Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#941 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 18:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może tak być. No i tu jest błędne koło. Jak nie zdoje to będzie zapalenie, a żeby zdoic dobrze to muszę dość długo. Normalnie krowy u mnie są dojone ok 6 min ale ta po 6 na jeszcze pełne wymie. Jak doje dłużej to może się dziać tak jak mówisz:/ pytanie do Ciebie, jak sobie z tym poradziłes

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 12:00
  •  

#942 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Podawaj jej oksytocynę przed udojem.

#943 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 21:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tak jak kolega mówi oksytocyna. Jest to chormon powodujacy lekki rozkurcz i łatwiejszy dój. U mnie 3 sztuki na stałe dostają nie kosztuje to dużo a o wiele lepiej dac oksytocyne niz antybiotyk i się męczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2012 - 20:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam.Mam problem.Mianowicie jałówka kilka dni po wycieleniu przestała jeść oraz ma problem ze staniem na przednich nogach.Urodziła zwykłą jałówkę hf.Macie pomysł jak jej pomóc?

#945 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) kamil temperature mierzyłeś? Nie śmierdzi z okolicy dróg rodnych? Łożysko odeszło? Test na ketoze wykonany? Uszy ma ciepłe zimne? Wiesz może jak najszybciej trzeba weta wezwać??

#946 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2012 - 20:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Więc tak temperatura w normie,nic nie śmierdzi,łożysko odeszło,nie sprawdzałem tylko jakie ma uszy i nie wykonałem testu na ketoze.Krowami zajmujemy się raczej amatorsko,jesteśmy nastawieni na produkcję opasów i zbyt dużej wiedzy na temat krów nie mamy,ale ta krowa nie dostaje żadnej mlecznej paszy,a mimo to daje około 20-25l mleka dziennie,czy może to już być objaw ketozy?

#947 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) raczej napewno taka produkcja po wycieleniu prowadzi do deficytu energrtycznego

#948 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) A nie śmierdzi jej z pyska takim zmywaczem do paznokci ?? Kupa jest sucha ?? Bez obejrzenia nic nie można więcej powiedzieć ... Dla mnie ketoza ale przez internet nie potrafię tego potwierdzić ... najlepiej kupić testoket i albo z moczu(bardziej wiarygodny jest) albo z mleka zobaczyć ...

#949 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) lepiej z moczu ale jesli nie ma innych objawow to juz teraz wlał bym jej 0,5l jakiejs energi i poczekal spokojnie do rana i z samego rana pojechal po test

#950 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:01

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Witam.Mam problem.Mianowicie jałówka kilka dni po wycieleniu przestała jeść oraz ma problem ze staniem na przednich nogach.Urodziła zwykłą jałówkę hf.Macie pomysł jak jej pomóc?

NA 99% Kwasica ,kup jej od weta cos od kwasicy np rehydrat na pół w dwóch dawkach i przez tydzien soda 200g w butelke i dopyska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) też może być kwasica ... Na dzień dobry podałbym jej energię z podwójną dawkę jeżeli nie przyniosło by efektu to podział bym na kwasice ;)

#952 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) no ciekawe jaki jest kał bo na 99% ze kwasica to bym nie powiedzial z objawow

#953 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowie a ketoza to jest średnio po dwoch tygodniach jak krowa pompuje te 40 l mleka dziennie a nie po kilku dniach i tylko 25l...

Panowie a ketoza to jest średnio po dwoch tygodniach jak krowa pompuje te 40 l mleka dziennie a nie po kilku dniach i tylko 25l...

komodo robimy zakłady?

#954 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) Powiem szczerze że spotkałem się z ketozą zaraz po wycieleniu ... Zawsze uważalem że to za wcześnie ale praktyka pokazała że może być znacznie wcześniej ...

#955 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 29 listopad 2012 - 22:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowie może nie w temacie ale co wywołuje tą kwasice u krów? Słyszałem różne rzeczy już na ten temat np że podawanie śrutu ze zbóż ale nic konkretnego a jestem w tym temacie zielony

Edytowany przez vbox33, 29 listopad 2012 - 22:20.

#956 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 22:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) konrad zapewniam cie ze 40l ci krowa nie da tak z nieba ze bez paszy a jak bedzie dostawala pasze energrtyczna to przy 40 bedzie mniejsze ryzyko niz z samych objetosciowych da ci 25l bo nie wiem czy wiesz ale przyjmuje sie ze z bardzo dobrych objetosciowych krowa produkuje okolo 15l a te 10ponad jesli nie dostaje nic poza objetosciowe produkuje z siebie spalając tluszcz i skoro nie dostaje paszy to znajdz mi powod kwasicy ?
VBOX33 tu masz kilka rzeczy o kwasicyhttp://www.wodr.kons...bydo&Itemid=130

Edytowany przez komodo, 29 listopad 2012 - 22:20.

#957 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 22:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja bym chciał wiedzieć jaka jest kupa i czy nie śmierdzi jej z pyska ... gogel nie boli ---> tu masz o kwasicy i nie tylko bo nie chce mi się o tym pisać http://www.wodr.kons...bydo&Itemid=130

#958 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 22:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) Luke widze ze wzielismyobaj pierwsze z wyszukiwarki :) juz raz pytales o kał ale nie dowiedzielismy sie a to w kontekscie kwasicy jest dosc istotne

#959 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 22:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) komodo nawet ten sam czas :D :D Kał to podstawa ,,, Chociaż i tak możemy tylko tutaj gdybać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 29 listopad 2012 - 22:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzięki panowie już wiem. Źle wpisalem w google i dla tego nie znalazłem odpowiedniego artykułu i wolałem dopytać doświadczonych...