Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3296 odpowiedzi na ten temat

#821 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 30 kwiecień 2012 - 14:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jesteś pewien, że jakieś ciało obce nie utkwiło jej w przełyku? Możesz to sprawdzić np. przesuwając palcami wzdłuż "rury" aż do nasady mostka( może odkaszlnie), ewentualnie może jakiś kolec z boku ozora. Samo pocenie się zdarza ( krowa pokryta "rosą" zwłaszcza wieczorem) ale ten ślinotok jest niepokojący...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 13:43
  •  

#822 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja mam następujący problem a mianowicie kupiłem krowę, w marcu i niby 11 sierpnia była zacielona lecz żadnego kwita nie mieli więc z tego co mówili termin wycielenia ok 20 maja, Chciałem ja zasuszyć bez żadnych zastrzyków (człowiek uczy się na błędach- początkujący rolnik) i niestety dostała zapalenie na na jednej połówce dostała zapalenia i w sobotę po zdojeniu dałem jej UBROLEXIN i w niedziele rano, w południe i wieczorem ja zdoiłem. Już było lepiej lecz miała jeszcze kilka kłaczków ropy i ma jeszcze trochę spuchniętą połówkę i dzisiaj rano znów podałem UBROLEXIN. Co dalej robić z tą krową, jeśli już nie będzie miała kłaczków a będzie miała spuchniętą połówkę i czy dać jej zastrzyki na zasuszenie?

#823 Share maciek1425

maciek1425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 maj 2012 - 06:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) @mora moim zdaniem nic nie ma w przełyku bo je siano i wode pije zadzwoniłem do wet i powiedział że to ketoza wróciła wlałem w nią drożdże z miodem i wet kazał dać znać po 48h na następny dzień po wlewie już jej było lepiej nie była tak bardzo spocona a ona sie mi pociła przez cały dzień i noc kiedy bym do niej nie zaglądnął to była zroszona no i strasznie dużo mleka mi zaczeła dawać po tych witaminach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#824 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 03 maj 2012 - 07:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam!!! Mam bardzo poważny problem z moją krową. Nie chce nic jeść już od ponad tygodnia, jej odchody są "rzadkie" i nie wypróżnia się zbyt często, a do tego nie przeżuwa. Często ma gorączkę. Dostała antybiotyk i dwie kroplówki z glukozą, lecz nic to nie pomogło. Za nie cały miesiąc ma się ocielić. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Weterynarz powiedział, że jej żołądek pracuje w miarę normalnie i był już u niej 4 razy. Sam jest bezradny. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam gorąco. .

#825 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 03 maj 2012 - 07:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli masz to dawaj jej siano i coś na polepszenie pracy żwacza oraz coś od biegunki np Stop plus może pomoże

#826 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 03 maj 2012 - 08:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) Daje jej siano, pomieszane ze świerzą trawą, ale ona nie chce jeść.

#827 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 maj 2012 - 14:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) Bardzo schudła? Pije wodę? Ma dostęp do lizawki? Trzyma się na nogach, czy leży? Zakładam,że została zbadana a nie tylko obejrzana. Jeżeli pije , to podaj jej pójło z letniej wody z otrębami i siemieniem lnianym. Wlewka doustna z pół litra wódki na pewno jej nie zaszkodzi ( stary ludowy sposób na niewyjaśnioną niestrawność :) ) Może powinieneś zmienić weterynarza?

#828 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 05 maj 2012 - 17:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) No trochę schudła.... Wody pije nie zbyt dużo, ale jednak pije, do lizawki dostępu nie ma, czasami wstanie, ale częściej leży, wody z siemieniem nie chce. A co do weterynarza nie mam zastrzeżeń. Jedyne co je to gotowane i strugane ziemniaki. Nie wiem dlaczego, ale nie chce jeść ziemniaków w łupach. A z wódką jeszcze się zastanowię.

#829 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 05 maj 2012 - 17:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kiedyś moja koza (tak wiem koza to nie krowa :D ) ale miała to samo praktycznie i nie pomagało nic właściwie i dopiero wódka z pieprzem pomogła :) więc wódka ma niejako działanie lecznicze :) wiem że trochę obok tematu ale mam nadzieję że uwaga się przyda

#830 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 05 maj 2012 - 18:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może z tą wódką to dobry pomysł, ale moja krowa jest miesiąc od rozwiązania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 05 maj 2012 - 18:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) To lepiej nie podawaj chyba że w ostateczności jeśli trzeba by było ratować krowę, nie wiem jak w twoim przypadku ale koza po tej wódce poronila (była w 2 miesiącu czyli gdzieś tak w połowie ciąży). Ale musieliśmy jej dać ta wódkę bo nie dożyła by porodu

#832 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 maj 2012 - 19:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) zawieź kał do badania czy niema pasożytów bo morze od tej strony chorować

#833 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 05 maj 2012 - 19:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na razie jeszcze odczekam kilka dni, bo już dziś jest troszkę lepiej. Zaczęła trochę tych ziemniaków jeść i troszkę pije. Może to jakieś zatrucie, które uderzyło na wątrobę i po prostu trzeba czekać. Obserwując ostatnie 3 dni stwierdzam iż jest już lepiej.

Edytowany przez milanreal1, 06 maj 2012 - 12:23.
cytowanie poprzedniego posta

#834 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 maj 2012 - 19:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) i tak bym sprawdził do pewności

#835 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 06 maj 2012 - 08:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może to zrobię, ale jeszcze nie teraz.

#836 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam!
Ja też mam problem :( otóż moja krówka ocieliła się 4 dni temu i wszystko jest ok ale jej wymie to jakaś masakra,jest tak ogromne i tak twarde jak głaz a strzyki sterczą po bokach że musze najpierw z jednej strony na dwa kubki a później z drugiej!to jej trzecie ciele i co rok jest coraz twardsze i większe,dość ciężko mleko zlatuje z jednej ćwiartki i boje się że zapaleniem się skończy,mleka ma dużo a potrafi i 35 l/dobe dać i teraz nie wiem czy ją leczyć czy sprzedać komuś na mamke bo jedynie ciele jest w stanie to wielkie wymie rozbić.

#837 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ogranicz jej wodę i paszę, obrzęknięte wymię nacieraj mocno podgrzaną mieszaniną oleju z octem i zdajaj starannie. Później rozdoi się ponownie.

#838 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 10 maj 2012 - 18:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam!! Moja krowa niestety zdechła. Mam teraz problem bo zakład utylizacji nie odebrał jej już przez 2 dni. W związku z tym mam pytanie. Ile czasu ma owy zakład na odebranie takiego padłego zwierzęcia? Przecież to się do sanepidu nadaje.

#839 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 10 maj 2012 - 20:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kiedyś musiałem czekać tydzień .... <_< Dobrze że to było w zimie .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 11 maj 2012 - 18:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na szczęście dziś ją wzięli...