Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share intel457

intel457

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:07

jaki kal ma ta sztuka?? ile dajesz tych pasz .??? i jaki krowa ma kal? jak sie zachowuje poz jedzeniu tego normalnie ??? nie kladzie sie odrazu??

kał hmm normalny lecz był okres gdzie było to żadkie gdyż u mnie w całym stadzie i u sasiadów był wirus gdzie kazda sztuka miała biegunke teraz jest wszystko ok z kałem a zachowuje sie ospale można powiedzieć taka wolna sie zrobiła jak by energi nie miała ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 13:50
  •  

#1022 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) a napisz cos wiecej o tresciwej jak ja robisz i z czego dajesz jakies witaminy drozdze kw weglan krede pastewna drozdze?? mocznik jej dajesz?? ile moze tej kuku zjesc??

#1023 Share intel457

intel457

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:23

a napisz cos wiecej o tresciwej jak ja robisz i z czego dajesz jakies witaminy drozdze kw weglan krede pastewna drozdze?? mocznik jej dajesz?? ile moze tej kuku zjesc??

Robię Śrutownikiem Bijakowym i składa sie z mieszanki (owsu pszenicy jęczmieniu) i pszenżyto i do tego Koncentrat Krasula premium (czasem kupuje jeszcze Krasula 18 pełno porcjowa) i to wszystko nie mocznikuje pasz kredy też nie daje i kuku hmmm ile dam tyle zje nie można z tym przesadzać dostaje 25 l wiadro takie pełne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 08:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam wszystkich forumowiczów;) Na początku wszystkim dobrego nowego roku samych sukcesów.
Teraz do sedna otóż mam taki problem mam dwie jałowki w wieku 16 miesięcy rasy HF i sprawa wygląda tak że obie mają ruje która trwa trzy dni kiedy w takim wypadku inseminowac? czy moze inseminowac 2-3 razy w przeciągu tej rui ? z góry dziękuje za podpowiedź.

#1025 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 11:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) nie zawsze objawy wewnętrzne odpowiadają zewnętrznymi ... Jeżeli inseminujesz bykiem lub masz swoje nasionka można zrobić to 3 razy czyli na początku, mniej więcej po środku i na końcu ... Moim zdaniem najlepszym wywodem z takiej rui je inseminacja gdzieś po 18nastej godzinie od rozpoczęcia rui plus podanie hormonu na zakończenie ... Jak już kryć poprzez inseminatora bez tego hormonu to spróbować na samym końcu ;) Czemu tak?? Z racji ekonomii czyli kosztów...

#1026 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 09:46

Robię Śrutownikiem Bijakowym i składa sie z mieszanki (owsu pszenicy jęczmieniu) i pszenżyto i do tego Koncentrat Krasula premium (czasem kupuje jeszcze Krasula 18 pełno porcjowa) i to wszystko nie mocznikuje pasz kredy też nie daje i kuku hmmm ile dam tyle zje nie można z tym przesadzać dostaje 25 l wiadro takie pełne

dodaj krede pastewna ok 10 kg na tone bo moze tak byc ze ca za malo masz

#1027 Share intel457

intel457

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 10:00

dodaj krede pastewna ok 10 kg na tone bo moze tak byc ze ca za malo masz

pewnie jest coś za mało ale było by widać też po innych krować ze coś jest nie tak z paszą ostatnio sie zastanawiałem czy nie zjadła jakiegoś gwoździa czy jakiegoś drutu tylko nie znam objaw zjedzenia gwoździa ...

#1028 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 10:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) dajesz jakies witaminy mineraly??? ja bym dodal do mieszalnika krede pastewna. ta sztuka moze miec wieksze zapotrzebowanie na nia i dlatego takie objawy a jak podejrzewasz gwozdz to powiedz niech wet wrzuci jej magnez do zoladka to niewielki koszt a on juz tam zostanie

#1029 Share intel457

intel457

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 10:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) trzeba pomyśleć nad tym na dniach na być wet i pobierze próbkę krwi i moczu i zbada to i już wywnioskuje co się z nią dzieje Dzieki za rady

#1030 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie wiem czy dobrze trafiłam ale u nas ostatnio dzieją się naprawdę dziwne rzeczy i sam wet nie ma pojęcia czemu. W ciągu roku z niewyjaśnionych przyczyn padło nam 4 krowy i 1 byk około 800 kg. Ostatnio pierwiastka po wycieleniu (miesiąc temu). Dawała normalnie mleko, rano wydojona za 3 godziny już nie żyła. Wykluczone zaciągnięcie sie uduszenie itd. Po zrobionej sekcji na jakieś 70 % wykazano że miała zator w żyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Co do ostrza ,mam podobnie ,krowa ospała,kopie bez powodu ale mleko daje dobrze .Gdyby była cielna to mogła by kopnąc jak by ją płód uciskał ale nie jest .Podejrzewałem ostrze ale teraz przyszły wyniki somatyków i ma 27000 czyli bardzo dobre .Przy takich somatykach wychodzi że krowa zdrowa ,gdyby miała ostrze powinna miec podwyższone .Dobrze myślę?

#1032 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:33

Nie wiem czy dobrze trafiłam ale u nas ostatnio dzieją się naprawdę dziwne rzeczy i sam wet nie ma pojęcia czemu. W ciągu roku z niewyjaśnionych przyczyn padło nam 4 krowy i 1 byk około 800 kg. Ostatnio pierwiastka po wycieleniu (miesiąc temu). Dawała normalnie mleko, rano wydojona za 3 godziny już nie żyła. Wykluczone zaciągnięcie sie uduszenie itd. Po zrobionej sekcji na jakieś 70 % wykazano że miała zator w żyle.

Apetyt miały do samego końca? Ile czasu po ocieleniu padały?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1033 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Apetyt do końca, zero jakichkolwiek objawów. Wykluczenie padnięcia od paszy i ukł trawiennego.
Jedna po ocieleniu 2 miesiące druga miesiąc. Byk 1,5 roku (wiek).

#1034 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:57

Nie wiem czy dobrze trafiłam ale u nas ostatnio dzieją się naprawdę dziwne rzeczy i sam wet nie ma pojęcia czemu. W ciągu roku z niewyjaśnionych przyczyn padło nam 4 krowy i 1 byk około 800 kg. Ostatnio pierwiastka po wycieleniu (miesiąc temu). Dawała normalnie mleko, rano wydojona za 3 godziny już nie żyła. Wykluczone zaciągnięcie sie uduszenie itd. Po zrobionej sekcji na jakieś 70 % wykazano że miała zator w żyle.

A może jakeś badania krwi by coś wykazały, pod kątem chorób bakteryjnych itp.

#1035 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) Próbki poszły do analizy, czekamy na wyniki. Tylko że to naprawdę dziwna sprawa. Jakos ten rok nie był szczęśliwy.

#1036 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) a żadnej sztuki do stada nie dokupywałaś? (np. mała cieliczka)

#1037 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 12:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ta która zdechła, została dokupiona 3-4 miesiące temu ale od sprawdzonego hodowcy.

#1038 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 15:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) Widze, że nie tylko ja mam problem. Pierwiaska nagle zaczyna kopać bóle ma straszne i to wszystko ustępuje za jakieś 1-2 godz. Podejrzewamy ciało obce między księgami.

#1039 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:48

Ta która zdechła, została dokupiona 3-4 miesiące temu ale od sprawdzonego hodowcy.

to badania krwi coś powinny wykazać, u nas był taki przypadek 2 lata temu, że jałówka po wycieleniu normalnie jadła oczyściła się normalnie (z łożyska) a po dwóch dniach padła na parę minut przed jej padnięciem był weterynarz i się okazało że w macicy były jeszcze "resztki" łożyska które krowę zatruły". Jakiś preparat jej podał poprzez zastrzyk ale po ok. minucie jałówka padła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) u nas kiedyś krowa 2 tyg po ocieleniu wieczorem normalnie jadła i dała mleko. Rano nie chciała jeść i dostała gorączki po południu był weterynarz stwierdził zapalenie macicy i podał antybiotyk. Po 2-3 godzinach krowa padła było to uczulenie na antybiotyk. Co ciekawe stała do końca osuneła się na ziemię i po minucie zdechła.