Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD

galeria
Bydło mleczne
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 10:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli faktycznie zaczną laksować to zapraszam do tego tematu:

http://www.agrofoto....dla-t14685.html

Jeśli nie to niech weterynarz zrobi badanie krwi dla kilku sztuk. Lub takim paskiem w moczu lub mleku na podstawowe schorzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 07:28
  •  

#82 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) Koledzy już wiem na 99% co się u mnie dzieje w stadzie to jest wirus IBR jutro będę wiedział na 100% oddałem krew do badania. Rozwija się bardzo szybko, mam już zarażone około 25 sztuk oraz całą młodzież ;)

#83 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) To znaczy że to ta choroba wirusowa co stwierdziliśmy z kolegami? Lekarz był ? Podawał jakieś leki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#84 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 22:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Badanie krwi nic nie wykazało, lekarz podawał leki ale nie wiem co.

#85 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli chodzi o choroby wirusowe to nie stosuje się leków p/wirusowych u zwierząt, Jeśli chodzi o biegunkę to możemy tylko działać objawowo czyli:
- podać środek który będzie ściągał wodę z jelit do kom. jelitowych np. stop + lub taninal
-jeśli biegunka trwa dłużej to należy podać preparaty nawadniające np. rehyvet

#86 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 09:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam jednego cielaka. Jakieś dwa tygodnie temu stracił apetyt i zaczął trochę chudnąc. No to zaraz dostał na odrobaczenie selen i witaminki. Po dwóch dniach lekka poprawa na dzień dwa i znowu osowiały. Weterynarz powtórzył odrobaczenie i witaminy. No i zero poprawy. Co może z nim być. Dodam że ma bardzo zbity kał. Prawie jak zajęcze bobki. Weterynarz nie wie co mu jest. Dać krew do zbadania?

#87 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 13:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie po badaniu krwi i płuc wyszło nadmierny poziom bakterii, lekarz stosował antybiotyki u 15 sztuk teraz już jest wszystko oki koszty poniesione 2 tys lekarz i leki, 500 zł badania, utrata około 1 tys litrów mleka, oraz obniżenie wydajności ok. 2litrów dziennie...

#88 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 20:34

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowie mam problemik z jałówką ;) mianowicie rano się wycieliła o dziwo sama, ładnie się oczyściła ale mleka nie chciała oddawać. Podawałem jej Oksytocyne dwa razy i nic ..., wymię duże zrobiła 'aż wezwałem weterynarza nie dawno... i mówi ze zapalenie spore i dlatego nie chce puszczać. Wstrzyknął jej antybiotyk do wymienia i do mięśniowo i zobaczymy..... i tu pytanko (bo pierwszy raz mi się zdarzyło aby jałówka miała zapalenie), czy to zapalenie szybko zniknie i czy z tej jałówki coś będzie dobrego, bo jak już na początku zaczyna się zapaleniem, to może będzie mieć tendencje do tego w przyszłości? i od czego mogło się zrobić zto zapalenie u jałówki?

#89 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 21:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Myślę że zniknie w ciągu kilku dni, też czasami mam problemy z jałówkami po wycieleni ale prawie zawsze potem jest już ok ;)

#90 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) problem dotyczy stada krow HF 50-90% HF wiek od 2-11lat
problem polega na braku apetytu ... w ciagu miesiac z 18 sztuk 5 razy było tak ze krowa traci apetyt pasze troszke tam je kuku nie chce siano je
menu to :
płatki jeczmien pszenzyto,
kwasny weglan sodu
siano (końcówka w malych ilosciach)
słoma jeczmienna badz pszenna

lactoma firmy sano
profisan sano
i jakies witaminy chyba
kiszonka z kukurydzy o wynikach (badana w poznaniuna targach 28.02.2009)
zTot zDM
wilgotonosc 71.5 28.5
skrobia 6.8 23.9
bialko 2.2 7.6
ADF 8 28.1
NDF 15.1 53.2
popiol 1.1 3.9

poprzednio kilka razy to rozwiazywalismy poprzez energy -live wiaderko ale to dosc drogo, jeszcze chyba drozej te ruchomaksy
macie jakies pomysly co zmienic w paszy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 21:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam koledzy ręce opadają. Pod koniec lutego wycieliła mi się jałówka trzy dni po wycieleniu przestała laksować zaczołęm podawać rożne środki przeszło potem przestała jeść wlałem już w nią kilkadziesiąt litrów ketomixu potem miałem biegunkę w całym stadzie wszystkim przeszło a jej nie już dwa tyg podaje wszystkie możliwe rzeczy jej i nie mogę opanować biegunki stoi jak szkielet mało je i biegunka prawie dwa tyg ja nie wiem jak ona wogóle jeszcze żyje z takim czymś no i nie wiem już co robić czy jest sens jeszcze ją leczyć

#92 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Za dużo może jej dajesz specyfików a do żarcia co ? Najlepiej jakbyś jej dawał dobrego siana na zatwardzenie znaczy na pozbycie się biegunki i uregulowanie jelit i żołądków.

#93 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 09:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Sprawdź czy nie ma kwasicy.

#94 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 13:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wydaję mi się że pasza jest za mało różnorodna. U nas dajemy rano sianokiszonkę a wieczorem kiszonkę z qq. W tamtym roku przy karmieniu samą qq było podobnie. A w tym nie ma problemów i rano i wieczorem jedzą bardzo chętnie.

#95 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2009 - 13:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Mam pewien problem z krową. Co roku około miesiąc po ocieleniu łapie ketoze. Nie je kuku ani ospy tylko wodę i trochę siana. I tak co roku. Co z tym zrobić i jak temu zaradzić?

#96 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie było podobnie jak u Ciebie grzegorz132, a problem tkwił w dodatkach tzn zmieniłem dodatki z sano na inne i problem się skończył (oczywiście pod nadzorem żywieniowca)

#97 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam pytanie czy ktoś się orjętuje co to może być: krowa ma tak jakby deformacje wymienia (dwie ćwiartki). Wygląda to tak że jest to u spodu twarde (tj. ktoś wrzucił polówkę kamienia do wymienia) i znacznie odkształca wymię to znaczy że w porównaniu do zdrowych ćwiartek jest dużo niżej położone (tj. tak zwany kamień dociążał wymię że te ćwiartki obwisają) no kształt u spodu jest taki półkolisty. Może wiecie co to jest i jak to wyleczyć. Odrazu mówię że mleko jest w porządku i krowę to nie boli, bo wydaje mi się że to może zmniejszyć wydajność krowy

#98 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) Można zapodać jej melasę- ja tam miałem i się skończył problem ketozy

Mam problem z krową. Wcale nie widać żeby chciała się zagonić. Wcale nie można zobaczyć kiedy się goni. Zaczyna mi się robić teraz tak z dwoma krowami -3 i 4 laktacja. Bark objaw gonienia się. Jak można temu zaradzić?
Mam jeszcze problem z jałówką- ocieliła się sama ma byczka i ja wydoił jest bardzo spokojna nie kopie nie zwala dojarki i zaczynają się problemy powoli zaczyna tracić apetyt, robi twarde kupy. Co jest z nią nie tak

#99 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Możliwe ze ketoza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ostatnio mieliśmy taki przypadek: krowa hf 2tyg po czwartym ocieleniu ciężko wstaje nie chce jeść (nie ma gorączki) myślimy odwapnienie, weterynarz podaje wapno, krowa wstaje ale nadal się chwieje(daje około 15l mleka). Następny dzień nie ma poprawy, dostaje drugie wapno (cały czas gnoi normalnie), trzeci dzień dostaje dużej gorączki(nie ma mleka), dostaje antybiotyk domięśniowo i pyralginę na zmniejszenie gorączki, wieczorem zaczyna jej puchnąć szyja, nie może się położyć. W nocy pada i dusi się. Co o tym sądzicie?