Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#981 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:50

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Luke16 jest to krówka RW nic innego jej nie dolega oprócz tego problemu. tak była badana na cielność przed każdym zabiegiem. ten hormon co podałeś, był już użyty.
jak na razie odpuściłam ruję, nieraz to pomagało przy starszych krowach. za 3 tyg uderzymy z pełną parą..

a jeszcze pytanko, jak to jest z tymi długimi rujami? lepiej zapładniać na początku czy na końcu? czy od razu umawiać się na "R"kę?

w takim wypadku zaryzykowałbym krycie 3x w ciagu jednej ruii, na poczatku, srodek i koniec. A jesli to zawiedzie to zostaje byk. U mnie 6 lat temu wypadla sztuka ktora dawała 12 tys w laktacji w starym zywieniu przez to ze nie chciala sie zacielic;/

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 18:52
  •  

#982 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 23:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) dobry pomysł przedmówcy , ja kryję 2 razy " trudne " krowy , 1 raz HO a 2 raz kolor łatwiej na przyszłość stwierdzić porę krycia
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

#983 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 03 grudzień 2012 - 14:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam panowie. Mam problem z krowa a mianowicie padła na nogi przed porodem. Jest 5 dni po terminie i niechce wstać. Dostała dwa razy kroplówke( wczoraj rano i wczoraj wieczorem) i nic niepomogło. Apetyt ma średni ale jeszcze pobiera pasze. Doradzcie co zrobic, czy to juz koniec i pakować ją na wózek? Może ktoś miał taki problem i wybrnął z niego?
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 14:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) mieliśmy kiedyś przypadek ze krowa nie chcial wstac tydzien ablo 2 po ocieleniu pomoglo jej przewiązanie do stodoły .... miejsce bez betonów i antybiotyk na stawy ...pozniej została sprzedana normalnie jako opas .... z miesiac sie meczylismy z nia w stodole potem jak zaczela wstawac wrociła na dosłownie 1 dzien do obory i znow do stodoły bo na betonie juz znow problem wracał

#985 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 14:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) no ale to po ocieleniu, u mnie jest przed ocieleniem i szkoda własnie bo krowa dobra i cielecia szkoda.

#986 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2012 - 15:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:48.

#987 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 16:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Po co zaraz cesarkę? Wywołać poród sztucznie... Doraźnie wapno pod skóre... A jak z temperaturą?? Uszy ciepłe?? Ma jakieś chęci do wstania?? Nie rozjechała się czasem??

#988 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 03 grudzień 2012 - 17:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jaką maść polecacie na opuchliznę wymienia po wycieleniu?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#989 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 17:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) helena balsam z overa bardzo dobra a troche tansza a o prawie identycznym skladzie i w sumie dziala takze skutecznie to Bal Derm

#990 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2012 - 18:00

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) godzine temu sie ocielila, ciele żywe ale chyba też na ostrzał bo jakis potworek jest. musiał płód być jakos uszkodzony czy niewiem co innego. ciele ma dolną szczenke jakby z 5cm za krótka i na bok wykrzywiona, wiec chyba nic z niego niebedzie ale niewiem, moze sie mu to zmieni jak czasem z nóżkami u cielat jak sie podwijaja. Krowa niepodrywa sie do wstawania i chyba niebedziemy nic robic tylko sie ją odwiezie na spend

Edytowany przez szymi4512, 03 grudzień 2012 - 20:51.

#992 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:06

#993 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) cielaka nie dobijaj bo jak będzie pił to przeżyje i urośnie ci na cielecinę.

#994 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) Cielak myślę że jakoś będzie pił i sprzedasz. A krowa co z nią jakieś konkrety czemu nie wstaje? Brak energii, odwapnienie? Zmęczenie po porodowe? Czy jakieś uszkodzenia wewnętrzne?

#995 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 06:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) był byczek. pic zabardzo niechce bo utrudnia mu ta szczęka, jeszcze sie z takim czymś nie spotkałem. Krowa takto pobiera pasze i jest bystra a wstać niechciała juz przed porodem. Dobra dójka była ale już starsza i tata już niechce w nia kasy pakować. Może to błedne myślenie ale niewiem, ja mu przetłumaczyć niemoge:D

#996 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 07:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) szymi4512 ja bym jej dał ostatnią szanse podając domięśniowo kofeinę jest takowy iniekcyjny środek ... Ostatnio miałem podobny problem z jałówką i wstała po tym .... Nie wykluczam że może być też rozjechana.... Ja dałbym jej ostatnią szanse z tą kofeiną ...

#997 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 09:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) jest jeszcze metoda z reklamówka na pysk. Jak jest w stanie wstać to wstanie tylko trzeba w porę zdjąć żeby się nie udusiła.

#998 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2012 - 16:21

#999 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) ale z was katy :) ile ta krowa wazyc moze??? jak dadza ci dobra kase to sprzedaj a jak malo wazy i lekaz wiecej jak 400 za leczenie nie zechce to spruboj sasiad kiedys stawial krowy pastuchem i pomagalo ... polewal je woda i podpinal na chwile pastuch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2012 - 18:17

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:50.