Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#581 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) U nas kiedyś był taki przypadek- mało mleka dawała ale doiliśmy, zacieliła się i 2 ciele urodziła już normalnie. Ja bym ją zostawił- na nową krowę musisz trzymać cielę 2 lata a tą zapłodnij jak najszybciej i po 9 miesiącach będziesz doił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 01:53
  •  

#582 Share dan89

dan89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:muzyka, zootechnika

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Jak ktoś wie lub spotkał się z takim przypadkiem napewno wie co chodzi...a mianowicie mam jałówke ,na dniach ma sie cielić, wymie zapuchło a co dziwne zapuchła także pod brzuchem, taka kulka jakby woda w tym była czy co ?

#583 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) to normalne jalowki tak maja potem jej przejdzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share dan89

dan89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:muzyka, zootechnika

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) cieszył bym się gdyby tak było -narazie trzeba czekać na rozwiązanie ale jestem dobrej myśli. a pytam bo nigdy takiego przypadku nie nieliśmy

#585 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ostatnio miałem taki przypadek krowa porzuciła gdzieś z pół roku temu i normalnie miała ruje a niedawno się ocieliła w pierwszym terminie.Wniosek jeden że musiała mieć parkę..

#586 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Skąd ten wniosek? Mogła poronić i z jednym cielęciem...poślizgnie się, przewróci, zestresuje, koleżanki ze stada dadzą jej w kość i może poronić. Problemy z układem pokarmowym, choroby to kolejne przyczyny... Ilość cieląt chyba nie ma większego znaczenia.

#587 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam . Mam problem z krową która wycieliła się pierwszy raz bez większych problemów 28 listopada .Na początku dawała sporo mleka ,pużniej stopniowo traciła apetyt,Wczoraj była pani doktor i stwierdziła że to lewostronne przemieszczenie trawieńca . dała kroplówke i zostawiła proszek ruchomax.2 łyżki proszku plus pół litra wódki dziennie przez 7 dni .Cosądzicie o tym czy to pomoże .Zgóry dziękuje za odpowiedz.

#588 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 15 styczeń 2012 - 22:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Sprawdź testokiet lub innym testem czy niema przypadkiem ketozy.
antyfan AF

#589 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 23:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Była badana ketotestem i niby pokazywał ze kolor jest troche zmieniony .gliceryne dostawała wcześniej

#590 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 23:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) Po pierwsze to zmień weterynarza. Jeżeli dobrze stwierdziła że to przemieszczenie trawieńca to kroplówki tu nie pomogą u mnie jak kiedyś był problem z trawieńcem to vet przekręcił krowę na grzbiet i jak stwierdził że wrócił na swoje miejsce to od razu 30-40 litrów płynu wlewem do żwaczowym i tak przez tydzień, jeżeli taki sposób nie pomoże to pozostaje tylko interwencja chirurgiczna, ale najpierw zacząłbym od tego co napisałem na początku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 09:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Krowa troche pojadła dzisiaj .Czy warto dawać jej codziennie wódkę z tym proszkiem.Będziemy próbowali ją przetaczać na grzbiecie ,nigdy tego jeszcze nie robiliśmy więc nie wiem czy to się uda Dziękuje za zainteresowanie się moim problemem

#592 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) @Mirosława- wódkę??? a na co to ma pomóc?

#593 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) Pani doktor kazała wlewać z tym proszkiem i mówiła że może trwieniec wróci na swoje miejsce.

Edytowany przez milanreal1, 16 styczeń 2012 - 21:15.
caps lock

#594 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) jakie efekty tego przetaczania?? czy robił to lekarz i dodatkowo osłuchiwał leżącą na grzbiecie krowę? wskazaniem do podania vodki krowie jest albo wzdęcie żwacza, albo zatrucie glikolem, co jak przypuszczam tutaj nie miało miejsca. vodka podawana krowie przez kilka dni, tym bardziej krowie która nie je bd skutkowała zabiciem mikroorganizmów w żwaczu!!!! wiec jak dla mnie leczenie przemieszczenia trawieńca vodką to całkowita porażka!!!

#595 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa nie była przetaczana bo czekaliśmy na innego weta Przyjechał i zbadał krowe i nic o przemieszczeniu trawieńca nie wspomniał, powiedział że to ketoza .Dał kroplówke jakiś atybiotyk ikazał podawać ketomix 2razy dziennie Jeśli sie nie poprawi to kazał dzwonić ima przyjechać jeszcze raz Co o tym leczeniu sądzicie,

#596 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) a skąd jesteś Miroslawa? masz może stado pod oceną? jeśli tak to sprawdz ile tłuszczu było w ostatniej próbie od tej krowy, jeżeli powyżej 5% to lekarz może mieć racje i to jest ketoza. wtedy podawanie ketomixu jak najbardziej słuszne. co do antybiotyku to być może jest jeszcze np zapalenie macicy lub inne które lekarz leczy... jest prosta regułka odnośnie zapobiegania ketozy którą warto pamiętać... jak zacielasz krowę masz widzieć na niej 5 żeber, a jak sie cieli ma być widać 3... tyczy sie to oczywiście rasy HF:d

#597 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jestem z woj łódzkiego .Stado 15 krów nie jest pod oceną Mleko oddajemy do OSM w Łowiczu .Kukurydze w tym sezonie mamy nie za ciekawą/póżno koszona/ czekaliśmy na usługę.Ciekawe czy ta krowa wyzdrowieje

#598 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) To ze późno koszona to nie tak źle, tylko czy sucha została dobrze pocięta i ubita.

#599 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) to ze pozno to dobrze wlasnie ale zalezy jaki to był sprzet bo jezeli słabo zrobił ziarno to krowa sobie energi z kukurydzy nie wykorzysta za duzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Krowa troche zjadła ,ale to co jej pasowało czyli troche wysłotków tifi mielone ziarno kuku i troche sianokisz. Mało przeżuwa i jest smutna Jutro przjedzie wet ,bo jak dziś dzwoniłam to powiedział że te leki co dostała działają 2 doby co oprócz ketomiksu mogę jej podać aby jej pomogło?