoże bo mam mały problem z krową.
Moja krówka jest 7 m-cy cielna i byłoby wszystko ok gdyby nie to że robi się strasznie chuda. Nie widać żadnych oznak choroby, na brak apetytu też nie narzeka :) Nie martwiłabym się gdyby nie fakt że jeszcze nigdy tak nie schudła jak teraz. :(

może odrobacz ?

#1153 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 07:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) Przy nadmiernym rozroście cielęcia szczególnie przy jałówce może być kłopot. krowie nic sie nie dzieje, bo dostaje naturalne hormony, które sama wytwarzałaby zbliżając się do porodu. Może się okazać, że cielak jest za duży, aby wyjść tyłem i pozostaje tylko cesarka. Nawet przy dużym cielaku, który mógłby urodzić się normalnie, a poród będzie się przeciągał, bo zawinęła się noga czy głowa jest gdzieś z tyłu, pochwa zaczyna puchnąć i robi się coraz ciaśniej. Napisz jakiej rasy jest jałówka i czym pokryta i kiedy. Może faktycznie pomyliłeś się w terminie, choć obrzmiałe wymię temu przeczy. Jeśli uważasz, że wymię jest już zbyt twarde, możesz spróbować zdoić siarę jeśli już ma, aby jej ulżyć i nie zepsuć wymienia. Siarę możesz zamrozić i podać cielęciu po urodzeniu.

#1154 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 08:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) kol. simentaler, powody schudnięcia mogą być różne, nikt Ci tu nie pomoże jeśli nie napiszesz (tak jak kol lamboEVO100 zapytał) czym ją karmisz dokładnie i jaki jest kał.
moze to być tak samo robaczyca jak niedożywienie bądź jakieś schorzenie metaboliczne

kol. Thomas 2135 wracając do tego co wczesniej napisałeś to zwracam honor, masz dobrego weterynarza, u mnie też jest jeden dobry który zawsze zabiegany, ale jak trzeba to o 3.00 w nocy też przyjedzie.

#1155 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:23

Może ktoś z was mi pomoże bo mam mały problem z krową.

Jakie mikroelementy jej suplementujesz?

#1156 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 10:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) a byc moze jest ciaża blizniacza bo przy blizniakach krowa zawsze jeszcze szczuplejsza jesli urwała mleko i nie dodoiła do konca laktacji lub slabo to jest duze prawdopodobienstwo

#1157 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 12:13

Przy nadmiernym rozroście cielęcia szczególnie przy jałówce może być kłopot. krowie nic sie nie dzieje, bo dostaje naturalne hormony, które sama wytwarzałaby zbliżając się do porodu. Może się okazać, że cielak jest za duży, aby wyjść tyłem i pozostaje tylko cesarka. Nawet przy dużym cielaku, który mógłby urodzić się normalnie, a poród będzie się przeciągał, bo zawinęła się noga czy głowa jest gdzieś z tyłu, pochwa zaczyna puchnąć i robi się coraz ciaśniej. Napisz jakiej rasy jest jałówka i czym pokryta i kiedy. Może faktycznie pomyliłeś się w terminie, choć obrzmiałe wymię temu przeczy. Jeśli uważasz, że wymię jest już zbyt twarde, możesz spróbować zdoić siarę jeśli już ma, aby jej ulżyć i nie zepsuć wymienia. Siarę możesz zamrozić i podać cielęciu po urodzeniu.

Może faktycznie pomyliłem sie w terminie jałówka jest czarna a juz nie pamietam jakim bykiem była zacielana i wyglada jak by nie miala siary tylko zwykle mleko....

#1158 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) to już musisz ją doić regularnie bo ci zapuchnie.

#1159 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) Spuchąć to może motor, albo traktor a nie krowa :P odpuść sobie takie komentarze, ciekawy jestem czy Ty doisz tak swoje jałówki przed wycieleniem które nabierają większe wymie i przechodzą termin? jak ma taki płyn mlekopodobny tzn że jeszcze nie jej czas cielenia, jak ma z każdej ćwiartki taki płyn to jest wszystko dobrze.

Edytowany przez razor275, 15 styczeń 2013 - 18:34.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam posiadam problem z krową która poroniła kilka dni temu. Dzisiaj jej spadł róg czego jej może brakować ?Dodam że mleka nie obcięła i jest o średniej wydajności

Połączony

Edytowany przez kuba5997, 15 styczeń 2013 - 21:09.