Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#781 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 22:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) tylko że nawet botulizm nie wytruje nagle całego stada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 17:41
  •  

#782 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 02:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) porażka podstawa u bydła to osłuchanie klatki piersiowej i pomiar temperatury żal.pl i wielkie współczucie, szkoda że tak późno tu zajrzałem
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#783 Share emyk555

emyk555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam serdecznie!!
W temacie pojawił się problem ketozy. Jako rozwiązanie pojawiły się też drożdże. W związku z tym mam pytanie: Jak je podajecie?? Parzone, surowe, jakie proporcje z wodą, jakie dawki??
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) Podgrzej drożdże w wodzie i je rozpuścić. Weź z 6 paczek na około 3 l wody i wlej krowie do gardła.

#785 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja pakuje około kg, raz dziennie do skutku, czyli do stwierdzenia przy osłuchu, że żwacz działa poprawnie. Zwykle to 2 do 3 razy. Rozpuszczam w ciepłej wodzie i podaje z butelki do pyska. Jeżeli nie masz specjalnej butelki do podawania lekarstw, można skorzystać z butelki po szampanie, ważne by butelka była z grubego szkła, dobrze też przedłużyć masowym wężem szyjkę.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#786 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) i do tego neopropiovit jak żwacz stanął
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#787 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) @atomik ma rację. Drożdże piekarnicze są niczym w porównaniu z neopropiovit. Każdą sztukę rozbuja. A co do ketozy to koniecznie glikol lub gliceryna do pyska przez co najmiej tydzień i następnie test na obecność ciał ketonowych.
Co do testów np. testoket lub paski dla cukrzyków na obecność ketozy tylko z moczu.
antyfan AF

#788 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:26

Problem z bydlem (krowy mleczne)

i do tego neopropiovit jak żwacz stanął

A cosz to jest ,bo wcześniej nie słyszałem o tym?.Jak możesz ,to podaj cenę i dawki.

#789 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 13:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) http://www.biowet-dr...index=09&grupa= Dostaniesz tylko u weta.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#790 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) mój tata nie mógł sobie przypomnieć co to była za choroba mówił coś o BSE i niebieskich językach, przykro mi z powodu tych upadków,

a co z tym odrobaczaniem, pytam bo ja staram się odrobaczać krowy podczas zasuszenia, ale ostatnio miałem ciekawy przypadek, w nocy wycieliła się krowa i cielak jej wpadł w wanienkę z siarczanem magnezu,
krowa musiała tego cielaka wylizać bo za kilka dni miała nieniebieski kał a w nim znalazłem jak robaki głównie glizdy, muszę zmienić preparat do odrobaczania, co wy stosujecie????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam mam taki problem w stadzie .... krowa się cieli ... 4-5 dzień po ocieleniu potrafi dać na 1 dojenie 18-20l a po tygodniu 2 może 3 przychodzi taki kryzys ... jakie macie sposoby aby utrzymać lub zwiększyć to mleko .... czym zaspokoić wówczas te braki energetyczne .... wydaje mi się błędem ze po 60-90 dniu zadna do 20l na jedno dojenie nie dochodzi ;/

#792 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Glikol, gliceryna, śrutowane ziarno kukurydzy... weterynarz <_<

#793 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) no i siano i słoma podczas zasuszenia przede wszystkim,

#794 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) spróbuj dodawać koncentrat energetyczny lub mączkę kukurydzianą

#795 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) rolstudent-po podaniu pierwszej dawki na odrobaczanie po 2tyg znowu się odrobacza aby zniszczyć to co wylęgnie sie z larw
grzegorz132-na rozdojenie daje się paszę treściwą tzn jeżeli dawkę pokarmowa masz na zaspokojenie potrzeb bytowych i prod. mleka np 16l mleka to dla krów o wydajn.pow 16l /dz dajesz własnie paszę treściwą.Zobacz ile potrzeba białka i j.o. na prod.1l mleka oraz na ile litrów mleka jest pokrycie z 1kg paszy treś. No i krowę trzeba rozdajać czyli 3 razy dziennie doić .

#796 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2012 - 18:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam.Mam pewien problem.Krowa od pewnego czasu nie chce się zacielić.Macie na to jakiś sposób?

#797 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 18:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) niech weterynasz zrobi jej plukanke

#798 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2012 - 12:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na 11 dzień po kryciu podaj progesteron. Pomaga w 20%. Dostępny u weterynarzy.

#799 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam i proszę o pomoc Mój problem dotyczy krowy po 1 wyć.Krowa ma słaby apetyt ,ale ostatnio zauważyłam że podczas przeżuwania niestrawione kęsy wypadają jej z pyska Na początku było tego troche,ale teraz jest tego coraz więcej . Czy ktoś spotkał się z czymś takim Co jej jest i jak temu zapobiec Z góry dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 17:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam. mam problem z bydłem może mi pomożecie, chodzi o to ze jak krowa się ocieli to przeważnie trzymam cielaka 4 tyg przy niej, ssie ja do woli a jak już przyjdzie do odsadzenia to waży ok 60kg, a i cielaki rodzą się spore tak w granicy 40kg. słabo przyrastają tak do roku potem już jakoś lepiej... niby zarobaczone te cielaki, odrobaczałem ale za bardzo to nie pomogło