Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#741 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) a czy ta krowa na pewno jest cielna? Moze to być objaw cichej ruji, mogło np nastąpić wchłonięcie zarodka tzw resorpcja płodu i krowa jest wtedy niecielna i ma ruje.Jeżeli na 100% jest db stwierdzona cielność to puszczanie czystego śluzu jest normalne no i takie coś zdarza się też przed ocieleniem - wydala się czop śluzowy zatykający szyjkę macicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 15:58
  •  

#742 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) problem w tym że nie jest zbadana na cielność ale moim zdaniem jest . krwi nie widziałem był tylko jeden taki śluz i teraz już nie puszcza. U nas nie ma zwyczaju sprawdzania krów na cielność ale w tym roku już będę to robił bo cały czas jest loteria z ta cielnością .

#743 Share Lidia23

Lidia23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam
U mnie w gospodarstwie spuchlo kolano u krowy, byl wet dostala antybiotyk i tak przyjezdzal przez jakies 4 dni.Nic to nie pomoglo, mama smaruje jej kolano mascia ale nic dalej ma spuchniete i widac ze ja to boli.to samo mamy z cielakiem a wogole to byla akcja z nim.. jakies dwa tygodnie temu zauwazylismy ze kreci sie krowa i stwierdzilismy ze bedzie sie cielic,wieczorem krowa polozyla sie i nie mogla wstac wyciagnela nogi i dziwnie sie zachowywala.Przyjechal wet sprawdzi co sie tam w srodku dzieje i stwierdzi ze ma przekrecona macice, musielismy wyciagnac krowe na dwor zeby przekrecic ja pare razy.Po calej tej akcji wet dal jej jakis zastrzyk i pojechal.Nastepnego dnia krowka byla juz w stodole nie mogla znow wstac,odeszly jej wody i tak od 5 rano do 7 stalam nad nia i obserwowalam w koncu stwierdzialam ze krowa ma parcie nozek nie ma wiec cos jest nie tak, byl telefon do wet przyjechal.Biedny tak sie nameczyl ze musial zadzwonic po drugiego wet.po nastepnych dwoch godzinach przyjechal drugi wet i zaczela sie akcja porodowa.Znow krecilismy krowa po stodole :D bo miala jeszcze przekrecona macice,wyciagnal nozki a ze nie bylo poslizgu musielismy wlac jej do srodka 2 l oleju :D cielaka wyciagnelismy ledwo zyl ale jest ok.krowa przez kolejne 6 dni nie wstawala.Robilismy wszystko aby ja postawic to jakies pasy,to cos innego.Niestety po tych 6 dniach naszej meczarni i nerwowki i meczarni tej krowy poszla na rzez.szkoda jej bylo bo dobrze sie doila i byla spokojna no ale widac bylo ze ma juz dosc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam mam problem z krową .... wycielona 3.03.12 9.03 badanie mleka 21l rano na 1 udój , szacuje że daje mniej teraz problem z karmieniem jest .... słabo je kiszonke z kukurydzy, pasze treściwe tez się zastanawia, bardzo lubi słome i sianokiszonke .... trochę lepiej było po ruminalu .... ale ile mogę go podawać .... 3-4 dni ale nie co dzień ... macie jakieś pomysły ?

#745 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) coś energetycznego: Ketomix z Polmassu, glicerynę, itp.

#746 Share johny1024

johny1024

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) @grzegorz132 najprawdopodobniej ketoza powinieneś wlać coś z gliceryną albo glikolem może być ketomiks najlepiej "złap" trochę moczu i zawieś do weterynarza niech zbada bo w skrajnym przypadku to kroplówki

#747 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa wycielona 1.02.2012 pierwsze badanie 36l na dzień mocznik 220. Drugie badanie 22l na dzień mocznik poniżej 100. Nie chce jeść paszy treściwej kiszonkę je dobrze. Była zasuszona tylko miesiąc bo dawała bardzo dużo mleka. O czym świadczy tak niski mocznik?

#748 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) o deficycie białka w paszy. A jak ma problem z pobieraniem paszy treściwej, to ketoza puka do obórki ;)
Kiedy było pobierane mleko z drugiej próby, rano czy wieczorem?

Edytowany przez b0gdan, 28 marzec 2012 - 20:29.

#749 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) wieczorem było brane. Przestawiłem ją oddzielnie bo te które stały obok zjadały to co zostawiała i miały mocznik ponad 400.

#750 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) myślałem, że z mocznikiem to tak jak u mnie , bo ja rano mam zawsze niższy mocznik, ale u Ciebie to inna sprawa :) Rada tak jak wyżej Ketomix lub gliceryna... powinno pomóc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) a dawać jej pasze tresciwą? Daje 1.5kg śruty rzepakowej i 4kg pełnoporcjówki 18 na dzień podzielone na 2 dawki. Czy lepiej żeby odpoczeła na samej kiszonce?

#752 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) skoro dajesz pełnoporcjówkę , to po co jeszcze śruta rzepakowa? Nie dostaje sianokiszonki? Polewaj paszę treściwą tymi "cudami" co pisałem, jeśli nie zechce ich zjadać, wlej do pyska z butelki.

#753 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) rano dostają sianokiszonke do woli a wieczorem kiszonkę z kukurydzy do woli + 5kg wysłodków buraczanych. I na noc słomę jęczmienną.

#754 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 07:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) Czyli rano dajesz białko a wieczorem energię, nic dziwnego że krowa zaczyna wpadać w ketozę. Chociaż te wysłodki przenieś na rano.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#755 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 08:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam, a może mi coś podpowiecie - mam problem z jedną sztuką - zajada w miarę wszystko tylko w bardzo ale to bardzo małych ilościach, te stojące obok zjedzą 5 razy szybciej niż ona i w między czasie oczywiście jej też wyjadają a ona jak to ona trzochę skubnie i dalej się zastanawia, odczeka trochę i dalej próbuje jeść ale nie jest to jedzenie takie jak pozostałych. Dodam, że mleko tj. tłuszcz, białko jest ok, mocznik też w normie, mleka dziennie daje ok. 25 l ale gdyby jadła normalnie z pewnością dała by go więcej, mieliście może podobny przypadek?

#756 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 09:13

:) Rada tak jak wyżej Ketomix lub gliceryna... powinno pomóc :)

na ketozę wlewałem kiedyś glikol w płynie, teraz kupiłem 20 kg w proszku część krów je z paszą treściwą ale najlepiej jest dwa razy dziennie buteleke od szampana i po 250 gram rozpuścić w wodzie wlać do pyskado tego kilo mielonej kukurydzy, z subklinicznych ketoz pomaga w 100% , przy ciężkich bardzo silnych jest ciężko czym kolewiek wyprowadzić.

jeżeli je w małych ilościach może mieć ciała ketonowe już a efekt jest jak u człowieka wstręt do jedzenia niby chce ale nie może bo jej nie pozwala organizm. Sposobów jest kilka najlepiej odseparować tak żeby nie wyjadały + podawać jakieś silne źródło stopniowo uwalnianej energii - glikol gliceryna. Nie napisałeś ile krowa jest wycielona chyba albo przeoczyłem a to ważne, może jej dolegać cos innego jeszcze
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#757 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 09:55

Czyli rano dajesz białko a wieczorem energię, nic dziwnego że krowa zaczyna wpadać w ketozę. Chociaż te wysłodki przenieś na rano.

próbowałem ale to nie wychodzi bo jak dasz rano wysłodki to nie zjedzą wystarczającej ilości sianokiszonki. I po paru dniach dostają zatrzymania żołądka.

#758 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 10:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) dzięki za informacje, być może, że to ketoza jest - jest 3 miesiace po wycieleniu, w pierwszym miesiącu po wycieleniu miałem dziwną sytuacje z nią a mianowicie białko 2,5 a tłuszcz 6,5 w między czasie duzo schudła, a jak to ketoza to co najlepsze dla niej będzie, ketomix jako wlewka?

#759 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 10:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) jeśli krowa pobiera paszę, będzie chciała jeść paszę treściwą polaną Ketomixem , czy też gliceryną, to powinno wystarczyć. A na przyszłość 2 tygodnie przed i miesiąc po wycieleniu, dodawaj krowom takiej formy energii i nie będzie problemów z ketozą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 10:32