Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#961 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 22:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) dokladnie tak @Luke ani nie opisal dokladnie co dostawala bo jesli miala sporo siana to kwasice bym juz sobie odpuscił jesli pasz nie dostawala

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 15:55
  •  

#962 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 08:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) komodo ja nic nie pisałem ze krowa da 40l z nieba bez niczego....A jaka to jest pasza mleczna???? Napewno dał jej troche śruty i gotowe.

#963 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 30 listopad 2012 - 08:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z Jałówczką, ma tydzień i że tak napisze chodzi i czegoś szuka ;[ pije jeszcze mleko od krowy i dostaje troche siana ktorego zresztą nie zjada. No i problem tkwi w tym że szuka czegoś w oborniku, tak jakby jej coś brakowało. Co radzicie, kupić jakieś witaminy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 08:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kup jej starter dla cieląt i postaw wodę do picia.

#965 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2012 - 11:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Słuchajcie,był weterynarz podał jej witaminy i wapno i o dziwo jej stan się polepszył.Propo kału jest suchy,jest karmiona kukurydzą oraz w niewielkich ilościach sianokiszokną.

#966 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 12:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) proszę o poradę. mam problem z krową pierwiastką. była już inseminowana 5 razy. ruje cykliczne co 3 tyg, dość intensywne(ryczy cały dzień). macica i jajniki w porządku, śluz czysty, raz miała podany hormon powodujący owulację. próbowaliśmy już 5 ras buhajów. paranoja!! dawno nie miałam takiego problemu.

#967 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2012 - 12:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam mam spory prolem z krowa juz 3 raz miala tezycze przynajmniej tak wet twierdzi objawy sa takie ze sie kladzie i wstaje kopie nogami skreca sie na lewa strone tak jakby sie miala przewrocic dostala magnez i glukoze w kroplowce i narazie pomoglo jednak objawy sie powtarzaja juz 3 razy co miesiac mozliwe by byla to tezyczka jak temu zaradzic oplaca sie trzymac taka sztuke?? problem w tym ze zostala juz zacielona i raczej nikt jej nie kupi.prosze o pomoc!!!

#968 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 15:04

Problem z bydlem (krowy mleczne)

proszę o poradę. mam problem z krową pierwiastką. była już inseminowana 5 razy. ruje cykliczne co 3 tyg, dość intensywne(ryczy cały dzień). macica i jajniki w porządku, śluz czysty, raz miała podany hormon powodujący owulację. próbowaliśmy już 5 ras buhajów. paranoja!! dawno nie miałam takiego problemu.

Jaka to rasa? spróbuj byczkiem albo inseminacja nasieniem żelowym,

#969 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) marzencia jeżeli nie ma żadnej cysty, śluz jest czysty, jajniki w porzadku, ruja następuje prawidłowo ... I jeżeli inseminacja sztuczna nie skutkuje spróbuj ją zrobić bykiem ... Jeżeli nie ma byka pod ręką spróbowałbym jeszcze inseminacji po rozpoczęciu rui z reinseminacją + dołożyłbym jej hormon na pęknięcie pęcherzyka (Buserelin - ok 3ml)

janek82 a może coś połknęła? Gwoździa, sznurek itp... Tak też krowa potrafi się zachowywać ... A sprawdzana była ta sztuka na cielność?? Czy chudnie?

#970 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Luke16 jest to krówka RW nic innego jej nie dolega oprócz tego problemu. tak była badana na cielność przed każdym zabiegiem. ten hormon co podałeś, był już użyty.
jak na razie odpuściłam ruję, nieraz to pomagało przy starszych krowach. za 3 tyg uderzymy z pełną parą..

a jeszcze pytanko, jak to jest z tymi długimi rujami? lepiej zapładniać na początku czy na końcu? czy od razu umawiać się na "R"kę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) Warto by wczuć ile ta dana krowa ma tej rui wg. książki powinno się zacielać między 12 a 16 godziną ale to tylko teoria ... Pytanie o cielność było akurat do kolegi janek82 :) Ja bym jednak spróbował z tą Rką bo niekiedy niby ruja jest a w środku już pęcherzyka nie ma ... Proponowałbym jeszcze podać ten hormon zaraz po inseminacji w ilości 5ml ...

#972 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 11:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie jak byla taka sztuka w ubieglym roku to wlasnie co jakis czas dostawala takie bole ze co chwile kladla sie i wstawala i kopala nogami to uznalismy ze to na tle trawiennym bo podawalismy jej zawsze saszetke Propiosanu i 100ml denatury na rozgrzanie zolądeczka :) i przechodzilo tak max do pol godziny juz nie wstawala ani nie kopala i dawalem zawsze jej siana i na drugi dzien zawsze bylo ok juz

#973 Share barteczeq19

barteczeq19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) Komodo u mnie ostatnio była podobna sztuka,jakieś 3 tygodnie temu zaczeła kopać nogą tak że doić ją ciężko było.Dostała 200 ml denaturatu i pomagało jednak codzienie się to powtarzało,denaturat niby pomagał ale codziennie prawie zaczynała od nowa.Dostała drożdże,puzniej jakieś proszki do rozcienczenia i płyn lecz nic nie pomogło.Paszę niby jadła lecz w małych ilościach ,ustawała w mleko i w ciągu dwóch tygodni wychudziłą się strasznie więc ją sprzedaliśmy. Podejrzewam,że mogła zjeść np. gwoździa albo coś innego w okresie gdy chodziła na pastwisku.

#974 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2012 - 18:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) nie byla badana bo dopiero zostala zacielona z 3 dni temu nie wiem co moze byc jak dostanie magnez w kroplowce to jej przechodzi a te ataki powtarzaja sie co 3 tyg czytalem ze moze to byc na tle nerwowym wet twierdzi ze nie przyswaja magnezu a tak to normalnie je i nic jej nie dolega mleko tez jest w normie nic nie spada jakby miala gwozdzia to by pewnie nic nie jadla mam taka sztuke co ma magnez ze 4 lata i nic jej nie jest

#975 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2012 - 20:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:50.

#976 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 20:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) też nie mam sentymentów do takich sztuk, jednak ta jest dopiero po pierwszym wycieleniu

#977 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2012 - 20:45

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:51.

#978 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 20:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) idź z nią do byka najlepiej puść dwóch różnych w niedługim odstępie czasu, u nas inseminator mówił że plemniki po inseminacji żyją do trzech godzin a prosto od byka do ośmiu tak więc jak zbyt wcześnie będzie zainsemiowana to plemniki nie przeżyją a od byka będą jeszcze żyły i dlatego prędzej się zacieli
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#979 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:31

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:34

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie rozumiem różnica w żywotności jednego a drugiego plemnika. Plemnik to plemnik jeśli jest żywy to żyje tyle samo... a więc od 24 do 48 godzin. Myślę że należy chodzić z krowami na dyskoteki to się zaczną zacielać tylko z ustaleniem ojca może być problem. (Mam nadzieję że nikogo ten żart nie uraził)