Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3297 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 30 grudzień 2012 - 19:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) dziwne jest to a zarazem przykre ze jej matka w szczycie laktacji ponad 30l potrafiła daća ona wczoraj nawet litra niedała
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 19:23
  •  

#1062 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 19:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) a je normalnie? Nie ma gorączki?

#1063 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 31 grudzień 2012 - 09:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) wszystko jest ok, apetyt ma prawidłowy, gorączki brak.
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) możesz jeszcze trochę poczekać ale pewnie pójdzie na rzeź.

#1065 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:08

Panowi zainteresowani nic się nie dowiedziałam, w organach czysto, wyniki w normie. Wet powiedział, że gdyby mógł dobrać się do mózgu to wiedziałby na 99% czy to był zator czy nie. Ale nie mógł ze względu na utylizację.
Miejmy nadzieję że rok 2013 przyniesie coś lepszego :)

Nawiąże do tego jeszcze wątku ... W ciągu 2 tygodni zdechły mi 2 sztuki jałówek... Przyczyny kompletnie nie znane... Jedna tydzień po wycieleniu druga 3 miesiące do wycielenia ... Obie po niezłych bykach... Uduszenia śladów brak ... Stało się to bez objawowo i nagle...

#1066 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) A może macie nie sprawną instalację elektryczną i prąd zabija, kiedyś czytałem w gazecie, że rolnikowi firma zakładała instalację i po jakimś czasie prąd zabił mu 8 z 10 szt. bydla, bo jak wiadomo bydło jest delikatne na porażenie prądem. Z mojej strony to tylko sugestia.

Oby nadchodzący Nowy Rok był szczęśliwszy i bez żadnych problemów w stadzie.

Edytowany przez marcin2057, 31 grudzień 2012 - 14:40.

#1067 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) kiedyś u brata wy hydroforze silnik przebicie zrobił to taka sekunda przed tym jak bezpiecznik wywaliło wszystkie sztuki z nóg pozwalało ale moment powstawały nic sie żadnej nie stało gdyby miał instalacje do wody na plastikowych rurkach nie doszło by do tego a tak po rurkach do rurek stanowisk i łańcuchów teraz ma silnik przymocowany do stojaka na ścianie i połączony z pompą na sprzęgle kłowym plastikowym

#1068 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) marcin ta obora jakaś pechowa jest ... Największe upadki są właśnie w tej... Zaczęło się od pioruna który zrobił zwarcie na bojlerze i zabił 9 sztuk... Najładniejszych sztuk które miały się na dniach cielić ... :/ Potem przerobiliśmy cała instalacje .... Wcześniej też jałówka na wycieleniu nogę złamała i teraz te 2 sztuki :/

Dzięki za życzenia i wzajemnie ;)

#1069 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam niby problem, krowa ocieliła się 30.XII teraz daje 2x13l doję ją o 6.30 i wieczorem o 18.30 i tak od ok 14-15 zaczyna kapać jej mleko i rano jak zachodzę do obory to też jest nakapane, i tak godzinę przed dojem już ryczy, opuchlizna prawie już zeszła, krowa waga ok 600-650kg rasa mieszana z Jerseyem. Czy zacząć doić ją 3razy czy może odczekać aż samo przejdzie ?

#1070 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 11:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) nie przejdzie, mięśnie zwierające strzyk są słabe i puszczają mleko. 13 litrów na udój to nei tak dużo, możesz zacząć doić 3 x dziennie jeżeli to nie problem ale mleka więcej dużo nie bdziesz miał średnio 10%.

a teraz ja. w mojej oborze zapanowała grypa, objawy osowienie brak apetytu spadek mleka kaszel temperatura, znacie jakieś metody łagodzenia poza bzijaniem temperatury ? borgal ew. mogę podać no i biovetalgin + cebula do żarcia
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 11:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie krowa jak kiedys tak puszczala to zaczalem doic 3 x dziennie i po kazdym doju tak palcami jakbys walkowal cos te strzyki masowalem koncowki aby poprawic ukrwienie i te miesnie postarac sie przywrocic do sprawnosci i po okolo 2 tyg przeszlo ale moja dawala okolo 40l wtedy i to bylo dziwne z dznia na dzien sie zczelo takie kalafy ze po 4-5l bylo ,mniej a przeciez dawala wczesniej po 50 i problemu nie bylo nigdy u niej z gubiemniem i wet kazal ,mi tak masowac bo innego lekarstwa nie ma no i przeszlo

#1072 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:17.

#1073 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dużo nie daje, ale też u mnie w stadzie rewelacyjnej wydajności nie ma i te 26l/ dzień już mnie sadysfakcjonuje tym bardziej, że krowa jest w 9 laktcji. Pozostało mi tylko po każnym doju masować strzyki bo chodzić 3 razy to nie za bardzo. Co do witamin to dostają dolfos BMs 3% do śruty.P.S.dzięki za podpowiedzi

#1074 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:12

u mnie kiedyś dawała 30 dziennie i na legowiskach co najmniej litr mleka był. spowodowane jest to brakiem witamin (nie pamiętam dokładnie).

a mozesz sprawdzić lub się dowiedzieć co to za witamina jest odpowiedzilna bo pierwsze się z tym spotykam ?

u mnie jałówka raz miała komplikacje poporodowe wyparła macice i tez mleka nie chciała dawać wet mówił ze to wina leży w przysadce mózgowej u krowy i dał mi na to lek po tygodniu doszła do całkiem dobrego wyniku jak na chorą krowę u ciebie albo sama sie rozdoi albo myślę ze po lekach powinna dać w granicach swojej możliwości jak na tego typu rasę powinna być mleczna podjedz do weterynarii popytaj na pewno coś doradzą

na wstrzymywanie mleka podaje się przed dojem kilka minut oksytocynę któa działa na przysadkę mózgową i jałówka oddaje mleko. raz miałem tak zestresowaną simentalkę że 2 tygodnie musiałem podawać + środek tzw. głupiego jasia i jarzmo bo tratowała ludzi

Edytowany przez atomik, 05 styczeń 2013 - 15:17.

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#1075 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:28

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:18.

#1076 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) ale jak długo podajesz po wycieleniu ?

#1077 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:03

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:18.

#1078 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) A próbowałeś ją oszukać samym ukłuciem igłą?

#1079 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) tez mam taka jedna i oszukanie nic nie da ani zmniejszona dawka musi dostac pelna tylko ze ona dwie laktacje doila a w 3 sie jej cos pokrecilo ale idzie na steki bo to sim jeszcze z 2-3 tyg moze cena skoczy jak troche sie ruszy po swietach a jak ją tylko ukluje yo da zalozmy polowe i reszty nie a pojdzie za 2-3 godziny i wszystko juz w kanale wylecialo i w ten sposob mi cwiartke znisczyla bo zaraz po ocieleniu nie wiedzialem o co jej chodzi i raz drugi mleka nie dala i zapalenie takie kosmiczne ale doi tylko ze w tej popsutej ma moze 0,5-1l mleka teraz gdyby byla zasuszona pewnie by ja naprawila przy antybiotyko terapi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:10

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:19.