Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#701 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) No faktycznie nie pomyślałem o tym . lekarz też nie podpowiedział ,Dam do badania . Co to za "zwierzę " ta Prototheca ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 23:02
  •  

#702 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) to glony nieposiadające chlorofilu. Tylko że z nimi jest ten problem że nie poddają się leczeniu. No bo herbicydu krowie nie podasz... Niestety taka sztuka tylko na parówki. Tylko zapytaj najpierw w laboratorium czy badają mleko pod tym kątem. Jeżeli stosują podłoża wybiórcze to nigdy tego nie znajdą. Warto też zbadać na obecność grzybów...

Edytowany przez rafik256, 29 luty 2012 - 23:03.

#703 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 16:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) odnosnie zdajania to i masażu wymienia to robimy to ręcznie, to leczenie winno być conajmniej przez 5 dni . jak masz możliwość to zastosuj się do rady rafika

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 17:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam
Mam problem z krówkami., a dokładnie wczoraj rano zauważyłem u jednej sztuki biegunkę i brak apetytu (temp. w normie 38,6). Po czym zgłosiłem to do weta. Jak przyjechał to osłuchał ją pod kątem trawieńca i jest oki,lecz po sprawdzeniu bodajże cukru w krwi wyszło jej 26 a powinno być około 60 i stwierdził iż jest to ketoza.Podał jej dożylnie glukozę, wapno i jeszcze jakieś witaminy do tego oraz kazał wlać jej sodę i dziś rano drożdże.Dzisiaj zaczęła trochę pożerać, lecz zauważyłem u 2 kolejnych sztuk również rzadki kał i teraz nie wiem czy to też ketoza czy jakaś odmiana grypy. Dodam że ta pierwsza chora jest 3tyg. po wycieleniu i dostawała glikol na paszę. I stąd moje pytanie czy miał już ktoś taki przypadek a jak tak to czym to leczył..?

#705 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nikt Ci nie powie czym to leczyć bo nikt nie będzie wróżył z chmur co moze być przyczyną. Biegunka może być objawem połowy znanych mi chorób. Musisz podać więcej szczegółów.
A krowom po wycieleniu nie podaje się glikolu na paszę bo jego pobieranie moze być znikome. Glikol trzeba podawać we wlewach bezpośrednio do przełyku. Stąd też może być ten problem z ketozą.

#706 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 23:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Trochę czytałem wasze posty i wydaje mi się ,że problem może być w" zatrzymywaniu ciepła" tak jak starsi gospodarze preferują.Nie ma wiatru,ani mrozu-to nie duście bydła w oborach. Niechby nawet mróz był i to spory to warto przewietrzyc.W zaduchu i parówce najbardziej rozwijają się choroby.Jak coś sie zaczyna dziać ucinam białko i zwiększam dawkę drożdzy.Jakiś przedmówca twierdzil ,że ketoza jest z nadmiaru białka-jeżeli tak myśli nie wróżę mu sukcesów w hodowlii.
Cukier-- jak nie żarła juz jakis czas nic dziwnego ,że stanął na <30
Ze zdiagnozowaniem ketozy nie powinno być problemu, co innego" wiosenne rozchwianie "
(ciała ketonowe)- można w moczu sprawdzić obecność albo w mleku------chyba tak too się nazywa.

#707 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 11:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam wstępny wynik antybiogramu .-paciorkowce i grzyby .Badanie wykonane pomimo trwającej karęcji po antybiotyku .Czym to cholerstwo leczyć albo do żyda z jałówką.

#708 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak oddałeś do badania to może poczekaj aż będziesz miał antybiogram. Jakie to grzyby?? drożdżaki?? powiedzieli jakie to paciorkowce?? Kiedy dawałeś mleko do laboratorium?? Chodzi mi o datę.

#709 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 16:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) oddane wczoraj rano, przez tel.tylko podano ale co wyszlo do tej pory,ale jakie odmiany tego nie wiem , lekarz mówił że pewne trzeba podać jodek potasu ciekawe, jakie koszty

Edytowany przez czadowywicek, 02 marzec 2012 - 17:56.

#710 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Koledzy potrzebuje pomocy , mam problem z bydłem ogółnie wszystkie sztuki maja biegunke dość mocną, mleko spadlo w tej sytuacji no i nie chcą jeść, ogólnie to co roku to jest na wiosne, chyba to jakaś wirusowa choroba ale w tym roku jest to mocniejsze niż zawsze, co zrobic żeby to pszeszło? zawsze samo mijało teraz też tak pewnie bedzie ale chciał bym to jakoś skrucić, zmniejszyć straty, czy da sie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 13:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) możesz dostarczać paszy z większa ilością włókna, są jakieś preparaty na odbudowę flory bakteryjnej, ale ich koszt jest na tyle duży, że sie to nie opłaca, no chyba że są sztuki z bardzo silna biegunką

#712 Share dddpp

dddpp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 13:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak wirusówka to sama po 3-4 dniach przejdzie tylko zmniejsz dawki pasz białkowych a zwiększ włókno w dawce by jeszcze chorób metabolicznych nie dostała

#713 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) Własnie zawsze wcześniej samo przechodziło ale było ż mniejszym nasileńiem ze tak powiem, pasza białkowa zmniejszona bo i tak nie chcą jeść nawet i mniejszej ilości niż zawsze jadły bez problemu, czyli czego najlepiej dać im wiecej?
a czy kreda pomoże w jakimś stopniu? gdzieś na forum czytałem wląsnie o tym i ktoś zalecał żeby zwiekszyć jej ilośc co wy na to?

Edytowany przez zetor10045, 04 marzec 2012 - 14:24.

#714 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) co zrobić jak na strzykach pojawiają się brodawki ??? tzn jeszcze nie wystają ale podczas dojenia są wyczuwalne takie ziarenka jakby początki.Pare dni temu wyczówałem jedno a teraz już kilka. Co z tym zrobić ??? jaka jest tego przyczyna ???

#715 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) nic nie zrobisz na te brodawki, ojciec obrywa je czasem ale krowy kopią przy tym
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#716 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) sa takie ziarenka bodajrze siarczan miedzi i tym sie smaruje i to ma niby zasuszac ale u nas jak były takie małe to smarowałem mastiprwentem i znikały

#717 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) a co zrobić jak krowa miała po ocieleniu ostre zapalenie wymienia i od tego czasu doi na trzy strzyki. Podobno przy zasuszeniu można jeszcze uratować tego strzyka ???? jak ???

#718 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) zrobić antybiogram i dać odpowiedni antybiotyk, czasami mleko wróci, a czasami nie ...

#719 Share Viola

Viola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 21:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam pewien problem i związaną z nim zagwozdkę i sądząc po wypowiedziach moge liczyć na iście fachową pomoc tak więc kieruje je tutaj na forum. Posiadam krowę mleczną mającą problem z odwapnianiem. Przy ostatnim wycieleniu została ledwo odratowana. Dostaliśmy co prawda paszę witaminową od weterynarza ale sama cena sugerowała bardziej wykorzystanie dramaturgii sytuacji :) Chciałabym namiary na jakąś dobrą jakościowo i wydajną paszę/ witaminy na odwapnianie oraz witaminy dla cielnej krowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 22:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeżeli się odwapnia trzeba jej tego wapna dać innej możliwości nie ma. Przed wycieleniem (ale to ostrożnie żeby nie zalać płuc) 0,5 litra we wlewie. Po wycieleniu w zależności czy chce wypić udojone mleko. Wysoko wydajną krowę po wycieleniu nie zdajamy do zera. 3x dziennie po 4 litry w zupełności wystarczy przez dwie doby. Jeżeli chce wypić to co udojone z odwapnieniem nie będzie problemu. Jeżeli nie dwa razy dziennie 0,5 l wapna we wlewie. czwartego, piątego dnia raz dziennie 0,5 l wapna. Po tygodniu i dwóch kontrola ketozy. W czasie pierwszego miesiąca bardzo dobrze do paszy podawać energię plus