Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) to jest raczej opuchlizna okołoporowoda i dla jałówek to całkiem naturalne, więc nie masz czym się przejmować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 07:02
  •  

#1102 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) nie widzialem, więc trudno coś stwierdzić, może to przepuklina brzuszna? bądź jak napisał przedmówca jest to opuchlizna, czego bym ci bardziej życzył.

Edytowany przez ppp, 07 styczeń 2013 - 17:28.

#1103 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:52

Witam, jestem tu nowy ;) Mam problem i związene z nim pytanie, a mianowicie, jakieś 3 msc temu w nie długim czasie po sobie, porzuciły 3 krowy pierwiastki, wszystkie 6-7 msc, wczoraj znowu jedna krowa porzuciła też 7 msc. Stąd pytanie, co może być tego przyczyną? W lato też jedna krowa porzuciała, wcześniej się takie rzeczy w ogóle nie zdażały. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)Dodam, że raczej wykluczam uszkodzenia mechaniczne, bo od października krowy stoją w chlewie, na uwięźi, więc się nie mogły pobóść itp.

a jak wyglądają płody ? nie mają np. zaburzonych proporcji ciała np krótsze nogi względem tułowia, powiększone głowy ? Czy krowy tracą apetyt ? Czy krowa ma ropne upławy przed porzuceniem, jezli tak to jak długo i jak wygląda apetyt ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kurcze mam nadzieje że to opuchlizna. Nie wiem, to wygląda jak worek mosznowy u byka. Jak dotykałem to jest dość twarde, a jałówka stała jak słup. A jeżeli jest to ta opuchlizna to znaczy że niedługo mogę się spodziewać cielaczka? Jeśli tak to w jakim okresie mogę się spodziewać ocielenia?

Edytowany przez MafiaSD, 07 styczeń 2013 - 18:08.

#1105 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) jałówki często zbierają takie podbrzusze jak ma sie ocielić to sie ocieli jak wymię zbierze zależy jak szybko będzie je zbierać sam powinieneś to określić przecież jak hodujesz to powinieneś sie jako tako znać Mam taką sztukę ocieliła sie w piątek no i od początku ma nie równe wymię z jednej strony z ćwiartki tylnej nie schodzi opuchlizna smaruje jej to a może ktoś by podał jaka taka maść naprawdę dobra po udoju ma tak ze z jednej strony jest normalnie miękkie a z jednej twarde mleko oddaje równo pomijając to iż z mlekiem nie szaleje wręcz przeciwnie zawiedziony jestem bardzo bo daje tylko 14l dziennie wiem po po przedniej laktacji ze stać ją na dużo więcej jest to jej 2 laktacja

#1106 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. A z tym znaniem się na hodowli to nie jestem profesjonalistą (mam 1 krowę i 1 jałówkę która właśnie się ocieli), ale ciągle powiększam horyzonty w tej dziedzinie ;)

#1107 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) na opuchlizne to jest duzo masci na wymiona Helena balsam i Elemi z overa obie sa dobre i wiele wiele innych firm i nazw

#1108 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:13.

#1109 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:45

Kurcze mam nadzieje że to opuchlizna. Nie wiem, to wygląda jak worek mosznowy u byka. Jak dotykałem to jest dość twarde, a jałówka stała jak słup. A jeżeli jest to ta opuchlizna to znaczy że niedługo mogę się spodziewać cielaczka? Jeśli tak to w jakim okresie mogę się spodziewać ocielenia?

to normalne taki worek, jest sygnał że ma zadatki na dobrą mleczność. Co do maści polecam oprócz overa firmę vittra koniecznie basamy nie tylko na opuchlizny ale i na komórki somatyczne u krów z wyższą zawartością tego dobrodziejstwa
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1110 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na obrzęki wymienia, głównie, w stanach zapalnych, stłuczeniach może okołoporodowe też bardzo dobra jest maść Permammas z vetoquinol. Smaruje się nią przez 3 kolejne udoje, następnie robi koniecznie dwa udoje przerwy i później znów 3 smarowania. Co do "worka" pod brzuchem to normalne i widoczne jak zauważyłem bardziej u mlecznego bydła(hf). Gdybym Ci pokazał jakie podbrzusze ma moja simentalka to byś się dopiero zdziwił wielkością.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dobrze opuchliznę ściąga Atla-derm. Heleny maści bardzo sobie chwale na zbijanie somatyków.

#1112 Share ppoki

ppoki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:10

a jak wyglądają płody ? nie mają np. zaburzonych proporcji ciała np krótsze nogi względem tułowia, powiększone głowy ? Czy krowy tracą apetyt ? Czy krowa ma ropne upławy przed porzuceniem, jezli tak to jak długo i jak wygląda apetyt ?

Płody, były już martwe od jakiegoś czasu i były w stanie zasuszenia/rozkładu, tak więc trudno określić zdeformowania budowy ciała. Apytytu nie traciły przez cały czas, a jeżeli dobrze rozumiem :D upławy to ten śluz, to nic takiego nie było wcześniej.

#1113 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:38

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:13.

#1114 Share ppoki

ppoki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie, nic takiego nia miałem.

#1115 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:50

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:12.

#1116 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowie jak sobie poradzić z wysoką somatyką ?

#1117 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:13

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:12.

#1118 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) no ten Permammas tez jest dobry i bardzo dobrze sie wciera bo emulsja i w sumie niedrogo wychodzi bo 1l kosztuje 58zl Ja posiadam w tej chwili na stanie Elemi , Bal derm ,Alta derm,Permammas a ktora jest najlepsza trudno powiedziec na jakie stany z somatyka bez obrzeku chyba ten permammas najlepiej sie sprawuje taka staruszka miala u mnie 1,5mln a teraz 600tys takze zbiło troche a na zapalenie z obrzekiem to Elemi i Helena balsam i ogolnie jesli w skladzie jest mieta pieprzowa to dzila galancie

#1119 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 09 styczeń 2013 - 17:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam mam problem z jałówką w okoli szyji karku i na głowie wyskoczyły jej takie bomble coś takiego jak kórzawki są to takie wielkie bąble takie dosyć twarde wygląda jak stróp co to może być co zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 18:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) najprawdopodobnije grzybica

sa jakies szczepionki na to dla cielat sasiad dawal i taki fiolet jest do pryskania ale nazw nie pamietam