Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD

galeria
Krowy
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tu nie było ani gorączki, ani w ogóle jakichkolwiek oznak czegokolwiek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 20:42
  •  

#1042 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) to pozostaje tylko czekać na wyniki badań krwi... (chyba tylko na to...)

#1043 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak nie ma żadnych oznak choroby to często jest to zawał serca każde zwierze może to spotkać. Mi kiedyś 4 miesięczny cielak padł na zawał po jedzeniu. Miał jakąś wadę serca bo było bardzo duże.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#1044 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:45

Problem z bydlem (krowy mleczne)

to pozostaje tylko czekać na wyniki badań krwi... (chyba tylko na to...)

Po pierwsze badania krwi nie są dobrym materiałem do badań zakażeń bakteryjnych (co sugerujesz). Po drugie we krwi mozesz wykryć co najwyzej przeciwciała sugerujące obecność tylko niektórych bakterii.Jest to uzasadnione ekonomicznie i diagnostycznie. To że masz przeciwciał nie oznacza że w tym momencie masz też bakterie (przeciwciała utrzymują się około 6 miesięcy). Poza tym nie można zrobic oznaczeń ilościowych tzn. czy infekcji dokona kilka czy kilka milionów bakterii przeciwciała będa na podobnym poziomie. Czynnikiem powodującym zmiany jest czas od zakażenia.
Dlatego najlepszym materiałem do diagnostyki zakażeń bakteryjnych jak (nadają się też do PCR) są wycinki narządów wewnętrznych: płuca, wątroba, śledziona, nerka, fragment jelita grubego i cienkiego.
Krew jest dobra do badań serologicznych i czami nadaje się do badań genetycznych.
@ Olecka jaki materiał został wysłany do badań?? Jakie kierunki badań wyznaczył lekarz?? Bo chyba nie bada jej na wszystko co się da bo wtedy to faktura przyjdzie Ci na kilka tyś. zł. Byłaś przy sekcji tej sztuki?? Jak wygladały pluca?? jaki kolor?? Jakies widoczne zmiany?? Zwłóknienia?? Wątroba stłuszczona?? w jakim kolorze, miała białe plamy??
Jelita i jej krezka, czerwone, przekrwione?? Krezkowe węzły chłonne powiększone??
Możesz powiedzieć gdzie robisz te badania?? W jakim laboratorium??

#1045 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Lekarz to zaufany wet, bada ją na co się da, o fakturę nie muszę się martwić. Ja lekarzem nie jestem więc Ci nie powiem dokładanie jak poszczególne narządy wyglądały.
Zapewne przyczynę znajdzie tylko lekarz, bo leczenie przez forum wiadomo jakie jest. Napisałam tu bo być może ktoś miał już taki przypadek i po prostu łatwiej byłoby już szukać mając jakiś kierunek.

#1046 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) wspomniałem o fakturze bo myślałem że cos tam zostało wysłane do badania w laboratorium. Rozumiem że tak nie jest?? Z całym szacunkiem ale nawet najlepszy lekarz na podstawie samych obserwacji nie jest w stanie postawić pewnej diagnozy bez jakichkolwiek badań. To tak jakby próbować ustalić przyczynę awarii np. skrzyni bez jej rozbierania. Jeżeli usterka będzie typowa. Można w ciemno kupować części ale czasami można się bardzo pomylić... A co masz na mysli pisząc: lekarz bada na co sie da?? W jaki sposób to robi??

Edytowany przez rafik256, 28 grudzień 2012 - 20:29.

#1047 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wysłane do laboratorium, o to się nie martw. A chodziło mi o to że bada w kazdym kierunku nie np. tylko bakterie.

#1048 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja sie nie martwię co najwyzej staram się pomóc... poza tym tak sie składa że pracuję w laboratorium diagnostycznym w pracowni mikrobiologicznej dlatego zadaje takie pytania i takie rzeczy mnie interesują.
Nie mam zamiaru atakować Twojego lekarza... dobry lekarz to podstawa i od rozmowy z nim zawsze zaczyna sie ustalanie kierunku działania. Stąd moje zdziwienie kiedy czytam że bada się na wszystko. Dopytuję dlatego bo sam jestem ciekaw co dokładnie jest przyczyna tylu upadków dorosłych sztuk.

Edytowany przez rafik256, 28 grudzień 2012 - 20:45.

#1049 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) Oj my sami jestesmy ogromnie ciekawi. I sam lekarz jest ciekaw, bo w okolicy słychać ostatnio takie przypadki. Zero objawów nagła śmierć.

#1050 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) a co wysłaliście do badania?? Do którego laboratorium?? lekarz sugerował jakiś kierunek działania?? z jakiego regionu Polski jesteś??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Do badania krew i wycinki z narządów oraz odchody. Nie wiem jakie laboratorium, na razie nie mam żadnego info. Mazowieckie.

#1052 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 29 grudzień 2012 - 09:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam wszystkich mam taki problem,jałowka tydzien już po wycieleniu nie daje nawet 2 litrów mleka ...Opuchlizna zeszła..a mleka jak nie było tak niema. Czy jest szansa że ona jeszcze się "rozkręci'' ?
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#1053 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 09:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) ale to nie oddaje wszytskiego mleka czy tak malo daje?? jak ja wydoisz to wymie miekkie jest czy nadal nabrane??

#1054 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 10:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jałówki, zazwyczaj zatrzymują mleko. Kopie podczas dojenia?

#1055 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wydaja sie do końca,niema więcej mleka,po doju wymię jest mniękkie i jest srednio spokojna.

#1056 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowi zainteresowani nic się nie dowiedziałam, w organach czysto, wyniki w normie. Wet powiedział, że gdyby mógł dobrać się do mózgu to wiedziałby na 99% czy to był zator czy nie. Ale nie mógł ze względu na utylizację.
Miejmy nadzieję że rok 2013 przyniesie coś lepszego :)

#1057 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 20:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) jakiej ona jest rasy szymi?

#1058 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) HFxMO

#1059 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) A był u niej wet?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie jałówka raz miała komplikacje poporodowe wyparła macice i tez mleka nie chciała dawać wet mówił ze to wina leży w przysadce mózgowej u krowy i dał mi na to lek po tygodniu doszła do całkiem dobrego wyniku jak na chorą krowę u ciebie albo sama sie rozdoi albo myślę ze po lekach powinna dać w granicach swojej możliwości jak na tego typu rasę powinna być mleczna podjedz do weterynarii popytaj na pewno coś doradzą